İçeriğe atla Altbilgiye atla

JUPİTER KOÇ BURCUNDA ETKİLERİ NEDİR?

jupiter-koc-burcunda-etkileri-nedir

Jüpiter bugün Koç burcuna geçiş yaptı!

Jüpiter, inançlar, yolculuklar, seyahatler, yurt dışı, eğitim, yabancı diller konularını temsil eder. Jüpiter’in Koç burcuna yaptığı bu geçiş ile temsil ettiği alanlarda daha fazla gelişmeler olacağını düşünebiliriz. Koç burcuda hırs, azim, istek, başlatmak, öncü olmak, savaşmak, atılganlık, enerji, hareket mesajlarını ön planda vermekte. O nedenle en büyük mesajımız benim hayatım, kafama göre yaşarım olacaktır ????

Peki Jüpiter’in Koç burcuna geçişi bizi olumlu ya da olumsuz nasıl etkileyecek?

????Olumlu anlamda kendimize olan inancımızın güçlenmesi, isteklerimizi ortaya koyma, eyleme dökme enerjisine sahip olmamız, heveslerimizin artmasını, inandiklarimiz için savaşma enerjimizi ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle yolumuza çıkan fırsatları daha hızlı gorebilecegiz ya da kendi firsatlarimizi yaratabildigimizi deneyimleyecegiz.

????Olumsuz yönde ise Jüpiter büyütmek ve abarmakla alakalı bir gezegendir. O nedenle hoşgörüsüz ve tahammülsüz olma eğilimimiz artabilir, disiplinli hareket etmekte zorlanip anlık girişim ve sonuç alma durtumuz daha baskın çıkabilir, kendini beğenme ve bununla beraber aşırı güven sonucu tedbirsizlik hareket etme, kendini daha büyük görme, üstten tavırlar sergileme, kibir ve kapasitenin üzerinde sözler ve eylemlerde bulunma cüretini göstermemiz mümkün.

Özetlersek 16 Mayıs tarihine kadar Jüpiter Koç burcundayken inandığımız, cesaretlenmek istediğimiz konularda adımlar atabilir, istediğimiz başarıyı ve sonucu elde edebiliriz ancak bunu yaparken de tedbirli, planlı, sakin hareket etmeye özen göstermeli ve hedeflerimizin ulaşılabilir olduğundan emin olmalıyız.

Türkiye haritasına baktığımızda Jüpiter toplum önündeki statüsünü ve ülke yöneticilerini gösteren evde Koç burcuna geçiş yapmış bulunmakta. Bu hareket ülkede yeni başkan adaylarının ortaya çıkabileceğini, ülke yöneticilerinin ani çıkışları, beklenmedik hareketleri olabileceğini, kendi inandıkları yolda yürümek adına gerekli azme sahip olabileceklerini göstermektedir. Aynı zamanda Halk sağlığı, Sağlık çalışanları, Güvenlik güçleri, memurlar, ordu, deniz kuvvetleri, polis, işçiler, sendikalar, istihdam gibi alanlarında yöneticisi olan Jüpiter bu konuları da çokça gündeme taşıyacaktır. Din ve inanç konuları kişilerin ya da kurumların planlamadan yaptığı paylaşım ya da duyurular sebebi ile çok fazla gündem olabilecektir. 2023 Şubat ayının ilk haftasında Türkiye haritasındaki natal Mars ile yapacağı karşıt açı sebebi ile ev, konut, toprak fiyatlarında beklenin üzerinde bir atrış görülürken, bazı kurumlarda da özelleştirme söz konusu olabilir.

Sevgi ve ışıkla kalın…

Yorum Yap