İçeriğe atla Altbilgiye atla

GÜNEŞ JUPİTER KAVUŞUMU – Hırs ve İhtiraslar Büyüyor!

güneş jüpiter kavuşumu

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

12 Nisan saat gece 00:38’de Güneş ile Jüpiter’in tam kavuşumuna şahit olacağız.  21 Derece Koç burcunda gerçekleşecek olan bu kavuşumun yıllar boyunca kişilere bireysel anlamda şans ve talih getirdiğine inanılır. Hatta bir kadının natal haritalarda kişinin Güneş’i ile Jüpiter’i arasında bir kontak olduğunda onun uyumlu, anlayışlı iyi bir eşe sahip olacağına inanılırdı bugün bu bağlantıya bende inanıyorum ???? Onun dışında kişinin babasının da uzun ömürlü olacağının göstergelerinden biri olarak değerlendirilebilir.

Her yıl Güneş ile Jüpiter elbette ki kavuşum yapıyorlar ancak bulundukları burç ve aldıkları açılara, kişilerin natal haritaları ve Türkiye haritasına göre olan etkileşimleri ile bakıldığında farklı mesajlar getirebiliyor.

Bu sene bize neler getiriyor bir bakalım, aşağıda kavuşum anının haritası yer almaktadır:

Koç burcu doğası sebebi ile yaşanacak büyüme ve genişleme olgularında hızlanma, bireysel görüş ve hareketlerin çoğalması, hızlı kararların alınması, mücadele etme inancının daha baskın ve azimli, efor sarfetme enerjisinin de çok yüksek ve aynı zamanda pek çok kişiye de keyifli şanslı etkiler getireceğe benziyor bu an haritası ????

Bu günlerde meditasyon yapmak, adım atmak isteyip de atamadığınız ya da başlatmaya, girişmeye, cesaret edemediğiniz her türlü konuda fırsatlar ve cesaret enerjisini sizlere yaşatacaktır kullanabilirsiniz ????

Eğitim alanlarında da bir genişleme, büyüme ve ilerleme söz konusu olacaktır diye tahmin ediyorum. Özellikle de Astroloji eğitimlerine ilgi, istek ve merak oldukça yükselebilir, eğitimlerime beklerim ????

Biraz da Türkiye için bakalım, aşağıda Türkiye natal haritası ile kavuş anı haritasını iç içe görebileceksiniz:

Öncelikle kavuşum liderleri temsil eden bir evde ve yine Güneş sembolü zaten liderlerle bağlantılı olduğundan seçim süreci ile ilgili hızlı ilerlemelerin gerçekleşeceğini, ideolojilerin hızlı bir şekilde ortaya konacağını bu anlamda da bir büyüme ve ilerlemenin ivme kazanacağını düşünmekteyim. Tabii Natal haritada Merkür ve Satürn’e karşıtlık yapan kavuşum kurallar, toplum düzeni ile ilgili dolayısı ile mahkemeler, anayasa konuları ile alakalı bazı gündemleri ortaya koyabilir ve bir takım değişikliklerin hızlı bir şekilde uygulamaya konmasını bize gösteriyor olabilir. Merkür de iletişimi ve medyayı gösterdiğinden belki de bazı konuların medyaya taşınması veya ortaya dökülmesi ve büyüme etkisinin de bu bağlamda gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Natal’in 3. Evindeki Neptün’e de ne kadar olumlu bir açısı olsada çok rahat bir pozisyon olmadığından ve de Jüpiter’in büyütücü etkisi sebebi ile sular, denizler ile ilgili de bol yağış gelmesi, sel olması gibi konuları tetikleyebilir.

Yükselen Burcunuza Göre Hangi konularda bu ara şans size gülebilir bilmek ister misiniz?

Yükselen Burcunuz Koç ise; Kendiniz pek çok alanda şanslı sayabilirsiniz, ilişkiler ve ortaklıklar konularında ayrıca şans sizden yana olabilir.

Yükselen Burcunuz Boğa ise; Sizin en iyi ihtimalle bilinç altı konularınızda iyileşme yaşatabilecek deneyimler söz konusu olabilir.

Yükselen Burcunuz İkizler ise; Sizin sosyal çevreniz, arkadaşlıklar, içinde bulunduğunuz ya da bulunacağınız gruplarla ilgili olabilir.

Yükselen Burcunuz Yengeç ise; Sizin kariyer ve toplum önündeki statünüz ve baba konusunda şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Aslan ise; Sizin eğitim, yurtdışı, seyahatler, astroloji, inançlar ile ilgili şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Başak ise; Sizin giderlerinizde bir artış olmamasına dikkat edin muhtemelen başkalarından gelen gelirleriniz ile ilgili şansınız olabilir.

Yükselen Burcunuz Terazi ise; İlişkiler ve Ortaklıklar ile ilgili şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Akrep ise; Çalışma ortamınız, sağlık ve gündelik yaşantınızda şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Yay ise; Şans oyunları, aşk ilişkileri, keyif aldığınız konular ile ilgili şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Oğlak ise; Ev, aile, toprak konuları ile ilgili şansınız artabilir.

Yükselen Burcunuz Kova ise; İletişim, kısa seyahatler, yakın çevreniz ile ilgili konularda şansınız artabilir

Yükselen Burcunuz Balık ise; Maşallah diyelim ama para ve gelirler konusunda şansınız artacaktır. :)

Bol şanslı ve kısmetli günleriniz olsun.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap