İçeriğe atla Altbilgiye atla

Balık Burcunda Süper Yeni Ay Şubat 2023

süper yeni ay

20 Şubat Pazartesi Saat 10:05’de Ay Balık Burcunda ve 1 Derecede Yeni Ay’ı başlatıyor olacak. Ay’ın Dünya’ya yakın bir konumda iken yeni ayın gerçekleşmesi sebebi ile Süper ay diye de nitelendirebiliriz. Süper ay zamanlarında Ay’ın Dünya’mız üzerindeki etkisi daha fazla hissedilmektedir. Ay kadınlar, anneler, bilinç altımız, iç dünyamız ve manevi dünyamız ile ilgili konuları dalgalandırabilecekken, Süper ay zamanlarında doğal afetlerde de artış görülmüştür. Gök yüzünde Su elementi ağırlığı olduğundan daha çok su temaları ile ilgili sorunlar, su taşmaları, yağmur, sel gibi olayları Dünya genelinde gözlemleyebiliriz.

Aşağıda Ankara Saatine göre çıkardığım Yeni Ay Haritasını paylaşıyorum:

Asc Boğa 1 derecede, Venüs 29 Derecede, Satürn 28 Derecede, Plüton 29 Derecede, Anaretic derece olarak bilinen burç kuşağının son derecelerinde yer alan bu gezegenler sıkıntılı sürecin sonuna doğru da ilerlediğimizi göstermektedir. Satürn ve Plüton karmayı, kollektifi ve toplumsal konuları anlatmaktadır ve bulundukları burçlarda bizlere yaşattıkları sınavların son deminde olduklarını ancak burç geçişlerinde de son hatırlatma yaparak dersini alamamış kişiler için özellikle son bir şans daha verebilir. Burç değiştirecek olan önemli gezegenlerin yeni burçlarında ne tür konuları ortaya koyacağını ve bireysel olarak da bizleri nasıl etkileyeceğini ayrıca başka bir yazıda sizlere anlatacağım.

Yeni Ay Balık burcunda ve 1 derecede gerçekleştiği için yeni başlangıçları vurguluyor. Balık şifalanmak, yardım etmek, manevi boyutta enerjilere açık olma hali, kendini feda etmek, sular, balıklar, denizler ile ilgilidir. Dolayısı ile yeni başlangıç enerjisi ile birleştiğinde yaralarımızı sarmak için gereken desteğin verilebileceğini, herkesin kenetlenerek elinden geleni yapabileceğini, bol bol iyi niyet ve pozitif düşünce ile birlik içinde yeni bir sayfa açarak devam edebileceğimizin mesajını vermekte. Asc’nin an haritasında Boğa burcunun 1 derecesinde olması da yine güvenlik ve toprak konuları gibi alanlarda yeni başlangıçları doğuracağını göstermektedir.

Çok sancılı asrın felaketi diyebileceğimiz bir olay yaşadık hepimiz Kahramanmaraş depremi ile birlikte. İnsan ve düzen anlamında her yönden toparlanmamız zaman alacak bunu biliyoruz. Ancak bilmemiz gereken bir konu daha var ki burası aslında bana göre gidişatımızın kilit noktasıdır; Birlik ve beraberlik içerisinde sevgi ile birbirimizi kucaklayarak bu yaraları sarmaya çalışmalıyız. Öncelikle inanmalıyız, her zaman pozitif düşünmeliyiz. Bu yeni ay bize bunun için fırsatlar sunacaktır, 1 derecelerin etkisi ile yeni bir sayfa açın ve balık enerjisini kullanarak yani birbirinizi sarıp sarmalayarak şefkat göstererek, uyanışınızı ve manevi boyuttaki yükselişinizi farkederek, daha çok iyilik yaparak, daha çok elinizdeki tüm imkanlar ile yardım ederek yeni bir başlangıç yapacaksınız ve de ödülleri büyük olacak diyor.

Evet gökyüzü bizi 20 Şubat itibari ile destekleyecek ancak bizim de bu desteği uygulamamız, elimizden gelen eforu sarfetmemiz gerekmektedir.

Şimdi de Türkiye haritasına bakarak değerlendirelim Yeni Ayı:

Türkiye ve Yeni Ay Transit haritası

Türkiye haritası ile Yeni Ay an haritasını iç içe geçmiş şekilde görüyorsunuz. Burada An haritasının yükseleni Türkiyenin 11. Evine yani Toplumsal olayları gösteren evde Boğa burcundaki Uranüs ile birlikte yer almakta, Yeni Ay’da tam olarak Türkiye haritasının 9.evinde ve Türkiye Natalindeki Gad ve Uranüs üzerinden geçecektir, yani bu yeni başlangıç dönemi özellikle inançlarımız, akademik konular, eğitim, vedik astrolojiye göre yönetim, yurt dışı, yabancılarla ilgili konularda bırakmamız, arınmamız, temizlememiz gereken alanların kökten değişime uğraması yıkılması gibi konuları temsil etmektedir. Başkanları gösteren evinde Koç burcunda Jüpiter ve Chiron kavuşumu mevcut bu da başkanlık sistemi ya da ülkemizdeki önemli yöneticilerden birinin kaybını gösterebilir. Uranüs Türkiye Natalindeki dispozitörü olan Venüs’e karşıt açı yapmakta bu da ekonomik anlamda ve yiyecek, gıda ile ilgili konularda da beklenmedik durumların ortaya çıkabileceğini bu durumla nasıl mücadele edilmesi gerektiği ile ilgili bir handikap oluşabileceğini ancak kadın figürlerinin, halkın ve de stk gibi örgütlerin mücadelesi ile yeni bir sistemin oturtulabileceğini düşünmekteyim. Türkiye haritasındaki Güneş’in Yeni Ay an haritasındaki Gad ile olan kavuşum açısı da bazı yönetimin başındaki kişilerin bırakması gereken ve vazgeçmesi gereken durumları anlayabileceğini göstermektedir. Bu yeni ay Türkiye’nin Dünya genelinde çok konuşulan, gündem olan ve yaşanılan her gelişmenin dışa ülkelere de yansıdığı ve tartışıldığı bir süreç olduğunu da göstermekte.

Chiron ile ilgili de buraya küçük bir not düşmek istiyorum zira bu konu da ayrı ve uzunca anlatılması gereken bir konudur. Chiron transitte 2019 yılından beri koç burcunda seyahat etmektedir yani Türkiye bir chiron döngüsünden geçiyor diyebiliriz, ülkemiz için yaralı olduğumuz konuların üzerinden geçeceği ve yaşayacağımız deneyimler ile de hem yaralarımız kanayacak hem de bunları iyileştirme ya da yeni seçenekler bulma konusunda uzmanlaşacağız. Bu süreç 21 Haziran 2026 yılına kadar devam edecektir. 2026 sanırım parlama yılımız olabilir …

Sevgi ve Işıkla Kalın

Yorum Yap