İçeriğe atla Altbilgiye atla

MART AYINDA AY’IN ETKİLERİ

mart-ayi-ayin-burclardaki-etkileri

AY VE MART AYI

Ay’ın Zodyak’taki bir turu yaklaşık 28 gün sürer. Bir burçta kalış süresi ortalama 2,5 gündür. Ay’ın transitleri duygusal yönümüzü gösterir. Ay nerede ise, duygusal yanımız da oradadır. Günlük rutinleri ve yakın çevre ile ilgili faktörleri de temsil eden Ay, günlük değişimlerden günlük değişimlerden nasıl etkilendiğimizi gösterir. 

Bugün Ay Kova’da bu konumuz bizlerin daha fazla toplumsal düşünmeyi isteme, toplumsal konulara duyarlı olma ve faydalı olma isteğimizi ortaya çıkartır.

1 Mart’ta Balık burcuna geçecek olan Ay birkaç gün için daha fedakar ve daha duygusal olmamızı sağlar.

4 Mart’ta Koç burcuna geçiş yapacak olup bu günlerde daha hırslı, daha atak ve daha enerjik hissedebilmemizi sağlar.

6 Mart’ta Boğa burcuna geçen Ay güvenlik ihtiyacımızı ön plana çıkarabileceği gibi daha gerçekçi, inatçı ve hareketsiz bir yapıya büründürür. Bu günlerde yemek yeme isteğimiz de artabilir.

8 Mart’ta Ay ikizlere geçiş yapacak olup bu günlerde de daha pratik, daha hızlı ve daha bilgiye aç olduğumuzu hissettiğimiz bir dönem olacaktır.

11 Mart Ay Yengeç’te. Etrafınızdaki herkese anaç davranışlar sergileyebilir daha korumacı ve kollayıcı olma eğilimi hissedebilirsiniz.

13 Mart Ay Aslan’da kendinizi ortaya koymak, gücünüzü farketmek ön planda olacakken, daha fazla alkışlanmak ve takdir görmek isteyebilirsiniz.

16 Mart’ta Ay Başak burcuna geçiş yapıyor. Bu günlerde de daha detaycı ve daha takıntılı, daha eleştirel olabilirsiniz. Araştırma yapmak, analiz etmek için uygun zamanlar.

18 Mart’ta Ay Terazi burcuna geçiş yapacak. Bu birkaç gün adalet, denge, uyum ve diplomasi ön planınızda olacak ve haksılıklara karşı daha çok tepkili olduğumuz günler olabilir.

20 Mart Ay Akrep’de. Daha sorgulayıcı, iç dünyanızda daha çok kaosa sürüklendiğinizi hissettiğiniz zamanlar olaracaktır. Dedeftiflik yapmak için uygun zamanlar ????

22 Mart’ta Ay Yay burcuna geçtiğinde ise kendinizi geliştirmek, bilginizi yaymak ve sproa meil görülebilir. Kendinizi daha coşkulu hissedebilirsiniz. Pot kırma eğiliminiz olabilir…

25 Mart Ay Oğlak burcunda. Daha fazla çalışma ve üretme eğilimi hissedeceğiniz, sorumluluk alma dürtünüzün ağır basacağı bir süreçtir. Bu günlerde çalışmalarınızı abartabilirsiniz.

27 Mart’ta yine Ay Kova burcuna dönüyor,

29 Mart’ta Ay Balık burcuna geçiyor,

Ve 31 Mart’ta da tekrar Koç burcuna geçiş yapıyor olacak.

Ay’ın bir Mart ayındaki geçiş sürelerini ve genel olarak bizleri nasıl etkilediğini anlatmaya çalıştıtım. Haritanızdaki etkileşimi ve geçtiği evlere göre bu duyguları yaşattığı konular değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle Ay her zaman aynı burca geldiğinde aynı etkileri hissetmeyebiliriz. Ve bu nedenle kişisel haritaların incelenerek net verilerin elde edilmesi oldukça önemlidir.

Sizlere Mart ayında birazcık rehber olabilmesi için genel etkilerinden bahsettim. Şimdi bugüne ve önümüzdeki günlerdeki Ay’ın etkilerine bir bakalım:

Bugün Ay ve Uranüs karesi etkisinde olacağımız bir gün ani tepkiler vermeye, marjinal fikirler ya da düşüncelerle savaşmaya, yenilikleri içgüdüsel olarak reddetmeye müsait olduğumuz bir gündür. Akşam saatlerinde biraz daha gerçekçi düşüncelere iradenin hakim olduğu güdülere sahip olabileceğiz.

Önemli görüşmelerinizi ya da konuşmalarınızı akşam saatlerine doğru yapmayı tercih edebilirsiniz.

Yine Ay balzamik faza doğru ilerlediğinden 5 Mart’a kadar işlerinizi başlatmamak, kararlar almamak doğru olur, yoksa bu dönemde verdiğiniz kararlarınızın sonuçlarını kestiremeyebilirsiniz.

Bu hafta oldukça fazla gökyüzü olaylarını gözlemliyor olacağız. Bir sonraki yazım 2 Mart Balık Yeni Ay’ı bireysel, toplumsal ve Dünya’ya yansıtacağı etkilerini ele alacağım…

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap