İçeriğe atla Altbilgiye atla

Mars Son Dönemlerde Bizi Nasıl Etkiliyor? Ekim 2023

mars etkisi

5 Ekim’de Mars, Neptün’le 150’lik açı yaparak kararlı bir eylemi ortaya koymamızda belirsizlik veriyor.

8 Ekim’de bir Mars–Plüton karesi, doğrudan olmasa da tutkulu bir enerjinin yükselişini gösterir.

Neyin adil ya da adaletli olduğu konusunda içsel bir çatışma yaşayabiliriz.

Bu transit birisiyle veya bir şeyle yüzleşme fırsatı getirir. Zarafeti elden bırakmadan kazan – kazan mantığı ile hareket etmek faydalı olacaktır.

1950 yılında Mars Terazi burcundayken gerçekleşen benzer bir harita görmüştük. Koç burcundaki Eris’in karşısında (13 Ocak 1950) ve Güney Ay Düğümü ile Terazi’de kavuşum açısında (27 Ocak 1950).

Bu dönemlerde dünyada gerçekleşen olaylara baktığımızda : Soğuk savaşı tetiklediğini görmekteyiz, bunun haricinde o ay bir uçak kazası oldu; Çin Halk Cumhuriyeti arasında bölünmeler yaşandı; bir petrol tankeri patlaması; ve hidrojen bombasının gelişimine şahit olduk. Hindistan

Cumhuriyeti kurdu ve bir anayasa oluşturdu.

Yine 1950 yıllarında Türkiye’de gerçekleşen olaylara baktığımızda Cumhuriyet Halk Partisinin 27 yıllık iktidarının sona erdiği ve Demokratik Partinin seçimi kazanarak halkın barış ve huzur içerisinde bir hükümet değişimi yaptığını görmekteyiz: Demekki Mars Terazi transitinde hak, hukuk, adalet, eşitlik, ilişkilerin dengelenmesi, orta yolun bulunması, ilişkilerde uyumun sağlanması konusunda deneyimler yaşanarak bir hazırlık olmasını Ay düğümü bağlantısı ile de bu duruma kadersel müdahalenin de dahil olabildiğini görmekteyiz.

Mars şimdi Terazi burcunda Güney Ay Düğümü ile kavuşum halinde dolayısı ile özellikle ilişkilerde sonlanmalar yaşanabilir, bu dönemde gitmesi gerekenler artık size bir fayda sağlamayacak olan kişiler gidebilir, kabul edip önünüze bakmak sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap