İçeriğe atla Altbilgiye atla

2023 Aslan Burcunda Dolunay Bize Ne Anlatıyor?

Aslan burcunda dolunay

Aslan burcunda dolunay ne zaman gerçekleşecek?

5 Şubat 2023 Pazar saat 21:28’de Aslan burcunun 16 derece 40 dakikasında meydana gelmektedir bu yılın 2. Dolunayını yaşıyor olacağız. An haritasının 5-11 aksında, Türkiye haritasının 2-8 aksında gerçekleşiyor olacak.

Dolunay anında an haritasında Başak burcu yükselmekte. Ne kadar bir Aslan etkisi ile deneyimleyeceğimiz konular olsa da daha fazla takıntılı, analizci, her şeyi inceleyip didik didik eden ve de eleştirel bir tavrımız olabilir.

Aslan burcunda dolunay nedir?

Genel anlamda Aslan güç, ego, yönetmek, sabit fakat istekli bir yapı ortaya serer. Bu sebeple güç savaşları, takıntı yaptığımız konularda kendimizi göstermeye çalışmamız, özellikle ortaya çıkartmak istediğimiz konularda bu deneyimi yaşamamız muhtemeldir. Aslan dolunayı duyguların arması, yaratıcılığın artması, yaratımın artması, kendini ortaya koymak,  kendi öz değerini fark etmek gibi etkileri yaşatır. Ögürleşmek istiyor olabilirsiniz unutmayıın Aslan’ın karşı aksında Kova burcu yer alıyor, öyle ben istersem olur, herşey oluversin, o para kazansın, bu bana aşkı yaşatsın, şu da yemeğimi yapsın diye düşünürseniz işte o zaman olmaz. Özgürlük kendi başınıza elde etmeniz gereken bir olgudur. Çalışmanız, çabalamanız hatta bazen özgürleşmek için sizin bir başkası için de çalışıp çabalamanız gerekebilir. Bencil olmamak sadece ben istiyorum dememeyi öğrendiğimizde işte bu dolunay bize mucizeleri ile birlikte gelir.

Bu 2023 yılında Aslan burcunda gerçekleşen dolunay en çok hangi burçları etkileyecek?

Elbetteki dolunayın en set köşelerinde yer alan Aslan, Kova, Akrep ve Boğa burçları en sert etkiyi alabilirler. Sert etki derken sizleri korkutmasın lütfen, haşin bir şekilde görebilirsiniz sadece görmeniz gerekenleri. Eğer inat ederseniz işte o zaman sınavınız çok zor olabilir.

Aslan dolunayında Uranüs’ün etkisi nasıl olur?

Ayrıca bu dolunay Uranüs’den sert bir açı alacaktır. Jenerasyonel bir gezegen olan Uranüs toplumsal olayları anlatır, boğa burcunda yer alıyor olması güvenlik ihtiyacı, depremler, yer toprak konuları ile ilgili olayları da anlatır. Uranüs’ün dispozitörü olan Venüs’ün de Mars’dan olumsuz bir açı alıyor olması finans konularında da yaşanabilecek depremleri göstermektedir. Yöentilemeyen, havada, askıda kalmış olaylar ve konular bu dolunayın etkisi ile rotasına geçmek için etkileşimi başlatabilir.

Aslan dolunayı Türkiye’yi nasıl etkilecek?

Türkiye haritasına baktığımızda dolunayın hem 2-8 hem de 3-9 aksına çalıştığı görülüyor. Yani ülkenin gelirler, giderler, vergiler, borçları ile ilgili konuların yanı sıra yollar, iletişim alanları, akademik konular gibi alanlarda da yeni kararlar alındığını ve yeni ortaya çıkan gündeme gelen olayları duyabiliriz.

2022 yılında 8 Kasım tutulmasında yaşanan olaylar tekrar gündeme gelebilir, o dönemde aydınlanmayan, halı altına atılar konularda aydınlanma ve sonuçlanmalar görülebilir.

Hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak değerlendirdiğim bu yazımda Aslan burcu Dolunayından genel etkileri ile bahsetmeye çalıştım. Burçlara etkileri için video hazırlıyorum.

Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap