İçeriğe atla Altbilgiye atla

KOÇ BURCUNDA SÜPER DOLUNAY 29 EYLÜL 2023

Koç burcunun 6 derecesinde gerçekleşen koç dolunayı genel anlamda bizleri harekete geçirecek, hırslandıracak, kendimizi ortaya atmamızı, anlık ve güdüsel hareket etmemizi sağlayacak bir enerjiye sahiptir. Bakalım bu dolunay bizleri nasıl etkileyebilir.

Dolunaylar bildiğiniz gibi Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesi ile oluşur. Bu açıda ışık kaynaklarımız bizi en çok etkileyen güçlü bir enerjiye sahip olur ve temelde gergin bir enerji oluşturur. Karşıtlık, ikilem, çekişme, kararsızlık, git – gel yaşama gibi prensipleri ortaya koyarken aynı zamanda bir doğum ve ortaya çıkarma, görünür olma durumunu da yaşatır. Şimdi bu durumu Koç burcu enerjisi yönettiği için daha aktif, hareketli, hırslı, kendimizi ön plana attığımız, tamamlamak istediğimiz konularda aceleci ve agresif bir tavır takındığımız süreçleri temsil eder. O nedenle tartışma, kavga, agresif tavırların baskın olmasına dikkat etmek gereklidir. Özellikle ilişkiler ile ilgili konularda sıkıntılar var ise Koç burcunun yöneticisi olan Mars ay düğümüne yaklaşım açısında olduğundan ön görülemeyen, beklenmedik, kadersel diyebileceğimiz olayları yaşamamıza ve ani verdiğimiz tepkilerin olumsuz sonuçlar doğurmasına sebep olabilir.

Önümüzdeki özellikle 2 haftalık dönemde dengede kalmamızı sakin olmamız oldukça önemlidir. An haritasında Yay burcunun yükselmesi sebebi ile biraz çocukça tavırlar, özgürleşme ihtiyacı yine üzerimizde etkili olabilir. Yani kendimizi birazcık baskı altında hissetmeye tahammül edemeyip aniden parlayabiliriz.

Türkiye haritası üzerinden dolunayın nasıl etki yaratacağını inceleyelim:

Dolunay tam olarak Mars hattımızın üzerinde gerçekleşiyor 4. Evde yani ev, toprak, emlak, arsa, vatan, köklerimiz ile ilgili ani bir atak, saldırı, veya ülke yönetimi tarafından bu alanlarla alakalı ortaya konabilecek davalar, yeni kararlar, yeni yasalar söz konusu olabilir. Özellikle eğlence mekanları, spor kulüpleri, belki borsa ile ilgili, riski yatırım araçları, milli piyango vb. şans oyunları bunun gibi konularda beklenmedik bir düzenleme veya daha önceden yapılan düzenlemenin daha da sıkılaştırılması gibi durumlar meydana gelebilir.  Yine işçiler, çalışanlar, sendikalar, hizmet ve sağlık alanlarında agresif girişimler, protesto, hak hukuk arayışı için hareketlenme söz konusu olabilir.

Ekim ayın 4’ü itibari ile genel anlamda bir içe dönme durgunlaşma oluşmaya başlasa bile 5’i itibari ile özellikle hak, hukuk, eşitlik arayışı ile ilgili konular daha fazla gündemde olabilecekken, ilişkilerin değerlendirilmesi, yatırım yapma düşünceleri yükselebilir, aman dikkat edin bu dönem 14 Ekim tutulma öncesi yatırım kararı almayı uygun bulmuyorum. Ayın 9’u itibari ile özellikle Altında kısa vadede bir düşüş yaşanabilir.  14’ündeki tutulma ile bu hafta başlattığınız işlerin, yaptığınız hareketlerin veya genel anlamda bu zamana kadar ödemediğiniz manevi borçların ödenebileceği, şanslı olanlar için karmik borçların temizleneceği, bazıları için büyük cezaların kesileceği önemli bir tutulma olacaktır.

Peki ben bu dolunayda nelere dikkat etmeliyim? Derseniz:

Ani kararlar vermekten kaçının, sakin kalmak bu iki haftalık dönemde çok önemli olacak sizin için, hırslı ve anlık verilen kararların sonucu pek hoş olmayabilir. İlişkiler ile ilgili de aynı şekilde orta yolu bulmaya, dengeyi sağlamaya çalışmak önemli olacak, ani bitişler elbette ki olabilir, karşımızdakine saldırmak yerine saygı duyacağız. Özellikle trafikte ya da iletişim alanlarımızda saldırgan kışkırtıcı tavırlardan uzak durmak gerekli her an bir parlama ve kavga olasılığı yine bu dönemde yüksek olur. Finans ve yatırım alanlarında yine dikkat edilmesi gereken bir dönemdeyiz ani kararlar vermemeye dikkat edin özellikle 9 Ekim civarları önemli.

Buraya kadar Dolunay’ın genel etkilerinden bahsettik, yükselen burçlara göre etkisini merak ediyorsanız youtube kanalımızda anlatacağım oradan takip edebilir abone olarak anlık bildirim alabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap