İçeriğe atla Altbilgiye atla

14 Mayıs 2023 Seçiminde Neler Olacak?

2023 seçim

Hangi Aday 14 Mayıs 2023 Seçiminde Gökyüzü Açısından Daha Avantajlı?

Merhaba sevgili arkadaşlarım, son günlerde Cumhurbaşkanı’nın canlı yayında imzalayarak kesinleştirmiş olduğu 14 Mayıs seçim kararından sonra herkesin merakı seçimin ne yönde olacağı noktasında. Ve son dönemde yaşanan olaylarla dikkatleri çeken astroloji ilmi seçim konusunda da biz astrologların ne gördüğü, gökyüzünün ülkemizde gerçekleşecek önemli olayda neleri işaret ettiğini merakla takip etmektedir. Bu konuda gerek öğrencilerimden gerek takipçilerimden sorular gelmekte. O nedenle geçmiş aylarda genel olarak bazı düşüncelerimi paylaşmış olsam da açıkçası daha net semboller görmek adına seçim günün net olarak duyurulmasını bekledim. Bu yazımda sizlere teknik detaylar vermeden herkesin keyifle okuması ve anlaması adına sade bir anlatımla öngörülerimi paylaşmak istiyorum:

İncelediğim harita Cumhurbaşkanı’nın kararı açıkladığı 10 Mart 2023 saat 14:13 Ankara konumuna göre çıkartılmış an haritasıdır. Ve adayların haritaları ile de birleştirilmiş, seçim günü haritası ile de birlikte harmanlanmıştır:

Seçim gidişatı öncelikle ilk defa oy kullanacak olan yeni jenerasyon ile ilgili iktidar partisi genel başkanı muhalefetin eline bir avantaj bırakarak başlayacak gibi duruyor. Eğer muhalefet bu avantajı iyi değerlendirirse büyük ve güçlü bir destek alabilir. Medya ve iletişim araçları iktidar partisinin çalışmalarına özgülenmiş ve iktidar partisini destekler haberlerle yer alacak ancak iktidar partisi ya da yakın çevresi ile alakalı bazı üstü örtülmüş olaylar kendiliğinden ortaya çıkarak yine muhalefet tarafına destek verebilir. İktidar partisi oldukça hırslı, atak, hızlı ve aktif girişimlerde ve seçim faaliyetlerinde bulunabilir, bu faaliyetlerin ana kapsamı da din, kadınlar, ticaret, yurtdışı, finans alanlarında gerçekleşebilir veya gerçekleşme taahhütleri verilebilir. Muhalefet halkın yanında ve halkın çıkarları doğrultusunda davranacak, vatan, toprak bütünlük ile bağlantılı temaların üzerinde duracaktır. Muhtemelen deprem bölgelerine destek ya da o bölgelerdeki sorunların çözümüne daha fazla yer ayıracaktır. Halkın çoğunluğu bu süreçte hak, eşitlik ve adalet arayışı duygusunda olacaktır. Halk muhalefetin çatışma enerjisi alanında, hükümete bakışı ise daha zayıf olarak görmekteyim. Bu noktada halkın isteklerini sosyal medya ya da basın aracılığı ile çok fazla kendisini anlatmaya çalıştığını, ne istediğini ortaya koymak için mücadele verdiğini göreceğiz. Kadınlar ve kadın liderler daha fazla ön plana çıkacağını düşünüyorum. Ya da kadınlarla alakalı konular çok fazla gündemde de olabilir. Hem iktidar hem de muhalefet tarafında olumlu detsekleyici hem de zorlayıcı alanlar yer almaktadır. Genel olarak da eski yapıların yıkılması, bitirme, bir devrin kapanması teması da çok baskın gökyüzünde.

Gelelim seçimin yapılacağı güne: Seçim günü halk çok duygusal ve kendini aşırı baskı altında hissedebilir, oy kullanmaya gitmeyen veya gidemeyen büyük oranda seçmen olabilir. Bir kadın siyasetçinin yer değiştirmesi, saf değiştirmesi ya da taktik değiştirmesi söz konusu olabilir. İktidar partisi tarafı sabit ve duruşunu değiştirmeyen bir tavırda olacak ancak iktidar partisi tarafında gerçekleşen ani şok edici bir durumun etkisi ile ne kadar güçlü otoritelerin desteğini alsa da halkın kendi iradesi ile tarafına çekmek çok kolay olmayabilir. Kadersel bir sürecin de hakim olduğu bu günde bazı sorunlar yaşanabilir, seçim geçersiz sayılabilir ya da bir kere daha tekrarlanabilir.

Genel olarak toparlarsak bu seçim çok rahat ve sakin olmayacak elbette ki seçimler genellikle hararetli olur ancak Merkür’ün S pozisyonunda olması sebebi ile de seçim gününde bazı aksilikler yaşanabilir ya da seçim yeniden tekrarlanabilir.

Aslında seçimde ön planda olan adayların da haritalarını, adaylıklarını ilan ettikleri anın haritaları ile birlikte incelemiştim ancak yaptığımız işin sadece gökyüzündeki sembolleri incelemek ve bir ilimi icra etmek olduğu anlaşılmayabilir. Siyaset içine girmek istemediğim ve de kendi görüşümü kendime sakladığım bir alan olarak kalmasını istiyorum. Siyaset, politika benim alanım değil, astrolojik olarak da bu konuda uzmanlığımı ilan edemem çünkü sadece vatandaş olarak beni etkileyen kısmı ile ilgileniyorum. Astrolojik açıdan ise her olayı, her anı incelemek evet benim işim ve bundan keyif alıyorum :)

Ülkemiz ve toplum için hayırlısı ne ise o olsun inşallah, dilerim ki herkes için de ilahi adalet yerini bulsun.

Sevgi ve ışıkla kalın.

Yorum Yap