İçeriğe atla Altbilgiye atla

5 Mayıs 2023 Ay Tutulmasına Hazır mısınız?

Akrep burcunda ay tutulması

5 Mayıs 2023 Ay Tutulmasına Hazır mısınız?

Akrep burcunun 14 derece 58 dakikasında İzmir konumuna göre 5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 20:33:50’de gerçekleşecek olan Ay Tutulması önümüzdeki süreçte yaşanacak olan kaosların tetikleyici niteliğinde olacaktır.

Asc Akrep Tutulma da Akrep burcunda gerçekleştiğinden ve an haritasının 12. Evine yerleşmesi sebebi ile ağırlıklı olarak yapılan vurgu bilinmeyen, gizli saklı konularda daha çok kadınlar ile ilgili ya da duygusal ihtiyaçlarımız ile bağlantılı kaosların yönetilmesi gerekeceğinden bahseder. Tutulma tarafında yer alan  ZUBEN ELGENUBI sabit yıldızı ise ay ve Güneş ile 1 derecelik etkili bir açı yapmaktadır. Ay ve Güneş orta noktasına da sert açı yaptığından Akrep burcunun negatif taraflarını ortaya çıkararak dengenin sağlanması yani adaletin sağlanması için veya sadece kişilerin kendi istediklerini elde etmek için gözükara, acımasız, saldırgan, sarsıcı, karanlık yönlerini ortaya çıkararak beklenmedik hareketler ile sarsan şok eden durumların ortaya çıkmasına ancak bu süreçte de yaşanan deneyim bir aydınlanmaya ya da gerçek tartının kesesinin nasıl oluşması gerektiğine doğru götürür. Tutulma anı tüm bileşenleri ile birlikte değerlendirdiğimizde sonuç olarak bilinçaltımız, manevi tarafımız, kimimiz için rüyalarımız, kimimiz için geçmiş getirdiğimiz sınavlarımız, kimimiz için hastaneler, öncesinde sarsıcı bir olay sonucu gelen şifa durumları yaşanabilir.

MC’de Başak burcu yer alıyor, yani detaylara önem ver, düşün, incele, araştır, analiz et, dürtüsel davranma, seni birilerinin ya da olayların etkilemesine izin verme, gerçekçi olan, kendi önünü planlayarak git. Bu dönemde yaşadığınız zorluklar karşısında deneyimli kişilerden destek almak, tecrübeli insanların deneyiminden faydalanmak, hayatınıza düzen getirmek, disipline olmak, sistemli çalışmak yardımcı olabilir.

Şu anda gökyüzünde diğer gezegen hareketlerine de bakarsak Mars Yengeç burcunda aile, anne, yuva, vatan temalarının ön planda olacağını burada biraz Mars zayıf olduğundan zorlanma yaşanabileceğiniz gösteriyor. Venüs de 8 Mayıs itibari ile Yengeç burcuna geçişinden sonra tüm değerlerimiz, ilgimiz aile ve Vatan alanlarında yoğunlaşacaktır ki zaten bir seçim dönemini girmekte olduğumuzdan herkes de bu durumun farkındadır. Satürn Balık geçişi Türkiye natal haritasının Güney Ay Düğümü üzerinden geçmekte ve bize karmik anlamda tarihin tekerrür edeceğini ve düzelmesi gereken alanların düzelmesinin önümüzdeki 1 yıllık süreçte oldukça önemli olduğunu göstermeye çalıyor.

Gelelim ülkemiz açısından Ay tutulmasının etkilerinin neler yaratacağına:

Bu tutulma ülkemiz natal haritasında ülkemiz liderlerini yönetimini gösteren Güneş’in  üzerinde 5.Evimizde gerçekleşmekte. Tutulmalar kadersel temaları gösterdiği için ülkenin yönetimi konusunda kadersel bir sürece girdiğimizi karşıt aksında Güneş ve Uranüs ile birlikte ani gelişen olayların ve başka liderlerin ön plana çıkarak yaşanacak olan çatışma belki de güç savaşlarının çok kolay kurulmamış krizler ve kaoslar içinde çeşitli oyun ve pusularla baş edilerek elde edilmiş cumhuriyetimizin yine benzer bir hikaye ile karşılaşarak ancak burada natalimizdeki şans yıldızın etkisi ile yapılan tüm oyunların, suçlamaların, arkadan çevrilen işlerin ülkemizin lehine sonuçlanacak bir sürece bizi götüreceğini düşünüyorum.

Bir taraftan yaşayarak öğrenirken, diğer taraftan da makus kaderimizi yaşıyoruz aslında. Sadece bu tutulma dönemleri bize unuttuklarımızı, göremediklerimizi, farkında olmamız gerekenleri, ödevlerimizi veya sınavlarımı hatırlatır, akrep burcunda olması basit anlamda bize eğer dersini almadıysan ben ortalığı biraz daha karıştıracağım aklını kullan ve bundan nasıl karlı çıkabileceğini gör ama unutma yanlış yoldan bunu yapmaya kalkarsan külahları değişiriz diyor ????

8 Kasım 2022 tarihinde yaşadığımız tuutlmadaki çentiği de görüyor bu arada, geçen sene Kasım ayları civarlarında yaşandıklarınızı hatırlıyor musunuz? ;Orada karşınıza çıkan sınavları da veremediyseniz veya o dönemde başlayan, tamamlanamamış, yarım kalmış ilişkiler, sorunlar, konular her ne ise yeniden gündeme gelerek tamamlamanızı da sağlayabilir. Merkür de hala retro unutmayın kadersel olarak geçmişten gelen ilişkiler çokça görülebilir belki de kapatmanız gereken hesaplar için son bir fırsattır ne dersiniz?

Kasım 2022 tutulma yazısını okumak için Tıkla!

Biliyorsunuz ki her zaman tüm yazılarımda üstüne basarak belirtiyorum: Burada anlattıklarım çok genel etkiler olmakla birlikte kişilerin doğum haritalarından hangi alanlarda ne tür deneyimler yaşayacağı görülebilir ve kişiye göre bu alanlar değişkenlik gösterebilir. Nasıl olur derseniz instagram hesabımda (@astrologyturk)  bir canlı yayın yaparak anlık olarak aldığım kişilerin bu tutulma da hangi alanlardan nasıl etki alacaklarından bahsetmiştim örnek olması için izleyebilirsiniz.

Eğer siz de astroloji öğrenmek ve gökyüzünün sembollerini yorumlayarak hayata daha farklı bakmak istiyorsanız oldukça pratik bir şekilde anlatarak haritayı açmayı ve okumayı öğrettiğim astroloji eğitim modüllerini inceleyebilirsiniz ????

Bir başka yazımda görüşmek dileği ile.

Sevgi ve ışıkla kalın

Astroloji Eğitimi

Pratik bilgiler astrolojisi size pratik bir şekilde haritanızı yorumlayabilmenizi amaçlar. Sizler isterseniz sıfırdan başlayacak olun, isterseniz başka kişi ve kurumlardan eğitim almış olun, şu anda yorum yapmayı başaramamış olabilir, parçaları birleştiremiyor olabilir ya da bazı konularda eksiğiniz olduğunu düşünebilirsiniz. İşte tam da bu noktada sizleri, tekrar tekrar eğitim paketleri alarak fazla para ve zaman harcamaktan kurtarmak için modüllere ayrılmıştır.

Astroloji Eğitimleri ile ilgili DETAYLI bilgi almak için TIKLAYIN!

Astroloji Eğitimini satın almak için TIKLAYIN!

Yorum Yap