İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür Plüto Kavuşumu – Venüs İleri Harekete Geçiyor “Bu gezegenler ne yapmaya Çalışıyor?”

merkur-pluto-kavusumu

Merkür Plüto Kavuşumu – Venüs İleri Harekete Geçiyor “Bu gezegenler ne yapmaya Çalışıyor?”

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,
29 Ocak saat 07:29’da Merkür Plüto Kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşmeye başlayacak. Merkür’ün Oğlak burcundaki yerleşimimin özellikle Retro pozisyonundaki etkilerinden bir önceki yazımda sizlerle paylaşmıştım, kısaca hatırlatırsam iş, kariyer, meslek, düzen kurma, sistem kurma, finansal alanlar ile ilgili konularda dikkatli olmamız gerektiğinden bahsetmiştim. Şimdi yine Oğlak burcu bize tabiiki aynı konuları vurguluyor olacak ancak burada bir de Plüto’nun etkisini birlikte gözlemleyeceğiz. Bu kavuşum önümüzdeki 3-4 günlük dilimde fikirlerin çalınması, düşüncelerin baskılanması, manüpülasyonlara açık olma hali, takıntılı düşünceler, özellikle de iş konularınızda takıntı yapacak derecede krizlere sokabilir. Özellikle Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazilerin çok dikkat etmesi gereken bir süreç diyebilirim.
Bu açı kalıbı oldukça ciddi ve manipülatif bir tesir içeriyor. Doğru kullanıldığı takdirde insanlar üzerinde güçlü etki bırakmak mümkündür. Ancak bir yandan güç savaşları, domine etme ve kimi zaman da aşırı baskıyla karşılaşmak da söz konusu olabilir. Açı kalıbı +- 3 gün etkili.
Aynı zamanda da Venüs Retrosu da düz seyrine yine 29 Ocak itibari ile dönmeye başlayacak. Oğlak burcunda toplaşan bu gezegenler en çok da finanasal alanlarda etkileşimleri sağlayacaktır. Piyasalar önümüzdeki hafta itibari ile biraz hareketlenmeye başlayacak fakat Mars’ında malefik bir gezegen olarak Oğlak burcunda yer alması ara ara bazı geriye çekilmeleri sağlasa da yine de Ocak ayı boyunca yaşamış olduğumuz piyasalardaki durağan sürecin artık hareketleneceğini, biraz daha piyasaların ve psikolojik olarak toplumun rahatlayacağını düşünüyorum. Ve tabiiki iilişkilerde de artık bir nefes alma zamanı geliyor ???? artık yeni ilişkilere 30 Ocak itibari ile kucak açabilir, Venüs Retrosu süresinde partnerinizle yaşadığınız sorunlar azalmaya başladığını hatta belki de ilişkinizin bu süreci atlattıktan sonra daha da güçlendiğini hissedebileceksiniz.
1 Şubat itibari ile anın haritasına baktığımda tüm gezegenlerin hava, su ve toprak burçlarında ve tam da ASC aksı üzerinde toplandığını gözlemlediğim de aklıma şu soru geldi: Şubat ayında acaba gezegenler dümeni ele mi geçiriyor?
Bu sorunun cevabını bir sonraki Yeni Ay yazımda cevaplamaya çalışacağım ????
Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk
Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap