İçeriğe atla Altbilgiye atla

Yay Burcunda Dolunay Bize Neler Getiriyor? 4 Haziran 2023

dolunay

Bir Dolunay serüvenine daha hoş geldik ????

4 Haziran 2023 Pazar saat 06:42’de gerçekleşecek olan Dolunay bence enteresan etkilere sebebiyet verecek. Yay burcunun 13 derecesinde bir dolunay!

Öncelikle bu etkilerin herkezin kendi özel haritasındaki tetiklenmelere göre değişkenlik gösterebileceğini belirtmek istesem de genel anlamda nelere gebe kalacağımızı da vurgulayacağım.

Yay burcu genel anlamıyla eğitim, yurt dışı, seyahatler, yabancı diller ve kültürler, din ve inanç konuları, hak, hukuk, adalet, nikah, vedik astrolojiye göre baba, Major Arcana serisine göre de Denge kartı ile temsil edilir. Demek ki bu dolunay bizlere yukarıda saydığımız konular çerçevesinde ortaya bir takım sorunlar ya da tamamlanmalar getirecektir.

İkizler yay aksında meydana geliyor olması dolunayın bizlere; riyakar, iki yüzlü, aldatan, yalan- dolan, yüzeysel bilgi ile ilerleme, kısa yolları pratik zannederek ilerleme, anlamadan anladığını zannetme, sürekli değişen fikirlere ve yapılara sahip olma eğilimlerinden kurtul, kendini geliştir, ilerlet, vizyonunu genişlet, araştır, derinlemesine bilgiye ulaş, gerekiyorsa bir derviş gibi gezerek öğren ya da bir abdal gibi yaşayarak ama sakın yaşamış ya da gezmiş gibi sahte bir yüzle dolanma ortalıklarda der.

Bireysel ve toplumsal hayatlarımızda gerçeklerin ortaya çıkacağı, eski idare ettiğimiz ya da değiştirmekte zorlandığımız alanların değişmesi, genişlemesi, ileriye doğru ivme kazanmamız için çeşitli fırsatların ve mücadele etme azmimizin ortaya çıkacağı bir süreci getirecektir.

Şimdi bu yazacaklarımı iyi okumanızı rica ediyorum ve lütfen bağlantılarını kendinize göre anlamlı yerlere oturtun (Zira dolunayın etkileri bir hafta öncesinden baş gösterdiği için benim de Jüpiter’im zararda olduğundan diş konusunda sorunlar yaşıyor ve ciddi ağrılar çekiyorum ve sizlere bu yazıyı ağrının azaldığı anlarda parça parça hazırlamaya çalışıyorum benim için çok kıymetli ????)

An haritasının 6 – 12 aksında gerçekleşen bu dolunay işçiler, çalışma ortamı, sağlık, hastalıklar ve hastalıkların şifası, kapalı alanlar, hastaneler, hapishaneler, psikolojik sorunlar, geçmiş yaşamdan getirdiklerimiz, karmamız, atalarımız, evcil hayvanlarımız, sendikalar konuları ile bağlantılı özellikle haritanızda bu alanlarınızda destekleyici etkileşimi olanlar için önemli gelişmeler ya da sorunlar yaşanabilir. Unutmayın dolunay tamamlanma, ortaya çıkarma, doğurma etkisi taşır ve Jüpiter’in temsil ettiği bir burçta olmasından dolayı kimi için şanslı bir büyüme getirirken kimi için de abartılı bir etki ortaya çıkarabilir. Aynı zamanda yaşattığı etkiler olumlu ya da olumsuz olsun fark etmez çünkü nihayetinde hastalıkta bir iyileşmenin göstergesidir o da bir doğumdur, ortaya çıkmadır kendini göstermezse şifayı alamazsınız çünkü.

Yay burcunda dolunay bireysel haritalarımızda bizi nasıl etkileyebilir?

Kendimden örnek vermek istiyorum çünkü çarpıcı ve de sizlere kişisel haritalarda nasıl çalışabileceğine örnek olması açısından açıklamak istiyorum: Bir hafta önce diş ağrım başladı, Jüpiter’im oğlak burcunda 10. Evimde zararda bir yerleşimde olduğunu bildiğim için hemen doktoruma gittim ve önlem almak istedim, görünürde önemli bir şey yok gibi duruyordu, 1 hafta gözlemleyelim dedi. Diş konusu beni çok rahatsız eder sevinerek önemli bir şey yoktur iki güne geçer dedim ve bir iki gün sesi çıkmadı. Sonra birden ağrılarım artmaya başladı, progress haritamda Oğlak burcundaki Mars’ın Oğlak yönetiicisi olan Satürn’e exact bir açı yaptığını hatırladım hemde 8 ve 6 evleri arasında (6 sağlık alanı – 8 ameliyatlar ☹) eyvah dedim tekrar doktora gittim ve bir röntgen çekelim ve ne olduğuna bakalım dedim ağrılarım, sızılarımda artmaya başlamıştı (Az önce bahsettiğim progres açısı natal haritada Jüpiterimin üzerinde olduğunu da belirteyim) doktor röntgen sonucu durum çok fena gel bir bakalım dedi ve bir dişimin kök kısımında problem olduğunu kanal tedavisi olmam gerektiğini söyledi, şimdi antibiyotik kullanıyorum 5gün sonra da tedavi başlayacak. Demem o ki Jüpiter oğlak burcunda dişler, kemiklerle ilgili rahatsızlıkları gösterir benim haritamda zararlı bir pozisyondaydı ancak progresteki açı da sıkıntılı hanelerden gelen zorlayıcı gezegenler olsa da karşılıklı ağırlaması vardı o nedenle de dişimi komple kaybetmedim kanal tedavisi ile kurtulacak. Burada kendi yaşadığım bu hikayede astrolojiyi öğrenmeye çalışanlara ve de genel anlatımların aslında kişinin haritalarına göre bakıldığında birebir aynı etkileri yaşamayabileceğine örnek olması açısından anlatmak istedim ???? umarım faydalı olmuştur.

Yay burcu dolunayında en çok konuşulan konular nelerdir?

Bu aralar çevrenizde çok fazla yurt dışı, yabancı diller ile ilgili konuların fazlalaştığını gözlemlediniz mi? Benim konuştuğum her 2 kişiden b,r, son günlerde yurt dışına gitmek, yurt dışından gelmek, yeni bir dil öğrenmek gibi konulardan bahsediyor ve çevremdeki büyük bir çoğunluk ya tatil için ya da yerleşmek için başka ülkeleri araştırıyor. Nedeni ne biliyor musunuz Yay Dolunayı! Çünkü yayın bizlere yaşattığı enerji ile bilincimiz, bakışımız, inancımız, isteğimiz, zevkimiz o alanlara doğru kaymaya başlar ve bir nevi çekiliriz ????

Yay burcu dolunayı ve Satürn etkisi

Ayrıca Satürn’ün Bu dolunayda apex noktasında yer aldığını da belirtmek isterim, genel anlamda yaşadığımız gerilimler bizi sorumluluk almaya, disipline, kurallara uymaya, etik, ahlak ve derlerimizle yaşamaya doğru yönlendirecektir.

Yay burcu dolunayının türkiye haritasındaki etkisi nedir?

Türkiye haritası üzerinden değerlendirdiğimizde de; daha önceki yazılarımda size sık sık değişimin kaçınılmaz olduğundan bahsetmiştim. Ülkemiz içinde bir değişim ve dönüşümün keskin çizgilerini yaşayacağımız bir yıl içerisindeyiz, Satürn de bize işte yapmamız gerekenleri yapmadığımızda, yanlışı düzeltmek ve öğretmek için Türkiye natal haritasında Güney Ay Düğümü üzerindeki seyahati özellikle Ekim – Kasım aylarında etkili olacaktır ve biz işte bu aralıkta asıl dersimizi alacağımızı veremediğimiz sınavları bu dönemde vermeye başlayacağımızı söyleyebilirim.

Majör Arcana Denge Kartı ve Yay Burcu bize ne anlatıyor?

Major Arkanadaki yay burcunu temsil eden Denge kartına gelecek olursak: Mevcut düzeni idare etmeye çalışırken kendimizi unuttuğumuzu, arka plana attığımızı gösterir. Hayat akışımızda dengeyi sağlamak istiyorsak yaşamda biz de varız duygusunu ortaya çıkarmalı ve artık hayallerinize hedeflerinize doğru yol almak için cesur olmanız gerektiğiniz anlatır. Eğer kendimizi isteklerimizi, hayallerimizi gerçekleştirmek için artık gerekeni yaparsak Yıldız kartına bağlanır ve ögürlüğümze kavuşarak beklediğimiz müjdeyi alabiliriz.

Doğrudan, dürüstlükten, kendini geliştirmekten, ilerletmekten yana olan değişimi kabullenen herkesin eninde sonunda kazanacağına, ilahi adaleti göreceğine inanıyorum ????

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap