İçeriğe atla Altbilgiye atla

Aslan Burcunda Yeni Ay Bireysel, Ülke ve Dünya Genelinde Etkileri Nelerdir? 16 Ağustos 2023

aslan burcunda yeni ay

Bu yazımda sizlere 16 Ağustos 2023 Çarşamba günü 12:37 itibari ile başlayacak olan etkilerini bir hafta öncesinde hissetmeye başladığımız ve en az 2 hafta daha yoğun enerjisini yaşatacak olan Aslan Burcundaki Yeni Ay’dan bahsetmek istiyorum.

Yeni Ay’lar başlatma enerjisi taşır, yeni fikir, yeni düşünce, yeni proje, yeni bir sayfa açılabilecek zamanları işaret eder. Ancak bu Yeni Ay’ın maalesef çok da tatliş bir sürece işaret etmiyor. Sen başlamazsan ben seni zorla olayın içine iterim diyor aslında özetle.

Retro bir Venüs’ümüz var sahnede yeni ay ışığı altında; finans, üretim, gıda, keyif alanlarımız ile ilgili biraz zorlanabileceğimizin işaretidir bu. Sonra Uranüs exact bir zorlayıcı açı ile ani ve beklenmedik olayların, hava durumu ile ilgili yine ani gelişmelerin, doğa ve doğal olayların beklenmedik bir anda sarsması ile artık yerinden kalk ve işe koyul diye sarsıyor olacaktır.

Gökyüzünde yeni ayın gerçekleştiği ana ait haritada Akrep burcu yükseliyor yöneticisi ise bizim savaşgan gezegenimiz Mars, Jüpiter ve Neptün’den aldığı itici ve büyütücü etki ile; yangın ve doğal afetlerin tetikleyicisi bir durumda diyebiliriz.

Aslan, Akrep, Kova ve Boğa burçlarının en çok etki alacağını söyleyebilirim, yani; bu burçlar sizin Güneşinizde, Yükseleninizde veya Ay burcunuzda ise daha majör etkiler yaşayabilirsiniz. Diğer yandan Aslan burcunun bulunduğu ev konularında karşıt aksındaki ev ile birlikte gündeminizde yer alabilir.

Dünya genelinde düşünürsek Lider konumdaki ülkeler, yöneticiler, ülke başkanları ile ilgili, yıkılan ya da kurulan devletler veya devlet politikaları ile ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ülkelerin genel durumuna baktığımızda en sıkıntılı olan bölgeyi Kazakistan’ın tam ortasından geçen Afganistan ve Pakistan’a doğru uzanan alanda savaş, ayaklanma, patlama gibi ani ve gergin bir enerjinin bu dönemde etkili olabileceğini düşünüyorum.

Türkiye’de ise; Kuzeyde Samsun’dan başlayan ve Güney’de Hatay’ı da içine alan hat üzerinde yeniden tekrar edebilecek sıkıntılı bir enerji mevcuttur. Bu Hatta isyanlar, ayaklanma, başkaldırı, ani gerçekleşen olaylar ve eylemler, doğa olayları ve maalesef depremler bekleyebiliriz. Ülkemizde Yeni Ay’ın etkisi ile komşu ülkelerle ilgili yeni gelişmeler yaşanırken toprak, gıda, hizmet alanlarındaki zorlu koşullar sebebi ile genel olarak toplumda içe dönme, kendini kapatma, sosyalliğin zayıflaması gibi, kapalı alanlarda kalma, hastalıklar, hastaneler ve hapishaneler gibi alanların yoğunlaşması sonucunu getirecek birtakım olaylar gündeme gelebilir. Bu konuda özellikle 20 Ağustos, 8 Eylül, 20 Eylül, 15 Ekim tarihlerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Bireysel, toplumsal ve Dünya genelinde her ne olursa olsun şunu bilin ki gökyüzü bize bir mesaj vermeye çalışıyor, bizler bu mesajları okuyarak sizleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü Dünya olarak refahımız ve ferahımız hem madden hem de ruhen bizim elimizde. Bu sene Aslan vurgusunu çok gördük mesela neden?  Aslan burcu ego, kibir, ben gölgesini taşır. Ve uzun zamandır anlatmaya çalıştığım olaylar teker teker meydana gelmeye başlıyor; çünkü bencilliğimizden sıyrılamadık, biz olmayı beceremedik, bir ile milyon etki yaratabileceğimizi göremedik ve işte biz bunu başaramadığımız için her yaşanan olay bize bunu öğretmeye çalışıyor. O nedenle şimdi düşünelim mi? Nasıl 1 olmayı başarabiliriz…

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap