İçeriğe atla Altbilgiye atla

Tarot Danışmanlığı Nasıl Verilir?

tarot eğitimi

Tarot Danışmanlıklarında Açılım Yöntemleri Kullanılmalı mı?

Tarot Eğitiminizi bitirdiniz ve sıra danışmanlık vermeye geldi. Denemeler yapıyorsunuz rasgele sorulara göre destenizden kart seçip açıyor ve kartları tek tek yorumlayarak soruların cevabını bulmaya çalışıyorsunuz. Ancak bazen cevapları görebilirken bazen göremiyorsunuz. Ya da verdiğiniz cevaplardan emin olamıyorsunuz, bir şeyler eksik tam oturmadı gibi hissediyorsunuz.

Belli bir teknik ve sistem kullanmayan her yorumcu bu durumu muhakkak yaşar ve bu noktada klasik Tarot’un yeterli gelmediğini başka destelerden destek alınırsa boşlukları doldurabileceğini düşünür. Bu yöntemi de dener ancak bu da tam olarak beklediği tatmini vermez.

Bu durumu yaşayan sayısız kişi ile karşılaştım özellikle eğitim öncesi görüşmelerimizde çoğunlukla iletilen mesaj “Ben kartların anlamlarını biliyorum ama her soruya tam cevap veremiyorum” oluyor ve yukarıda bahsettiğim deneyim sürecinden geçtiklerini belirtiyorlar.

Eğitimlerime katılan tüm öğrencilerim zaten biliyor ki doğru soruya, doğru açılımı tespit etmek doğru bir yorum çıkarma işleminin en önemli kısmıdır. Belirlenen açılım yöntemine sadık kalarak hane anlamları, kartların evrensel sembolizmi, sorulan soru, kartlarda ve hanelerde yer alan diğer tüm bağlantılar ile birlikte harmanlanarak yorum yapılıp akışa ve tekniğe uyulduğunda tüm sorunlarınız ortadan kalkar.

Bu sebepledir ki eğitimlerimde özellikle en eski ve en çok kullanılıp deneyimlenmiş açılım yöntemlerini anlatırız. 3 Kart ile başlayan serüvenimiz; Pantagram, At Nalı, Klasik İlişki Açılımı, Kelt Haçı, Yıl Döngüsü, Astoloji Tabanlı Açılım Yöntemleri, Çift Analizi şeklinde devam eder. Özellikle de Astroloji tabanlı açılımları uyguladığınız da ne başka bir desteye ne de başka bir yönteme ihtiyaç duyarsınız çünkü tüm potansiyelleri ve danışanın sormak istediği tüm soruların cevabını ortaya koyar, önemli olan kişinin ne istediğini iyi anlamaktır ;)

Kimler bu söylediklerimi aynen deneyimledi?

Sevgi ve ışıkla kalın????

Yorum Yap