İçeriğe atla Altbilgiye atla

Güneş Uranüs Karesi “Değişime Direnme!”

gunes-uranus-karesi

Güneş Uranüs Karesi “Değişime Direnme!”

Merhaba Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Güneş Uranüs ile sert açı olarak kabul ettiğimiz kare açı pozisyonuna geliyor. 30 Ocak 2022 akşam saat 22:54 civarlarında gerçekleşecek olan bu kavuşum genel olarak bizleri kimliğimiz, benliğimiz, hayatımızdaki otorite figürleri, babamız, patronumuz, devlet başkanları ve ünlü kişiler ile alakalı konularda yaşayacağımız gelişmeleri gösterirken bu alanların özgürlük, gelişim, ilerleme, yeniden yapılanma, ani gelişen konular, isyankarlık, çılgın fikirler ya da teknolojik konular ile yaşanak çatışmaları göstermektedir.

Güneş ve Uranüs’ün kare açısı; Kimlik edinme- egoyu gözlemleme, gurur- tevazu, egoizm arasında potansiyel bir çatışmayı gösterir. Egosantrik radikalizm, kimlik tutarsızlığı veya değişim korkusu yaşamak söz konusu olabilir. Bireyler bir tarafı bastırırken, diğer tarafı aşırı ifade etmeye meyilli olabilir. Bazı durumlarda ise, bir tarafın olumlu özelliklerini vurgularken, diğer tarafın olumsuz özelliklerini vurgulayabilir. Mesela, bir yandan sosyal toplulukların haklarına duyarlı görünürken, diğer yandan kibirli ve narsist tavırlar segileyebilirler. Güneş ve Uranüs arasında zorlayıcı bir açı olduğunda, harita sahibinin babası mesafeli, sıra dışı ve tutarsız olabilir. Genel olarak, baba istikrarlı ve güvenilir bir figür olmayabilir.

Toplumsal olarak bakıldığında Kova burucnun modern yöneticisi olan Uranüs daha çok karşımıza yönetime, başkanlara, patronlara da hayatımızdaki otorite figürlerine karşı isyankar tavırlar sergileme potansiyelimizi gösterir. Uranüs’ün sert açılarında genellikle protestoları, iç kargaşaları, grupların ya da toplulukların taşkın protestoları ile karşılaşırız. Bu isyan ve protestoların sebebi de daha çok para konuları, topraklar, altın, güvenlik ihtiyaçlarımız sebebi ile gerçekleşebilir.

Türkiye haritasında bu açının transit etkilerine baktığımızda Güneş’in 5 derece orb ile Satürn’e yaklaşmakta olması otorite figürlerinin getireceği kısıtlamalar ve baskılardan bahsedebilir. Bulundukları ev bu konuların giderler, vergiler, cezalar, eğitim, yurtdışı, yabancı ülkeler ile ilgili konularda gelecek yaptırımlar, kısıtlamalar, alınacak yeni kararlar ile ilgili olarak dernekler, gruplar, topluluklar, sendikalar gibi kuruluşların bu alınan kararlara karşı tepkileri, ayaklanmaları ve isyanlarını vurguluyor olabilir. Aynı zamanda da Boğa burcunda yer alan Uranüs sert açılar aldığında depremler, patlamalar, volkanlar ile ilgili sorunlar gibi doğa olaylarını da göstermektedir. Önümüzdeki hafta boyunca bu kare açının şimdiden başlamış olan etkisini hissedebiliriz.

İsyankâr yapınızın farkında olun bu hafta! Değişim zamanı gelmişse buna adapte olmakta ve kabul etmekte fayda vardır, yeni düzene uyum sağlamayı öğrenmek, eski yapıları korumaya direnç göstermekten daha çok fayda sağlayacaktır size, unutmayın.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk
Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap