İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür Kavuşum Satürn “Dersimi Aldım Hocam”

merkur-kavusum-saturn

Merkür Kavuşum Satürn “Dersimi Aldım Hocam”

İletişimin gezegeni Merkür, Sorumluluk ve öğretici gezegen dediğimiz Satürn ile Kova burcunun 18’inci derecesinde kavuşum yapıyor.

Bu konum, zihinsel derinlik kazandırır. Duygularını ifade etmekte zorlanabilirsiniz; fakat mantık ve muhakeme yetenekleriniz yükselebilir. Bu nedenle etrafınıza aşılmaz duvarlar örebilirsiniz. Bunun sonucunda sosyal ilişkiler sayesinde edineceğiniz kazancı kaybedebilirsiniz. Başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan, sıkı çalışmayla başarı elde edebilirsiniz. Bu dönemde çok iyi bir dinleyici olabilirsiniz. Sorunları mantıklarıyla çözer, yüzeysel şeylerle zaman harcamak istemezsiniz. Matematik ve bilimsel konulara merak duyulabilir. Kova burcunda olması sebebi ile sosyal ilişkiler, teknoloji, bilim ve ilim konularında ilgi artabilir.

Merkür Satürn Kavuşumunun Olumlu Etkileri: Ciddi, gerçekçi ve mantıklı düşünmek. Düşünce derinliği, olgun kavrayış, geleneksel düşünme, ağır ama esaslı öğrenmek, kişinin kendi aslına uygun olarak kendisini yapılandıracak tarzda düşünmesi, becerilerin, hünerin somut şeylere yönelmesi, zor koşullara ve engellere rağmen öğrenmek, sabır ile becerilerini ortaya koymak, disiplinli, berrak ve net zihin, tutarlı ve eleştirel düşünmek, uzun ve zorlu çalışma ile elde edilen net kavrayış, düşünceleri ile otorite olmak, konuşmadan önce düşünmek, söylemek istediğini kesin ve net bir şekilde ifade etmek.

Merkür Satürn Kavuşumunun Olumsuz Etkileri: Depresif ve melankolik düşünceler, düşündüklerini söylememe, aşırı katı, bağnaz düşünceler, uyanıklık yaparak sorumluluklarından kaçmak, korkularını mantığa uydurmak, yasaklar koyarak anlaşmazlık çıkarmak, anlayışsız katı kurallar koymak, kavrayış yetersizliği, sıkıcı ve monoton bir şekilde konuşmak, ufak ve gereksiz işlere zihni yormak, en kötüsünü düşünmek.

Merkür – Satürn kavuşumu 9. Ev girişinde meydana gelmesi sebebi ile ülkemizde Eğitim konuları ile özellikle de çocukları ve öğrencileri ilgilendiren yeni yaptırımlar, yeni kararlar, tüm toplumu etkileyecek yeni sistemler gündeme gelebilir diye düşünüyorum. Belki de çoktan alınması gereken kararların duyurulduğunu görebiliriz.

Özellikle yazarlar, araştırmacılar için üretim ve yaratım açısından değerlendirilebilir bir zaman ????

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap