İçeriğe atla Altbilgiye atla

Hybrid Güneş Tutulması 20 Nisan 2023

güneş tutulması

20 Nisan 2023 Hybrid Güneş Tutulması – Sonun Başlangıcı!

Tutulmalar genel olarak kadersel temaları, sancılı ve zorlu süreçleri gösterir tıpkı Tarot’ta Ölüm kartı gibidir, değişimi ve dönüşümü anlatır aslında tam olarak kadersel anlamda ve de manevi boyutta bir dönüşümdür bu. Eğer derslerini geçmişte alamazsan her yıl yaşanan tutulma süreçlerinde hele bir de haritanda önemli bir tetiklenmeye denk geliyorsa muhakkak dönüştürür. Yaşamış olduğumuz 6 Şubat depremi gibi kişinin hayatında da bazen somut gözle görülür bazen de soyut görülemeyen değişimlere gebe bırakır. Haritalarımızda kayıt altına alınan çentikler gibidir, bazen geri döner o çentiklere bakar ve ne yaşamışız ne öğrenmemiz gerekiyormuş da öğrenememişiz deriz bazen geriye dönerek bakarız ve deriz ki ben dersimi aldım artık bu alanda yeni bir çentik atmaya gerek yok.

Kısaca özetlemeye çalışsam da anlamı derin, yaşattıkları manidardır tutulmaların. Her tutulmanın da kendine göre ayrı bir hikayesi vardır, içinde bulunduğu burç, an haritasında diğer gezegen ve noktalarla etkileşimi ülkeler haritasının hangi alanlarına ya da bireysel alanlarımızda hangi konulara işaret ettiği değişkenlik göstermektedir.

Tutulmaları da tam tutulma, halkalı tutulma, hybrid tutulma gibi farklı şekillerde gerçekleştiğini görürüz bu farklılıklar Güneş, Dünya ve Ay yerleşiminin değişmesi ve Güneşi örten ay ile birlikte gerçekleşen görüntüden dolayı farklı isimler verilmiştir. Hybrid tutulma halkalı ve ay tutulmasının birleşiminden oluşmakta olup halkalı şekilde başlayan görüntünün tam tutulmaya ve sonra tekrar halkalı şekline dönerek tamamlanmasına denir. En son 3 Kasım 2013 tarihinde Akrep burcunda gerçekleşmiştir hybrid güneş tutulması. 2013’ün son aylarına geldiği için daha çok 2014 yılındaki gelişmeleri etkilemiştir, toplumsal olarak bakarsak akrep burcu etkisi ile de ülkemizde krizler, kaoslar, karışıklıklar getirdiğini gözlemlemekteyiz. Bireysel olarak baktığımızda ise benim mesela kariyer hayatımın şekillenmesi için temellerini attığı bir yıl olmuş diyebilirim. 2013 – 2014 yılında acaba sizler neler yaşadınız?

Günümüze gelecek olursak Hybrid Güneş Tutulması 20 Nisan 2023’de Koç Burcunda gerçekleşiyor olacak. Koç burcunun 29 derecesinde yaşayacağımız bu tutulma 1 dakika 16 saniye sürecektir. Ülkemizden göremeyeceğiz, Avustralya, Güneydoğu Asya, Hint ve Pasifik okyanusundan izlenebilecek.

20 Nisan Perşembe günü saat 07:12’de gerçekleşecek olan bu tutulma Koç burcunun anaretik derece dediğimiz son derecede olduğu için oldukça önemli ve kritik olayları simgeler. Dünya ve Ülkemiz genelinde özellikle Başkanlar, yöneticiler, liderler ile ilgili hızlı gelişen olaylar, bazı liderlerin gitmesi ya da krizlerle, olaylarla, isyanlar ile indirilmesi söz konusu olabilir. Sulardan gelebilecek tehlikeler, deniz savaşları ya da denizlerden gelebilecek saldırılar söz konusu olabilir. Yaşayacağımız her türlü olayın kadersel olarak gerçekleşeceğini: ister bireysel bakın ister toplumsal bakın değimi kabul etmeyenlerin, eski yapılarda ve eski sistemlerde ısrar edenlerin ilerlememiz gelişmemiz gerektiğini görmeyenlerin daha fazla etkileneceği, özellikle de yaşanılan bu durumların ekonomik anlamda finansal alanlarda da hepimiz üzerinde bir zemin hazırlayacağını unutmayalım. Yeniden taşa değil toprağa güvenin mesajı geliyor evrenden.

Sevgili arkadaşlarım Jüpiter’in de çok yakın olmasa da bu sahnede yer alıyor olması, yaşanabilecek olayların büyümesine, din ve inanç, uçaklar, yabancılar ya da yabancı ülkeler ile ilgili gerilimli konuların gündeme gelebileceğini göstermekte. Umalım ki Jüpiter şans ve talih getiren tarafı ile bu süreçte yanımızda olsun.

Birde tutulmanın anaretik derece dediğimiz burç geçişinden önceki son dereceler bizi biraz düşündürür çünkü enerjisi serttir, geçiş öncesi yeniden bir silkeleyerek anlamadığın bir şey var mı diye sorar, ya da hala eskiden kalanlar var mı diye sınar, kaderseldir aynı zamanda ay düğümleri gibi. Diğer taraftan aynı derecede ALRİSHA sabit yıldızı var bu yıldız birleşme anlamındadır, iki şeyi ya da iki konuyu birleştirir o nedenle birleşen ülkeler, kişiler, şirket birleşmeleri de sıkça görülebilir.

Bireysellikten kurtulmamız gereken sınavlar yaşarken son dönemde bu tutulma bizleri yeniden bireyselliğimiz ile sınayacak. Bakalım sen hala sadece kendini mi düşünüyorsun? Seller, tsunamiler, sulardan gelen hastalıklar olabilecekken, hukuk, adalet konularında da yeniden yapılanmalara gidilebilir. Tüm ülkeler bazında yönetim ve adalet sistemlerinde yeniden yapılanma söz konusu olarak yeni bir dünya düzenine doğru hazırlık yapılmaya başlanacaktır. Sağlık konusunda bu tutulma kalp ve böbrek ile ilgili hassasiyeti olanlar için biraz sorunlu geçebilir ve bu sebeple de ani ölümler fazlaca duyulabilir.

Özetle hızlı, kadersel, saldırgan, atılgan, öncü, liderlerle ilgili şaşırtıcı, belki önemli bir liderin kaybı ve de bazı liderlerin birleşmesi, ülkelerin birleşmesi gibi büyük yankı uyandıran olaylar yaşanırken sonunda evrimleşeceğiz…

5 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Akrep burcundaki Ay tutulması ile 10 – 20 Mayıs tarihleri arasında gerilimli bir süreç yaşanması da olası. Özellikle de Halk ve otorite arasında. Zamanı gelince bu haritayı da detaylı olarak inceleyeceğim.

Şimdilik bu tutulma ile ilgili anlatacaklarım bu kadar ???? unutmayın ki yaşadığımız her süreç sıkıntılı da olsa aslında bizi ileriye taşımak içindir.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap