İçeriğe atla Altbilgiye atla

Venüs – Plüton Kavuşumu “Çiçek mi? Böcek mi?”

Venus-pluton-kavusumu

Aşkın gezegeni olarak bildiğimiz, Afrodit ile özdeşleştirdiğimiz Venüs ağır abilerimizden biri olan dönüştürücü gezegenimiz Plüton ile Retro hareketi esnasında yeniden kavuşum yapıyor.

Venüs Retro etkilerini anlatan yazımı paylaşmıştım, detaylı incelemek için o yazıya da bir göz atabilirsiniz. Kısaca toparlarsak Venüs geri hareketi esnasında özellikle ilişkiler ve para konularında etkili olacağından bahsetmiştik. Venüs’ün Oğlak burcunda pek de rahat olmadığını biliyoruz. Aynı zamanda Plüton gibi güçlü, ezici, kül edici bir gezegen ile geri giderken kavuşum yapıyor olması geri dönüşü olmayan deneyimler yaşayacağımızı gösteriyor.

İlişkiler üzerinde eski konuların açılması, dar düşünce kalıpları, iş koliklik sebebi ile gelişen özel meseleler ve para konularının ilişkileri etkilemişi gibi etkiler yaşamamız mümkün.

Para konularında ise eski yapıyı ortadan kökünden kaldıracak ve yeni sistemlerin geliştirilmesi için yer açacak etkileri yaşamamız muhtemel.

Akrep – Boğa aksındaki etkileşimi yaşatacak olan bu açı “güvenlik-risk”, “zevk-acı”, “tutma-bırakma”, “istikrar-kriz” gibi çekişmeli özellikle ilişkilerde Akrep burcunun gölge yanlarını deneyimleyeceğimiz konuları karşımıza çıkarabilir. Derin ilişkiler kurmak ve her anlamda güç takıntısı ortaya çıkabilir.

An haritasında ikizler burcunun yükselmesi ile birlikte bu kavuşum ilişkilerde ve iş hayatında iletişim ile ilgili yaşanabilecek krizleri de anlatmaktadır.

Plüton sahnede olduğunda değişime direnmemek gerekir, çünkü bu değişim bize yeni bir düzeni getirecek, küllerimizden yeniden doğmamızı sağlayacaktır. Plütondan bahsederken aklıma hep Mevlana’nın şu sözü gelir:

“Nereden biliyorsun hayatının altının üstünden daha iyi olmadığını” der Mevlana. O nedenle bırakın dönüşüm başlasın ve siz bu deneyimi hayatınızın hangi alanında yaşarsanız yaşayın değişim zamanının geldiğini kabul ederseniz bu süreci daha kolay aşarsınız.

Sevgi ve ışıkla kalın…

Yorum Yap