İçeriğe atla Altbilgiye atla

Süper Mavi Dolunay “Alt üst mü edecek, yoksa ihya mı edecek?” 31 Aralık 2023 Balık Dolunayı!

süper mavi dolunay

Her ay dolunay oluyor da ne oluyor acaba? Diye düşünenleriniz vardır. Evet her gün hatta her ay gök yüzünde bir şeyler değişiyor aslında her an değişiyor. Dünyamız, yer küre ve içerisinde yaşayan biz canlılar da gökyüzünde gerçekleşen bu değişim enerjisini yaşıyoruz. Ve işte astroloji böyle hayatımıza giriyor ve bizlere yol göstermeye devam ediyor.

Ay evrensel sembol dilinde neyi temsil eder?

Ay dünyamıza en yakın gök cismi olduğundan, gecemizi aydınlatan, Güneş’den aldığı ışığı bize yansıtarak bizim de karanlık yanlarımızın aydınlanmasını sağlayan, kadim dönemlerden bu yana hızlı hareket etmesi, Dünya’ya yakınlaştığı zamanları ve evreleri ile takip edildiğinde günlük yaşantımızdaki etkileriniz gözlemlediğimiz bir enerjiye sahiptir. Mitolojide Güneş’e Kral Ay’a da kraliçe gözüyle bakıldığından dişil enerjileri sembolize eder. Bir anne gibidir o nedenle beslenme, aidiyet, duygusal ihtiyaçlarımızı gösterir. Ay’ın bir yüzünü görebildiğimiz ve karanlık yüzünü göremediğimiz için gizli saklı yanlarımız, bilinç altı ve iç dünyamız ya da kimseye göstermediğimiz yanlarımıza işaret eder. Ay yine su demektir; yaşam prensibimizin en büyük kaynağı su olarak baktığımızda önemli bir yere sahip olduğunu düşünürüz.

Mavi Ay ne demektir?

Ayda bir kere dolunay gerçekleştiğine şahit olmaktayız. Bir ayın 29,5 günlük bir döngüsü olduğunu düşünürsek bu süre zarfında Ay Güneş ile karşı karşıya çoğunlukla 1 kez gelir. Fakat bazen yılda bir bazen 3 yılda bir gibi de 1 ay içerisinde 2. Bir dolunaya şahit oluruz. İşte bu 2. Kez meydana gelen dolunaya “Mavi Ay “ denilmektedir. Ay bu zamanında mavi olmaz sadece dünyadan baktığımızda ışığı daha parlak görülmektedir.

Süper Ay Ne demektir?

Süper Ay terminolojisi de Ay’ın dünyaya yakınlığı ile bağlantılı olarak kullanılan bir kavramdır. Ay Dünya’ya ne kadar yakın konumda olursa etkisi de o kadar etkili ve yüksek olmaktadır. O nedenle Ay’ın Dünya’ya çok yakın olduğu zamanlara da “Süper Ay” deriz.

Süper Mavi Dolunay bizi nasıl etkiler?

31 Ağustos 2023 tarihinde Balık burcunun 7 derecesinde gerçekleşecek olan dolunay diğer dolunay zamanlarına göre daha mistik, daha gizemli ve daha baskın bir enerji aktarımına sahip olacaktır. Ay bir ay içerisinde 2 kere Güneş’i karşısına almaktadır, o nedenle bu ikinci karşıtlık – zıtlık enerjisi ortaya daha baskın bir sinerji çıkartacaktır. Balık burcunda olması Ay’ın su sembolizmini yine daha baskın hale getirecektir. Yine burada yer alan karmanın lordu Satürn ilahi adaletle de bağlantılı olduğundan bu dolunay sürecinde ektiklerimizi biçecek ya da artık bedel ödememiz gerekebilecektir. Öncelikle şimdiden rüyalarda, hislerde, evrenden gelen mesajlarda artış olabilir. Duygusal alanlarımızdaki enerji akışının güçlü olduğu bir zaman dilimi olduğu için bu günlerde dua etmek, dilek dilemek, meditasyon yapmak, bilinç altı temizliği yapmak, blokajlardan ve negatif eğilimlerden kurtulmak, alan temizliği yapmak, geçmiş sıkıntılardan kurtulmak için ideal bir zamandır.

2023 yılının başlarında tamamlayamadığınız, yarım bıraktığınız işleriniz ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca Yine yılın başlarında sorumluluk almanız gereken alanlarda gerekeni, doğru olanı, üzerinize düşeni yaptıysanız bu çalışmanın ya da o dönemlerde yaptığınız bir yardımın ödülünü; eğer karma yaratacak davranışlarda bulunduysanız da cezası çekmeniz mümkündür. Evrenin yasası ve adaleti zamanını bekler ve doğru zaman geldiğinde hepimiz için tıkır tıkır işler unutmayın. İçinize dönmeyi, içinizdeki ışığı görmeyi öğrenmeniz, içe dönmeniz için bu yıl yapılan son çağrıdır, bırakın malı, mülkü, cakas atmayı, ben üstünümü göstermeye çalışmayı, oranın bir sonu yok, bir varış noktası yok illaki düşüşü var, tepe taklak gelişi var. Neden mi? Çünkü sen tek başına tanrıcılık oynayamazsın, ben güçlüyüm, ben güzelim, ben yetenekliyim evet olabilir de bunları kullanarak topluma fayda sağlayamadıktan sonra ortalarda salınmanın kime ne faydası var? Evet bravo çok güzelsin, çok yeteneklisin… eee… her birimizin içerisinde harika bir şifacı var işte önemli olan bunu ortaya çıkarmamız. Kiminiz farkında değil, kiminiz korkuyor, kiminiz reddediyor olabilir, evrenin işaretlerini okuyun ve kendi içinizdeki Ay’a bakın, ışığı ne kadar da parlak.

Dolunay Dünya genelindeki etkileri neler olur?

Dolunay arkadaşlar gördüğüm en büyük etkiyi denizler ve sular ile ilgili yapacaktır. Son bir haftadır üst üste gelen deniz kazaları ile ilgili haberlerden sürecin biraz daha başlamış olduğunu düşünüyorum. Denizler ve sular ile ilgili sınavımız 2025’ e kadar da devam etme ihtimali yüksektir. Özellikle bu dolunay Ay’ın dünyaya yakın olması sebebi ile yaratacağı yoğun enerji denizlerde suların çekilmesi ve tsunami gibi bir doğa olayının sarsıcı bir şekilde gerçekleşebileceğini söylemeliyim. Özellikle Yengeç burcu olan ülkeler veya etrafında açık deniz bulunan ülkeler riskli konumdadır, Maalesef Türkiye’de bu ülkeler arasına girmektedir. Marmara ve Ege bölgelerinde sular ile ilgili sıkıntıların yaşanma olasılığı da yüksektir. Biliyorsunuz ki ben bu tarz ön görülerimi pek açık iletmezdim, endişe kaygı ve korku yaymamak için üstü kapalı ya da yumuşatarak sizlere aktarmaya çalışırdım. Ancak yaklaşık 4 gün önce mesajı benim için çok açık ve net bir rüya gördüm, tesadüf değildir ki o gece yapmam gerekip de göremediğim bir şey var mıdır diye niyet ederek yatmıştım: Rüyamda ben denize çok yakın bir konumda oturuyorum benzer konumda olan bir yerde pencereden bakıyorum denizde kocaman dalgalar oluşmuş ve çok yakınıma kadar olan alandaki evler su altında kalmış, neredeyse bir ilçenin tamamına yakını su altındaydı ve tehlike devam ettiği için hızla ev ev gezerek insanları uyarmaya çalışıyordum. Bu rüyanın ardından böyle bir olasılığın olma ihtimalini çok daha detaylı inceledim ve evet risk çok yüksek şimdi sizlere bu mesajı iletiyorum, korkmanız ya da endişe duymanız için değil önlem almanız için. Şunu da belirtmek isterim ki ben kâhin değilim, bu rüya bir bilinç altı etkisi de olabilir rüya yorumcusu da değilim, sadece hislerim ile ilim bilgimi birleştirdim ve sonucu sizinle paylaşıyorum.

Ben başımıza geleceklerden korkmuyorum neden mi? Çünkü bir sınav alanında olduğumuzun farkındayım ve yaşadığımız her sınav ya farkındalığımızı arttırmak için ya da hak ettiğimiz için ya da hayatın altının üstünden daha iyi olabileceğini görmemiz için ???? sizce hangisi?

Sevg ve ışıkla kalın…

Yorum Yap