İçeriğe atla Altbilgiye atla

Gökyüzünden Dünya’ya Bakış!

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir dönemden geçiyoruz hem Türkiye hem de Dünya genelinde insanlık olarak. İnsan toplumsal yaşanan olaylarda kendini, duygularını ve düşüncelerini anlatmakta oldukça zorlanıyor. Hele ki Astroloji gibi öngörü yapabildiğimiz, sembolleri inceleyerek insanı ve evreni anlamaya çalıştığımız bir ilim ile uğraşıyorsak ağzımızdan çıkacak her bir cümlenin çok önemli olduğunu, toplumları kitleleri etkileyebilecek felakete felaket katabilecek bir deneyime vesile olabileceğimiz süreçte olduğumuzu söyleyebilirim. Neden mi? Çünkü insan böyle zamanlarda sadece içini rahatlatmak ister umut ister tutunacak bir dal ister. Çünkü insan her şeye rağmen yaşamak ister.

Öncelikle sizlere astrolojinin bir kehanet sanatı olarak kullanılmaması gerektiğini savunan bir kişi olduğumu belirtmek isterim. Tıpkı bir dilde bir kelimenin pek çok anlamı olabileceği gibi astroloji sembolizminde de bir sembolün pek çok anlamı vardır. Dolayısı ile bizler şu tarihte şu yerde böyle büyük bir deprem olacak, felaket olacak diyemeyiz. 2023 Şubat ayı aslan dolunayı yazıma bir göz atarsanız görürsünüz ki bu dolunayın ve aldığı açıların ne gibi olayları tetikleyebileceğini söylemiştim, daha fazlasını söylemeye gerek de var mıdır belki tartışmaya açıktır, bana sorarsanız yoktur. Çünkü kaderden de kaçamayacağımızı kabullenmemiz de gerekmektedir. Paylaştığımız bilgiler ne kadar kesin ve net olursa çevreye yaydığımız panik, kaygı ve korku ile insanların davranışlarında ve psikolojilerinde çok daha büyük sonuçlar yaratan etkilere sebep olabiliriz.

O nedenle astrolojiyi farkındalık geliştirmek, tedbir almak, kendini ve düzeni anlamak, nereden geldin ve nereye doğru gitmen gerektiğini görmek için kullanmamız bize en büyük faydayı sağlayacaktır. En azından ben buna inanıyorum.

Gelelim 6 Şubat 2023 Saat 14:17’de meydana gelen depreme;

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Deprem Anı Haritası

Deprem anı haritasına baktığımızda Ay’ın burada etkin bir rol oynadığını gözlemliyorum. Ay gökyüzü cisimleri arasında en hareketli olanıdır belirli açıları çok kısa sürelerde tekrarlayabilir ancak Dolunay, yeni ay, tutulma gibi zamanlarda ayın etki gücü çok yükselmektedir. Bu haritada Ay’ın dolunay anının 5 derece orbundan henüz çıkmadığını görüyoruz. Bu sahnede Satrün’ün Güneş’e 10 derecelik orb içerisinde olması da Satrün’ü etkili hale getirmektedir. Ve can alıcı kısmı ise Boğa burcunda yer alan Uranüs’ün depremleri sembolize eden bir yerleşimde iken zorlayıcı açı dediğimiz 90 derecelik açılar ile hem Ay’a hem de Güneş’e T kare ile APex noktası oluşturduğunu görebiliyoruz. Daha açık anlatacak olursam dolunay esnasında gerçekleşen gergin bir enerjinin ani bir reaksiyon ile ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Bu yerleşim her zaman depremleri göstermez, büyük bir patlama, Toplu ayaklanma, Kitlesel bir isyan gibi durumlar da yaşanabilirdi.  Ay’ın antisyasına baktığımızda da 9 Derece 56 Dakika ile Boğa burcuna denk gelmektedir ve Kuzey Ay Düğümüne 2 derece orb ile kavuşum açısı yapmaktadır.

Diğer taraftanda Mars Deklinasyon dışı bir durumda kontrolsüz bir enerji ile Güneş’e açı yapmaktadır. Dolayısı ile tüm bu yerleşim ve açıları bir arada düşündüğümüzde büyük kontrol edilemeyen bir enerji olarak deprem ortaya çıktı.

En çok sorulan sorulardan biri yeniden deprem olacak mı?

Öncelikle Ülkemizin bir deprem bölgesi olduğunu unutmayalım, neredeyse hemen hemen her gün Ülkemizin çeşitli bölgelerinde depremler olmakta. O nedenle tedbirimizi her zaman alalım. Gelelelim önemli tarihlere 16 Şubat – 20 Şubat aralığında Güneş ile Satürn’ün kavuşacağı bu süreçte, Satürn ve Güneş’in Kova burcunun son derecelerinde olmalarından dolayı ve Satürn Balık burcuna geçmeden önce son bir dokunuş ve hatırlatma yapabilir. Bu etki bize yeniden bir deprem tetiklenmesi verebileceği gibi karmanın temizlenmesi, veremediğimiz derslerimiz, sınavlarımız, daha önce sorumluluk almayı reddettiğimiz konuları da gündeme getirebileceğini, bazı yasaklama ve sınırların gelebileceği veya otorite figürleri ile yaşanabilecek bazı sıkıntıları da göstermektedir. Ancak bu süre zarfında Ay’ın Antares sabit yıldızı ile paralel yapacak olması böyle hassas bir dönemde yine halk’ın ya da kadın figürleri ile ilgili can sıkıcı olayların yaşanabileceğine işaret ediyor. Antares Zulüm, baskı, iflas, ölüm, ani tavırlar, düşüncesizce yapılan girişimleri gösterdiğinden bu süreçte bizi biraz zorlayabilir.

7 Mart günü gökyüzünde Aslan burcu yükselirken Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay’dan birkaç saat sonra da Satürn Balık burcuna geçiş yapacak. Önemli gezegenlerin burç geçişlerindeki enerjileri etkilidir ve de bu süreç dolunay gibi güçlü bir zamana eşlik edecektir. Ayrıca Mars’ın bu sefer Dolunay anının Apex’ine yerleşmiş olması kavuşum yaptığı sabit yıldızların da etkisi ile önemli ve sarsıcı bir gün ortaya koyabilir. Mars hala deklinasyon dışı olduğundan nereden geleceğini bilemediğimiz bir efor ve enerji ile ani olaylar patlak verebilir. Belki bu günlerde pek çok kişi yaramı sarıyor muyum yoksa iyice deşiyor muyum diye kendini sorgulayabilir.

Merak etmeyin, 20 Şubat itibari ile başlayacak olan Balık burcundaki yeni ay şifa dağıtacak ve yaralarımızı sarmamıza iyileşmemize vesile olacaktır. Mart’ın ilk haftasında yeniden sizler için ve gökyüzünün sembolizminin neler anlatmaya çalıştığını sizlerle paylaşacağım.

Daha sonra sizlerle geçmişte meydana gelmiş depremlerin an haritalarını ve meydana geldikleri bölgelerin haritaları ile kontaklarını anlatacağım. Merak eden öğrencilerim ya da astroloji meraklıları takipte kalabilirler.

İzmir’de yaşayan bir kişi olarak benim de özellikle 2020 yılındaki depremden oldukça etkilenmiş ve bir panik atak problemi yaşamıştım. Yaşanmayacak gibi değildi gerçekten, yıkılan binalar çok yakınımda idi ve depremden sonra pek çok bina tamamen boşaltılmıştı. Gelelim bana Yükselenim Balık ve ben gerçekten etrafındaki enerjileri sünger gibi çeken bir kişiyim, o dönemde de yakınımda yaşanan felaketin enerjisini kaldıramamıştım, bu zamana kadar deprem konusundan hep kaçtım, evet itiraf ediyorum ki depreme yönelik en ufak bir belirti varsa da ben çok genel yorumlayarak geçtim ve derinine inmedim. Ama Mart ayı itibari ile Satürn Balık burcuna geçince benim tam olarak üzerimden geçecek ve eğer bugün ben yapmazsam o zaman zaten korkularımla yüzleşmek zorunda kalacağımı bildiğimden artık deprem ile ilgili çalışmalarımı derinleştirerek sizlerle de paylaşacağım.

İşte astroloji bunun için var, farketmek, farkında olmak ve kendini aşmak…

Sevgi ve ışıkla kalın

Yorum Yap