İçeriğe atla Altbilgiye atla

Balık Yeni Ayı “Kendini Feda Etme”

balik-yeniayi-kendini-feda-etme

Balık Yeni Ayı “Kendini Feda Etme”

2 Mart Çarşamba günü Balık burcunun 12’nci derecesinde Balık burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu sefer baş rolde de Jüpiter yer almakta. Jüpiter bu 2022 yılında pek çok kez kendini ön plana attığını gözlemleyeceğiz. Bu dönemde manevi konulara ilgimiz artabilir, huzura, barışa, şifaya ihtiyaç duyabiliriz.

Bu hafta yeniayın Balık burcunda olması bu burcun temsil ettiği konularla daha yakın temasta olacağımıza işaret ediyor.

Astrolojide Balık burcu; hayaller, kendini adama, yalnız kalma, bilinçaltı, korkular, yaratıcılık, sanat, aldanma, kandırılma, gerçeklerden uzaklaşma, rüyalar, inançlar, maneviyat, ruhsal konular, spiritüel temalar, fedakârlık ve kurban olmakla ilgilidir.

Jüpiter ise fırsatlar, şanslar, akademik konular, eğitim, yayıncılık, inançlarımız, hukuk konuları, seyahatler ve yurtdışıyla ilgili işleri temsil eder.

Balık dönemleri manevi konulara ilgi artar, sanat ve yaratıcılık güçlü bir şekilde gündemimizdedir. İçsel bir engele veya inada takılmadan kolayca affederiz, kendimizi rahatlıkla feda ederiz ve hatta kabule geçeriz.

Şifa doludur bu yeniay, Bir hafta boyunca spritüel alanlarda yapılacak meditasyon ve ritüeller için destekleyicid.

Sezgilerimizin güçlendiği, rüyalarımızın sık sık etkisinde kaldığımız bir zaman dilimini de anlatır. Mantık ve zihin biraz arka planda kalacağı için konsantrasyon sorunları, hesap hataları, dalgınlıklar ve unutkanlıklar söz konusu olabilir. Not alarak çalışmakta fayda var.

Başkalarının ihtiyaçlarına hassasiyetle yaklaşabilir, yardım edeceğimiz ve merhamet gibi duygularda da yükseliş olabileceği bir yeniay süreci geliyor.

Yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz, hobiler edinebilirsiniz. İşin içinde Jüpiter olduğundan parasal, ruhsal ya da aşk ve yaratıcılık konularında büyük fırsatlar ve şanslar söz konusu. Ruhsal açıdan şifalanma ve iyileşme gibi konularda oldukça şanslıyız. Paramızın bereketi, ruhumuzun zenginliği de bu yeniay sürecinde artabilir. Yalnız Jüpiter’in büyüteç etkisiyle duygusal tepkilerimiz artabilir, dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Sağlık açısından genel olarak ayaklar, ayak bilekleri ve bağışıklık sistemimiz önemli olacak. Balık burcunun 12’nci derecesi ayaklardaki kas yapılarına işaret etmekte. Ayak burkulmaları da söz konusu olabilir. Ayaklarımızı çok fazla yormayalım derim.

Balık burcu mundane astrolojiye göre; denizler, deniz taşıtları, uyuşturucular, her türlü bağımlılık yapan maddeler, ruhsal yönü güçlü kişileri enerji çalışmaları yapanlar, terapistler, değirmenler, sulak yerler, balık havzaları, alkol ile ilgili konular, halk sağlığı, halkın nevrozları ve psikolojisi, cezaevleri, hastaneler, ezilenler, film endüstrisi, okyanuslar, su kaynakları, büyük hayır işleri, organizasyonlar, manastırlar, toplumsal hareketler, kolektif bilinç, sosyalist hareketler, biyokimyasal maddeler, gazlar, ilaç sektörü, gaz kaçakları, siyasi istikrarsızlık, ekonomik buhran, büyük dolandırıcılık şebekeleri, gaz kaçaklarını sembolize eder.

Jüpiter ise şifa ve iyileşmeyle ilgilidir. Balık’la birleştiğinde dünyada hızla artan iyileşme oranları ve şifaya kavuşma gibi gelişmeleri görebiliriz. Ruhsal konularla ve bu alanda isim yapmış kişilerle ilgili haberler okuyabiliriz. Jüpiter Astroloji’yi de temsil ettiğinden Astroloji ile ilgili yeni bilgiler, yeni gelişmeler, Astrologların daha fazla ön planda olduğunu görebiliriz.

Denizlerle ilgili konularda özellikle gündemde olacaktır bu yeniay zamanında. Deniz kazalarında ve boğulma haberlerinde de artışlar söz konusu olabilir.

Dünyada inanç ve dinle ilgili konulardan yana çok önemli gelişmeler yaşanabilir. Su sporlarıyla ilgili haberler ve başarılar söz konusu olabilir.

Türkiye haritasının 9.evinde gerçekleşen bu yeniay yabancı ülkeleri, yabancı devletleri gösterdiğinden, Türkiye kendini yardım ve destek konusunda büyük çapta ön plana atabilir özellikle çocuk ve gençlerin eğitimleri ile ilgili yeni kararlar alabilir. Bu noktada Ukrayna’da okuyan Türk ya da yabancı öğrencilerin eğitimlerinin devamı için bazı kararlar alınabilir. Hem ülke yönetimi hem de halk olarak bazı fedakarlıklar yapmak durumunda kalabiliriz.

Kendinizi abartılı bir şekilde feda etmemeye dikkat edin, en azından hak edene hak ettiği kadar verin ki yeniayın etkisi geçtiğinde pişman olmayın…

Bu yeniay benim ASC aksımda gerçekleşiyor, o nedenle bu hafta daha fazla şifa dağıtmaya niyet ediyorum…

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap