İçeriğe atla Altbilgiye atla

2023 YILININ SON TUTULMASI

28 ekim tutulması

28 Ekim Ay Tutulması ve Etkileri, Defterler Kapanıyor!

Boğa – Akrep aksının 5 derecesinde bu gece meydana gelecek olan tutulma, dünya genelinde bazı sert sonlanmaları getirecek gibi görünüyor.

Özellikle 2010 yılında tohumu atılan konuların, başlatılan olayların, kapatılması gereken defterlerin kapanacağını gösteriyor. Önümüzdeki 6 aylık süre içerisinde eğitim, siyasi, ekonomik, politik, anayasal konuların ön planda olacağını ve kapanmamış davaların sonuçlanabileceğini söyleyebilirim. Tabii tutulma anına eşlik eden diğer gezegenleri de göz önünde bulundurursak agresyon yüksek olabilir. Depremler, doğal afetler, ülke yönetimleri özellikle de Türkiye’de geçtiğimiz seçim dönemindeki ön görülerimin devam ettiğini ve hatta sürece artık çok yaklaştığımızı söyleyebilirim. 2010 yılına atıfta bulunmuştum mesela o yıl ilginçtir ki Kemal Kılıçtaroğlu’nun da başkan seçildiği zamandır sanırım artık O’nun da görevinin sonlanma zamanları geldi ???? sanki.

Tutulmalar en sert zamanları ilk 6 gün olmakla birlikte etkisi 6 ay kadar sürmektedir. Bireysel anlamda baktığımızda özellikle bu hafta sonu boş işlerle uğraşmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Çabuk sinirlenen kişilerle kavgaya girmeyin, yaşadığınız olumsuz olayların sizi dibe çekmesine izin vermeyin. Unutmayın tıpkı bu tutulmalar gibi hayatta her şey birbiri ile bağlantılı ve her şeyin bir sebebi var.

Acaba benim yaşadıklarımın sebebi ne? Bu hafta kendinizi yorgun, bitkin, halsiz, tahammülsüz, hırslı, dar görüşlü, saldırgan hissetmeniz normaldir. Bol meditasyon, nefes ya da yoga gibi rahatlatıcı çalışmalar yapmak faydalı olacaktır. Öğrencilerim veya tarot bilenlere de karma yaratmadan etik değerleri ön planda tutarak açılımlar yapabilir, doğum haritalarınıza bakabilir ve kendinizi bulmaya çalışabilirsiniz. Dolunay zamanları özellikle manevi alanlarda aydınlanma ve görünmeyenleri görünür kılma etkisinde olacaktır.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap