İçeriğe atla Altbilgiye atla

Astroloji Mi? Tarot Mu?

Astroloji Mİ Tarot MU

Astroloji mi öğrenmeliyim yoksa Tarot ile mi başlamalıyım?

Merhaba sevgili arkadaşlar, son dönemlerde en çok karşılaştığım sorulardan bir tanesi “Astroloji egitimi mi almalıyım yoksa Tarot egitimi mi?” olduğunu fark ettim ve sizlerle düşüncelerimi paylaşmak ve de sizlerin fikirlerini almak istedim.

Öncelikle her iki ilim de sembol dilinden oluşur, birbirini tamamlayan harika uyumlu çalışan iki ilimdir Astroloji ve Tarot.

Arasındaki fark şudur:

TAROT EĞİTİMİ
TAROT EĞİTİMİ

Tarot kısa sürede öğrenilebilir, 8 haftada öğrenme garantili eğitimler veriyorum ve prarik yapan çalışan öğrencilerim bu süre sonunda rahatlıkla yorum yapabiliyorlar.

Astrolojide ise durum farklıdır temel seviye bilgileri bile anlamak sindirmek 1 yıldan uzun sürer, ben bir Astrolog olmak istiyorum derseniz en az 3 yılınızı sürekli eğitimler alarak, kaynak kitaplar okuyarak ve de harita inceleyerek geçirmeniz gerekir, tıpkı bir üniversite okumak gibidir.

Peki arasında seçim yapmak gerekir mi?

Bence bu sorunun cevabı kişiye göre değişir: Eğer kendinizi her iki alan için de uygun görüyorsanız, seviyorsanız, ilgi duyuyorsanız, Tarot ile başlayıp sembol diline genel olarak aşina olur aynı zamanda pratik uygulamalara kısa sürede başlayabilirsiniz, arkasından Astroloji eğitimlerine başlayarak iki alanı birlikte muhteşem bir uyumla kullanabilirsiniz.

Son 3 yılda Tarot ve Astroloji ile ilgili bağlantıları ve çalışma prensiplerini daha da geliştirerek her geçen gün yeni deneyimler yaşıyorum ve bu inanılmaz keyifli ????

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Benimle aynı fikirde olanlar ☝️ parmak kaldırsın ????

Sevgi ve Işıkla Kalın…

Yorum Yap