İçeriğe atla Altbilgiye atla

Temmuz Ayında Bizleri Neler Bekliyor?

dolunay

Dolunay ve Yeni Ay etkileri neler?

Merhaba sevgili Yol Arkadaşlarım, Temmuz ayına Güneş – Merkür kavuşumu ile başlangıç yapıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşen bu kavuşum özellikle gün boyu aile ilişkileri, bakım, beslenme, barınma, ev, toprak gibi konuların ön planda olduğu kişilerin genel anlamda daha sakin ve anlayışlı davrandığı daha duygusal olabileceği bir gün diyebiliriz, bugünün etkileri sebebi ile size yapılan bir yanlışı, hatayı, sorunu, problemi unutmanız zor olabilir yaşadığınız en ufak bir konu bilinç altınıza rahatlıkla etki edebilir diyebiliriz.

2 Temmuz günü Venüs – Uranüs karesinin aslan ve boğa burçlarında etkili bir açı yaptığını göreceğiz. Bu durum gün boyu hazlarımız, değerlerimiz, ihtiyaçlarımız, ilişkilerimiz ve kadın figürleri ile ilgili konularda tartışma ve çatışmalara açık olunabileceğini gösterdiğinden özellikle ilişkilerde dikkat edilmeli gereksiz tartışmalara girip ben ve ego çatışmasına dönmesine izin vermemelisiniz.

3 Temmuz günü Oğlak Burcunun 11 derecesinde saat 14:38’de Süper bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay bildiğiniz gibi gergin bir açıdır o nedenle bu hafta boyunca gerilimli süreçler olması muhtemeldir özellikle de aile, ev, düzen, toprak, çalışma, iş, sorumluluk alma, beslenme, kariyer  gibi konularda daha hassas olabiliriz ya da bu alanlardaki konular gündemimizde daha fazla yer alabilir.

17 Temmuz günü hem Yeni Ay Hem de Merkür –  Jüpiter karesi etkili olacağı için Temmuz ayının ortasından itibaren biraz daha zorlayıcı geçebilir. Yengeç burcunun 24 derecesinde saat 21:31’de gerçekleşecek olan Yeni Ay özellikle duygusal alanlarımız ile ilgili yeni başlangıçlar yapabileceğimizi, ev taşıma, ev kurma, aile kurma ya da çocuklarımız ve ailemiz ile ilgili yeni kararlar alma şeklinde gündem yaratabilir. Merkür – Jüpiter karesinin de etkisi ile inançlarımız, değerlerimiz, eğitim, yurt dışı, seyahatler gibi konularla alakalı işlemlerde sorunlar çıkabilir ve bu sorunlar büyüyebilir. Aslında her ne yaşıyorsanız da şansızım, kısmetsizim diye düşünmeyin doğru zamanda olmadığınızı düşünebilir ya da engellenmenizin bir sebebi olduğunu ilerleyen zamanda mutlaka anlayacaksınızdır. Belki de ilerlemek istediğin yol aslında gitmeniz gereken yol değildir diye düşünebiliriz.

20 Temmuz günü Mars – Satürn karşıtlı yine zorlayacak bir sürece işaret eder Balık – Başak aksında gerçekleşecek olan bu gerilimli açı bize öğrenmek için mücadele etmemiz gerektiğini, sorumluluklarımızdan kaçmamız gerektiğini ve her ne yaşarsak yaşayalım evrene güvenmemiz gerektiğini bize öğretmeye çalışacaktır.

Venüs retrosu ne zaman başlıyor?

22 Temmuz Venüs durağan pozisyona geçerek Retro hareketine hazırlanıyor olacak ve bu pozisyonda 5 Eylül’e kadar kalacak. Bu süreçte finans, güzellik, bakım, ilişkiler gibi en önemli konularda gerilemeler, sorunlar, problemler yaşanması mümkün olabilecektir. Venüs Retro süreci ile ilgili ilerleyen günlerde ayrıca detaylı bir yazı paylaşacağım.

24 Temmuz günü Merkür – Uranüs karesi ile ağız dalaşları, benim dediğim doğru, sen kimsin şeklinde tartışmaların olduğu yoğun olarak görebileceğiz, özellikle de medyada, medyatik kişilerle ilgili çokça kavga, tartışma haberleri izleyebiliriz.

27 Temmuz günü ise Merkür ve Venüs kavuşumuna şahit olacağız. Bugün hoş sohbet etme imkanı bulabilir, güzellik ürünleri, bakım, tekstil gibi alanlarda alışveriş isteği artabilir belki de Altın’ın fiyatının en çok konuşulduğu bir gün bile olabilir diyebiliriz. Normalde Venüs ışığı oldukça parlak olan oldukça verimli bir gezegendir ancak hem Aslan burcunda olması hem de geri harekette olması Venüs’ün temsil ettiği konularda özellikle sonuç almamızda zorluk olabilir diyebiliriz.

Genel olarak Temmuz ayına baktığımızda Yengeç burcu temasının ön planda olduğunu görüyoruz dolayısı ile ev, aile düzeni, çocuklar, anne, baba, beslenme, biriktirme, halı altına atılan konuların ortaya çıkması artık tüm temizlenmesi gereken konuların; iç dünyamızda, bilinç altımızda yer alan problemlerin artık çözülmesi gereken bir ay yaşayacağız. Konular kendiliğinden önünüze gelebilir bu ayı değerlendirin ve sorunları çözün derim.

Bu ay sorumluluk aldığınız, yapmanız gerekeni yaptığınız, geleceği planlamak programlamak ve harekete geçmek konusunda başarılı olursanız çok fazla sorun yaşamazsınız ancak bahanelere sığınır ve endişe, kaygı, korku, negatif düşünme eğiliminize kapılmaya devam ederseniz evren size bu durumu aşmanız için çeşitli sınavlar gönderecektir. O nedenle bence kendiniz böyle bir sorununuz varsa farkına varın ve çözüm yoluna gidin.

Yine bu ay çocuklara ve zor durumda olan kadınlara yapılan yardımın çok etkisi olacaktır. Yardım ve destek elbette ki her zaman yapılmalı ama bu ay özellikle her işinizi kolaylaştıracak bir etkiye sahip diyebiliriz.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap