İçeriğe atla Altbilgiye atla

14 EKİM GÜNEŞ TUTULMASI “YARALI PARMAK”

14 Ekim 2023 saat 20:55’de Terazi burcunun 21 derecesinde önemli bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor.

Harita anına ilk baktığımda dikkatimi çeken bu hafta özellikle kurduğumuz cümlelere, verdiğimiz cevaplara dikkat etmemiz gerektiği yönünde. Aniden, düşünmeden, fevri bir şekilde kuracağınız bir cümle işinizin, kariyerinizin, ilişkinizin sonunu getirebilir ve sonra çok üzülebilirsiniz.

Terazi burcu en çok denge ile alakalıdır, çünkü kendi potansiyelini ortaya çıkarmaya korkar, kırmaktan, incinmekten, ilişkinin belli bir rölantisinin bozulmasından korkar. Bu sebeple hep idare eden, sessiz kalan, duygularını gizleyen taraftır. Güneş tutulmasının da en büyük vurgusu bu konu üzerinedir. Ayrıca mahkemeler, hukuksal adalet savaşları, diplomasi, devlet, kamu, ilişkiler ve ikilikleri, ikilemleri dolayısı ile arabuluculukları da temsil etmektedir.

Şimdi gökyüzü diyor ki; gizli, kapalı, üstü örtülü konuların bir anda ortaya çıkması ile birlikte, manipülasyon ve yıkım gerçekleşerek ilişkilerin dengeye gelmesi ve iki tarafın uzlaşması için bir tarafın açık olması diğer tarafın da ödün vermesini gerektirecek deneyimler yaşayabiliriz.

Bu deneyimler esnasında en önemli konulardan biri de bilgi olacaktır. İçinde bulunduğunuz durumda eğer ne yapacağınızı bilemiyorsanız o konuda daha fazla bilgi edinmeye ve konuya her yönü ile bakmaya çalışmalısınız.

Çocukluktan kalma yaralarınız bu dönemde ortaya çıkabilir ve bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz, Tutulma süreci dur ve bu konuyu yeniden değerlendir, artık yara aldığın alanları temizlemelisin ve bu konuda destek almalısın temasını vurguluyor o nedenle bu zamana kadar özellikle tekrar tekrar yaşadığınız olaylar ya da deneyimler varsa yeniden karşınıza çıkarak buna bir son vermeniz için size bir fırsat sunabilir.

Ekim ve Kasım ayları genel anlamda gökyüzünde oldukça sert ve manidar açıların hakim olduğunu görmekteyiz, özellikle 21 Ekim tarihi bir otorite, yönetici, ünlü ve de göz önünde bir kişi ile ilgili sansasyonel olaylara şahit olabiliriz.

Tutulma anına etki eden sabit yıldızlara baktığımızda da içe dönme, karamsarlık, depresyona mail, baskıya maruz kalma, göç konuları, gemilerle ilgili olaylar, denizle alakalı olaylar, fırtına gibi doğa olaylarında artış gözlemlenebilir.

Bu yılın başında genel gökyüzü ingress haritayı incelediğimizde bu yıl aniden gerçekleşen, bombalama, saldırı, savaş, toprakla ilgili güç savaşları temalarının baskın olabileceğini, bazı ülke yönetimleri ile ilgili yeniden yapılanmalar, devrimler söz konusu olabileceğini belirtmiştik. O nedenle şuan tutulma enerjisi ile de başlamış olan Filistin – İsrail savaşı da sürpriz olmadı. Tutulma haritasının astokartografi haritasında da önemli bir hattın Türkiye’nin Hatay bölgesini de içine alacak şekilde o bölgeden geçtiğini görmekteyiz.

Tüm insanlık adına, savaş ve zulümün bitmesini barışın sağlanmasını temenni ederim.

14 Ekim 2023 Terazi burcunda Güneş tutulmasının Yükselen burçlarına göre etkisi nasıl olacak?

Yükselen Koç: Bu tutulma sizin ilişkiler, ortaklıklar alanınızda gerçekleşmekte, özellikle tüm ilişkilerinizde bu dönemde fevri olmamanızı, ağzınızdan çıkanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. 23 Ekim – 3 Kasım arası giderler, vergiler, borçlar, ödemeler ile ilgili beklenmedik durumlar gerçekleşebilir, kazalara karşı dikkatli olmalısınız.

Yükselen Boğa: Bu tutulma sizin gündelik hayatınızdaki koşuşturmalarınız, hastalıklar, evcil hayvanlar ve çalışma ortamınızla ilgili konularda gerçekleşmekte. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu dönemde sağlıkla ilgili kontrolleriniz varsa ihmal etmeyin. 23 Ekim – 3 Kasım arasında ilişkilerde ani gelişen olayların büyüme etkisi mevcut beklenmedik tartışmalar ve kavgalara girmemeye çalışın.

Yükselen İkizler: Bekar olan yükselen İkizler için aşk ilişkileri, evliler için çocuk konuları ile ilgili, hobileriniz, zevkleriniz, yaratım alanlarınız ile alakalı konular gündeme gelebilir. Özellikle 23 Ekim – 3 Kasım arasında iş ortamı ya da sağlık konularında ani gelişebilecek olaylara, tartışmalara dikkat edin, olayları büyütmemeye çalışın.

Yükselen Yengeç: Yükselen Yengeç Burcu olanların evi aile, düzen, kökler, ebeveynler ile ilgili konular gündemde olabilir. Bu alanlarda dengeyi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Özellikle de 23 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında çocuklar, yaratım alanlarınız, aşk ilişkileriniz ile ilgili zorlanmalar ve aniden gelişen olayların büyümesi söz konusu olabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

Yükselen Aslan: Yükselen Aslanları yakın çevre, kardeşler, kuzenler, iletişim konuları ile ilgili yaşayabileceği deneyimler ön planda olabilir. Arkadaşlık ilişkilerini ya da arkadaşlarınız ile ilgili yeniden değerlendirme yapmanız gereken konular oluşabilir. 23 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında da aileniz, ev konuları belki evde ani bir tadilat girişimi gibi konular gündeme gelebilir bu tür işlere girişmek bu dönemde sizin için çok akışta olmayabilir, işler büyüyebilir veya sorunların çıkma olasılığı yüksektir.

Yükselen Başak: Yükselen başakları 14 Ekim Güneş tutulması para ve gelirler alanında etkiliyor. Bu dönemde yatırım kararları almak pek doğru olmayabilir. Daha çok gelirlerini planlamak, dengeye getirmekle ilgili uğraşlar söz konusu olabilir. Bunun için kredi kullanmak, borç almak gibi konulara girişebilirler. Paranızı yönetmek veya gelirlerinizin yetişmemesi beklenmedik harcamaların çıkması sebebi ile zorlayıcı olabilir. 23 Ekim – 3 Kasım arasında kısa seyahatler, yakın çevre, kardeşler ve kuzenler ile ilgili ya da düşüncelerinizi anlatmakta kendinizi ifade etmekte zorlanma yaşamanız mümkün. Abartılı davranışlardan kaçının.

Yükselen Terazi: Yükselen Teraziler özellikle bu tutulma sizin için oldukça önemli olacaktır. Hayatınızda size fayda sağlamayan konuları değerlendirebilir ve artık sonlandırmak isteyebiliriz. Hayatınızı dengeye sokmanız bu dönemde biraz daha zorlayıcı olabilir ama unutmayın yaralı parmağı kesip atmadıkça sıkıntılarınızdan kurtulamazsınız. Özellikle ilişkiler, dava konuları, hak hukuk konuları, ilahi adaletin sağlanması gibi alanlarda bu deneyimleri yaşamanız mümkün. 23 Ekim – 3 Kasım arası harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Akrep: Bu sene sizin için krizlerin kaosların özellikle de bilinç altında yatan sorunların çözülmesi için çok fazla mücadele verdiniz. Yada öyle deneyimler yaşadınız ki hala bir girdabın içinde gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu tutulma sizin içe dönerek çözmeniz gereken konularla alakalı yeniden fırsatlar getirebilir, bunları iyi değerlendirin çünkü kurtuluş bu deneyimlerde saklı olabilir. 23 Ekim – 3 Kasım arasında kendinize daha fazla baskı yapmanız ve çok fazla efor sarfetmek zorunda kalmasın mümkün. Her savaş bir galibiyet getirecektir.

Yükselen Yay: Artık çevrenizdeki insanların gerçek yüzünü görme vakti geldi. Yükselen yayaların bu tutulma sosyal çevre ve arkadaşlıklar alanında gerçekleşmekte. Sosyal yaşantınızda ve arkadaş çevrenizde belki de içinde bulunduğunuz grup ve topluluklarda bazı kişileri ya da grupları değerlendirme, insanlarla dengeli ve mesafeli bir ilişki kurma kurma konusunda sınanabilirsiniz. Kim dos kim düşman anlama vakti. Özellikle de 23 Ekim – 3 Kasım arasında gizli düşmanlarınızdan gelebilecek ataklara dikkat etmelisiniz. Sağlık konularında da tabii şifalanmanızı gerektirecek konular gündeme gelebilir.

Yükselen Oğlak: Yükselen Oğlakların kariyer, statü ve ototrite figürleri ile alakalı bir gündemi olabilir. Dengeyi sağlamak orta yolu bulmak bu alanlarda bu ay sizi zorlayabilir. Yeniden yapılanmanız için bitişler sonlanmalar sizi bekliyor olabilir. Belki de asıl gitmeniz gereken yönü bulmanız gerekiyordur. 23 Ekim – 3 Kasım arası arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili atışma, tartışmalar büyüyebilir. Abartılardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Kova: Yükselen Kovaların 14 Ekim Tutulması eğitim, inançlar, yurt dışı, yabancılarla ilgili konular ve uzun yolcuklar alanlarında gerçekleşiyor. Özellikle yurt dışı ya da uzun yolculuk planlarınız aksayabilir, bu konularda hayatınızda denge akışını sağlamak için artık ben demeyi öğretecek deneyimler yaşamanız mümkündür. 23 Ekim – 3 Kasım aralığı bazı yükselen kovalar için evliliklerin ya da ortaklıkların şiddetli bir tartışmanın büyümesi ile sonlanabilir. Kariyerinizle ilgili yaşayabileceğiniz mücadele zorlayıcı olabilir.

Yükselen Balık: Yükselen Balıklar için bu tutulma dönüşüm ve krizler evinde gerçekleşiyor. Bu ayki tutulma sizi geçmişte bırakamadığınız alışkanlıklarınızdan tutun da korkularınız, endişeleriniz, bırakamadıklarınızla alakalı bir takım deneyimler size artık neyi bırakıp neyi yeniden hayatınıza almanız gerekeceğini gösterebilir. Bazılarınız bu deneyimi borçlar, miraslar, krediler, kazalar, ameliyatlar ve ölümler şeklinde deneyimlerken bazılarınız da ruhsal anlamda dönüşüm olarak deneyimleyebilir. 23 Ekim – 3 Kasım eğitim, yurt dışı, inançlarınız, uzak yolculuklar gibi alanlarda zorlanma ve mücadele gerekebilir.

Sevgi ve ışıkla kalın.

Yorum Yap