İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür ileri – Satürn Geri “Sınırlarını Bil ve Vazgeçmeyi Öğren”

merkur-ileri-saturn-geri

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

Merkür ileri pozisyonuna geçti artık rahat bir nefes alabiliriz iletişim konularındaki aksaklıklar ve teknolojik aletlerimizde yaşadığımız sıkıntılar biraz nefes alabilir. Anlaşmalar yapmak, konuşmak, imza atmak ve iletişim yolu ile kurduğumuz ya da başlatmak istediğimiz her türlü işlerimizde kolaylıkla akmasını sağlayan Merkür normale dönerek destek vermeye başladı.

Gelelim Satürn’e;

Sevgili Satürn Evrensel bir öğretmen, zamanın ve karmanın lordu olarak bilinir. Kısıtlayıcı, sınırlayıcı ama sonunda öğretici bir gezegendir. Geleneklerine bağlı, eski kolay kolay bırakmayan, marjinal değil ama güvenli alanlarımızı, öğrendiğimiz bildiğimiz yanlarımızı bize hatırlatan bir gezegendir. “Mahmut Hoca” olarak da bilinir kendisi ????

5 Haziran 2022’de durağan pozisyonuna gelerek retroya girmeye başlayan Satürn 23 Ekim 2022’ye kadar geri hareketine devam edecektir.

Kova burcunda gerçekleşecek olan bu hareket özellikle topluluklar, gruplar ve toplumsal olaylar üzerinde de etkili olacaktır. Toplumsal konulara geçmeden önce elbetteki bireysel anlamda nasıl etkiler bize neler yaşatır onlara bir bakalım;

Öncelikle kendini yetersiz ve yalnız hissetme, hayır diyememe, alışkanlıkları kıramama, istikrarın bozulması, otorite ile ilişkilerde problemler, fazlaca mesafeli olma her şeye karşı, uzun soluklu işlerde istikrar sorunu, güven problemi, sistem ve düzen kurmakta zorlanma… ve benzeri sorunları gündemimize getirecektir. Kişisel haritalarınızda kova burcu hangi evinize denk geliyorsa o alanlarda ve konularda bu ve benzeri deneyimleri bizlere yaşatacaktır. Örnek vermem gerekirse benim 12. Evimi Kova burcu kesiyor dolayısıyla ben bilinç altı, geçmişten gelen konular, gizli düşmanlar ve uyku düzeni ile ilgili konularda bazı deneyimler yaşayabilirim. İnanır mısınız Satürn Durağan pozisyona girmesiyle birlikte benim var olan uyku düzensizliğim beni sarsmaya başladı ve artık bu sorunu çözmem ve bir düzene oturtmam gerektiğini anladığım bir dönemden geçiyorum, bu Retro dönemini kullanarak ne yapacağım uzun bir süredir var olan ama görmezden geldiğim uyku düzensizliği sorunumun üzerine giderek bir düzene sokmak için kullanabileceğim ???? işte astroloji bunun için var fark edelim görelim ve destekleyici zamanları kullanarak işimizi kolaylaştıralım ????

Eski astrologların çalışmalarını incelediğimizde retro dönemlerinde geçmişten gelen etkilerin aktif olabileceği ve bu dönemi eski yaşadığımız olaylar üzerinde tefekkür yaparak değerlendirebileceğimiz bilgisi ulaşılmaktadır. Yeni başlangıçlar yapmak yerine elimizdeki işleri bitirmek ya da daha evvel başladığımız ama bıraktığımız konulara tekrar dönüp tamamlamamız tavsiye edilir.

Satürn’ün retro dönemlerini hayatımız üzerinde tefekkür yapmak ve kapanmamış, bitmemiş konuları bir sonuca bağlamak için değerlendirebiliriz. Bu eski bir dostluğun sınanması olabilir veya kariyerimiz, maddi durumumuz, evlilik, aşk ile ilgili de olabilir. Önemli olan hangi konuda olursa olsun Satürn’ün bize vermek istediği dersi anlamak ve retro bitiminde de yeni başlangıçlar yapabilmektir.

Hava elementine ait bir burçta yer aldığından aynı zamanda zihinsel aktiviteler ve entelektüel konuları anlatır. Bu retro döneminde çok düşünüp, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. Özellikle bizden yaşça büyük, deneyimli kişilerden, otorite figürlerinden fikir almak mantıklı olur.

Türkiye haritasından da şöyle bir Satürn retrosunu nasıl etkileyebileceğine dair genel değerlendirme yaptığımda; Wholesign ev sistemine göre 8. Ev, Plasiduce ev sistemine göre de 9. Eve denk gelmekte olan Satürn Retro hareketi her iki ev konularında da çalışabileceğini düşürttü bana. Ülkenin giderleri, borçları, vergiler,sigorta şirketleri, emeklilik fonları, krizler ve dış finansman ile ilgili konularda bazı sorunlar yaşanabileceği gibi, Dış ticaret, uluslararası ticaret, ithalat-ihracat. Hava yolu ve deniz taşımacılığı, uluslararası toplantılar. Kanunlar, hâkimler, savcılar, avukatlar. Yükseköğrenim, üniversiteler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, öğretmenler, bilimsel kuruluşlar, yayıncılar. Din adamları, camiler, kiliseler, rahipler, papazlarla ilgili konularda da bazı sırınlamalar, yaptırımlar, kurallar, zorlanmalar yaşanabilir. Satürn Kova’da biraz isyan da çıkarabilir eski yapı ile yeni yapı arasındaki savaş, gitsin mi? Kalsın mı? Savaşı…

Yükselen burcunuzu biliyorsanız bu Satürn gerilemişi sizi daha çok hangi konularda etkileyecek aşağıdan okuyabilirsiniz;

Yükselen Koç: Satürn retrosu sosyal çevreniz ve arkadaşlarınıza vurgu yapacak. Bu dönemde arkadaşlarınızla ilgili kendi içinizde sorgulamalar yaşayabilir, gitmesi gerekenleri hayatınızdan çıkarmak zorunda kalabilirsiniz .

Yükselen Boğa: Kariyerinizle ilgili bazı konuları tekrardan düşünmek, plan yapmak dönemindesiniz. Yeni atılımlar yapmak için acele etmeyin. Atılacak yeni adımlar oluşursa 23 Ekim sonrasında başlamanız daha olumlu olabilir.

Yükselen İkizler: Eğitim ile ilgili konularda zorluk yaşayabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılarınız veya yabancılarla yaptığınız işlerinizde bazı ertelemeler söz konusu olabilir. Belki de inançlarınızı sorgulayabilir bazı deneyimler size gerçekleri görmenizi sağlatabilir.

Yükselen Yengeç: Bu dönem bankalar ve krediler ile ilgili işleriniz varsa sorun yaşayabilirsiniz. Mümkünse kredi almaktan kaçının, ödemelerinize geciktirdiğiniz borçlarınıza da dikkat edin başınıza dert olmasın.

Yükselen Aslan: Evli iseniz eşiniz ile olan ilişkinizde veya varsa ortaklarınızla olan projelerinizde bir adım geri çekilip plan yapma dönemindesiniz. Evlilik planları yapıyorsanız bağlanmakla ilgili sorular bir anda kafanızda oluşabilir. Ancak daha önceden yarım kalmış bir evlilik hikayeniz var ise tamamlamak için güzel bir fırsat olabilir ????

Yükselen Başak: Günlük işlerinizde, koşuşturmalarınızda sorunlar, engeller verimli çalışmanıza engel olabilir. Çalışma ortamınızda knedisi daha çok baskı altında ve ksıtlanmış hissetmeniz mümkün. Sağlığınıza ve varsa çalışanlarınıza dikkat edin.

Yükselen Terazi: Aşk ve gönül işlerinizle ilgili konularda öğrenmeniz gereken dersler olabilir. Eski bir aşkınızla yaşadıklarınız aklınıza gelebilir. Yine bu dönem çocuklarla ilgili konularda sabırlı olmanız gerekecektir.

Yükselen Akrep: Evden ve büyüklerinizden aldığınız desteğin kesilmesi söz konusu olabilir. Yapacağınız çalışmalar 23 Ekim sonrasındaki ev hayatınızın durumunun değişmesine sebep olabilir. Ailenizdeki otorite figürleri ile sorunlar yaşamamaya dikkat edin.

Yükselen Yay: İletişim konularında kısıtlanmalar söz konusu olabilir. Anlaşılamadığınızı ve kendinizi iyi ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Kendinizi ifade etmeniz için biraz daha fazla enerji sarf etmeniz gerekebilir.

Yükselen Oğlak: Maddi gelirlerinizde bir daralma olabilir. Buna bağlı olarak harcamalarında her zamankinden daha tutumlu olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Gelirler anlamında tutumlu olmanızı sağlatacak ya da bunu öğretecek deneyimler yaşamanız muhtemeldir.

Yükselen Kova: Satürn hem yükselen yöneticiniz hem de direk sizi anlatan bir ev konumunda olduğu için kendinizi ifade etmekte veya girişeceğiniz işlerinizin gerçekleşmesinde zorluk yaşayabilirsiniz. Bu dönemde sorumlu ve güvenilir davranışlarınızla 23 Ekim sonrasında rahata erebilirsiniz.

Yükselen Balık: Tefekkür zamanındasınız. Biraz içe çekilmek, kendinizi dinlemek ve 11 Ekim sonrası için plan yapmanız gereken bir dönemdesiniz. Gizli düşmanlar çıkabilir, uyku alanlarınız, bilinç altı ve geçmişten gelen konularla uğraşıp bir düzene sokmanız gerekebilir.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap