İçeriğe atla Altbilgiye atla

İsrail – Filistin Savaşı 7 Ekim 2023

israil filistin savaşı

Israil – Filistin Savaşının Astroloji Açısından Değerlendirilmesi

İsrail’in Doğum Haritası

14 Mayıs 1948 yılında saat 16:00’da bağımsızlığını ilan eden İsrail’in natal haritasını incelediğimizde, Profeksiyona göre bu sene 4. Evini yaşamakta, Saldırının başladığı Ekim ayında ise 8.evini yaşamaktadır. Bu dönemde haritasının etkilerine baktığımızda en dikkat çekici açının görselde işaretlediğim üzere Satürn ve Plüton’un Ay düğümleri ile oluşturduğu T – Kare açısıdır. Satürn bu yıl yaşamakta olduğu 4. Evin yöneticisi olması açısından bu açının bu yıl baskın bir şekilde çalışmış olduğunu düşünebiliriz. Peki bu açı bize ne anlatıyor? 4. Ev hem ev anlamı hem de Oğlak burcu sembolizmi sebebi ile bir ülke haritasında toprakları, sınırları, düzeni anlatmaktadır. Apex noktasında yer alan Satürn Ay düğümlerine yaptığı gerilimli açı sebebi ile zorlanmakta ve dış güçlerin etkili olduğu, hem halkının hem de Ülke yöneticisinin zorlanabileceği olayları göstermektedir. Ekim ayında yaşadığı ev 8. Ev ölüm, kayıp ve dönüşüm evidir. Ülkenin başkanının, liderinin göstergesi olan Güneş bu evde yer aldığından Ülke’nin ciddi kayıplar verebileceğini, karşıt açısında da Chiron olması yaralayıcı bir sürecin içinde olduklarını göstermektedir.

Filistin’in Doğum Haritası

Şimdi de Filistin’in Natal haritasına bakalım, 15 Kasım 1988 Saat 00:40 olarak açılan haritaya göre profeksiyonda 11.evini yaşadığını görüyoruz. Burada Chiron Satürn ve Neptün ile karşıtlık yaparak 8.evdeki Mars ile de T kare oluşturuyor. Yara alacağı, Torak, vatan ve sınırları ile ilgili mücaedele vereceği, büyük bir savaş tetiklenmesi olabileceğini görüyoruz. 11. Evin yöneticisi Plüton ve Güneş arasında Akrep burcunda yerleşimde. Filistin devletine yakın olan büyük güçler tarafından da manipüle edildiğini de söyleyebilirim. Ekim ayında da Filistin haritasında 9.evi yaşıyor bu ev yabancı ülkelerle alakalı ve yöneticisi savaş gezegeni Mars ölüm evi dediğimiz 8 evde. Yabancılardan gelecek saldırıların sonucunda sınırlarını ve toprak bütünlüğünü korumak için mücadele edebileceğini ama bu sürecin de yaralayıcı olabileceğini söyleyebiliriz. Filistin halkının göstergesi Ay ise zaten sıkıntılı bir yerleşimde, zayıf, Filistin halkını da buradan zor şartlarda ve zayıf bir durumda olduğunu görebiliriz.

Şimdi Filistin – İsrail Savaşının An haritasını inceleyim:

Öncelikle 7 Ekim 2023 Saat 16:00 İsrail’in savaş duyurusunu yaptığı anı baz alarak haritayı çıkarttım. Burada Merkür’ün Asc hattına yerleşmiş olması haritanın kalitesini göstermektedir. Buna göre duyuruyu yapan İsrail 1. evden göstergesini Venüs olarak alıyoruz. Filistin ise açık düşmanlar evi olan 7. Ev göstergesi ise Mars’tır. İki ülkenin göstergesinin Apeksinde Neptün olan bir YOD (Tanrı’nın Parmağı) açı kalıbı oluşturduğunu görmekteyiz. Kadersel olarak inanç, din konularını göstermekte olduğu gibi Neptün balık burcunda deniz ticareti ya da deniz aşırı ülkelerle ilgili de bu savaşın çıkmış olabileceğini göstermektedir. Ay düğümleri ülkelerin kendi evlerinde yerlemiş özellikle de filistin göstergesi Mars’ın Güney Ay Düğümü ile olan kavuşumu bu atağın geçmiş konularla, geçmişte yaşanan olaylarla alakalı olduğunu da göstermektedir. Yine Ay düğümlerinin Ay ve Plüton ile büyük kare açısı oluşturduğunu görüyoruz, yani halkın bu süreçte çok büyük bir zorluk ve sıkıntı içinde olabileceğini bu savaşın çok da kısa sürmeyeceğini düşündürtüyor bize. Bu büyük karedeki Plüton’da Uranüs’e verdiği destek açısı ile üstün teknoloji silah ve patlayıcıların güçlü ülkeler tarafından desteklenerek toplu kayıplara yol açabileceğini yine burada boğa burcundaki Jüpiterin’de olayları büyüterek toprak meselesi ile ilgili bu sorunun uzayabileceğini göstermektedir.

İsrail- Filistin ve Savaş Anı haritasını birlikte değerlendirelim, bakalım birbirlerini nasıl etkilemişler ve bu süreç nasıl devam edecek?

İçerideki harita İsraile ait, ortada yer alan harita Filistin ve en dışta yer alan harita da savaşın başladığı anın haritasıdır. Bu birleşimde haritanın bana göre en çok dikkat çeken T kare bağlantısını yorumlamak istiyorum. İsrail’in göstergesi Venüs Filistin göstergesi Marsın üzerinde dışardan bir etki sağlamakta bu bana İsrail’in bu savaşı başlatmak için il hareketi yapan taraf olduğunu Filistin’i kışkırttığını düşündürtmektedir. İki ülkein Güneşlerinin karşıt açıda yer alması devamlı bir çatışma içerisinde olduklarını birinin stratejik ve saldırgan diğerinin toprak bütünlüğünü korumak üzere hırslı ve azimli olduğunu görmekteyiz. Yine Filistin’in Akrep stelyumu İsrrail’in Chiron ve Gad üzerinde yer alması bu ülkenin var oluş sebebinin İsrail’i yaralamak, geçmiş konuları temizlemek üzere var olduğunu göstermektedir. Plüton Ay kavuşumu ile Filistin halkının bu savaştan çok daha fazla zarar görebileceğini söyleyebiliriz. Ve yine İsrail’in Güneşi üzerinde yer alan Uranüs’ün Ağustos ayında bir kontak yaparak geri hareketine başlayıp Mayıs 2024’de yeniden bu kontağı tekrarlayacaktır.  İsrail yönetimi ile ilgili beklenmedik durumların gerçekleştiği ve bunun Mayıs 2024 de yeniden tekrarlanarak başlattığı işi tamamlayacağını düşünebiliriz. Aralık ortalarında İsrail halkına dış ülkelerden sığınma, yardım, destek veya halka bir fırsat sunulabileceğini düşünüyorum. Eğer İsrail hükümeti aynı tavırda devam ederse Mayıs 2024’den sonra halk isyan ve ayaklanmaları artarak Ülke liderine karşı kendisinin hiç beklemediği bir tutum gelebilir. İsrail liderini bu dönemlerde zorlu bir süreç beklediğini söyleyebilirim.

Sabit yıldızların etkilerine baktığımızda bu döenmde pek çok sabit yıldızın etkili olduğunu görmekteyiz. Bunların kavuşum yaptığı gezegenler ile birlikte bakıldığında ölüm, kayıp, intikam, hırs, sabrın sınanması, kin gütmek, vicdansızlık, gaddarlık, savaşlar, patlamalar, toplu ölümler gibi temaları görebiliyoruz. Ancak burada karmik bir sınav da söz konusu, geçmişte alınmamış dersleri almak ve bunları tekrarlamamak gerektiğini söyleyebiliriz. Dolayısı ile eğer kişilerin ellerindeki güç ve imkanları, barış ve huzur için değil de kin ve intikam uğruna kullanırlarsa tarih tekerrüre gebe kalacak demektir ve bedelleri de ağır olacak gibi duruyor.

Bu savaşın maalesef çok kısa süreceğini düşünmüyorum en azından Mayıs 2024’e kadar sürme ihtimali var. Dönüşüm şart diyor gökyüzü hem savaş ülkeleri için hem de dünya düzeninde belki de bu savaş vesilesi ile yeni anlaşmalar, birleşmeler, yeni ittifaklar söz konusu olabilir. Hem İsrail hem de Filistin için büyük bir devrim gerçekleşiyor diyebiliriz.

Dünya astrolojisi o kadar derin incelenmesi gereken bir konu ki, yakında dünya genelinde ekonomik gelişmeleri de inceleyerek sizlere araştırmalarımı iletmiş olacağım. Savaşların tamamen bittiği artık kadın ve çocukların, yaşlıların, masumlarım ölmediği yeni bir dünya düzenine kavuşalım diye dua ediyorum. Şimdilik bu konuda yaptığım araştırmalarımın bir kısmını özet şeklinde sizlerle paylaşmaya çalıştım. Yeni gözlemlerimi anlık paylaşımlarımı daha çok instagram @astrologyturk hesabımdan yapmaktayım. Takip edebilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap