İçeriğe atla Altbilgiye atla

Kova Burcunda Yeni Ay

kova-burcında-yeni-ayy

Kova burcunun 12’nci derecesinde Satürnyen bir yeniay meydana gelecek. Hava elementinin yoğun olduğu bu yeniay mantığın duygulara ağır basacağını gösteriyor. Kova burcu yenilikçi düşüncelerle bilgi edinmeyi, bilgi paylaşmayı, teknolojiyi ve geleceğe umutla baktığımız projeleri sembolize eder. Bu yeniay döneminde de arkadaşlıklarımızla ilgili gelişmeler olabilir. Yeni dostlar edinebiliriz. Rasyonel çözümler bulabileceğimiz etkiler ortaya çıkabilir. Fakat hem Satürn hem Uranüs’ün sert etkileri birtakım kısıtlamaları getirebilir; özgürlük duygusuyla ilgili sınavlar verebiliriz.

Bir yandan engellenmeyi, bir yandan da harekete geçme halini yaşayacağız. Uzun zamandır üzerimizde hissettiğimiz baskıdan kurtulup yeni bir adım atma isteğinde olacağız.. Ancak Uranüs’ün sert açısı, bizi cesaretimizin olmadığını hissettiğimiz alanlarda farklı bir şekilde eyleme geçmeye mecbur bırakacak.

Grupların karşı karşıya gelişi gündemde olacak. Kova burcu önce bireysel olarak başlayan ve bireylerin etkileşimleriyle de toplum değişimini tetikleyen bir yapıya sahiptir.

Yeniay sürecinde finansal konularda ileri dönük hedefler belirleyebilir, bu doğrultuda planlar yapabiliriz.

Özellikle toprak grubu burçlar (Boğa, Başak, Oğlak) bu süreci etkin kullanabilirler. Fakat Merkür’ün retro harekette olduğunu unutmayalım. Yeniayın getireceği farkındalıkları olgunlaştırıp, adımlarımızı 5 Şubat sonrasına saklarsak daha verimli sonuç alırız.

İkili ilişkilerin de etkileneceği bir dönem. Özellikle yara aldığımız alanlarımızda özgürleşmek isteyebiliriz.

Kova burcunun klasik ve modern yöneticilerinin sert açıları ve yeniayla etkileşimleri de elektrikle ve hava olaylarıyla ilgili sorunları, yer hareketlerini tetikleyebilir. Yine bu dönemde kalp ve tansiyon rahatsızlıklarında artış yaşanabilir. Ben bu etkiyi dün itibari ile yaşamaya başladım bile ☹

Doğum haritalarında sabit burçların (Aslan-Akrep-Kova-Boğa) 12 derece civarında önemli vurgusu olanlar bu yeniaydan daha yoğun etki alacaklar.

Kova burcunda gerçekleşen bu yeni aydaki olumlu enerjiyi üzerinize çekmek ve evrene tılsımlı titreşimler iletmek adına; sorumluluklarınızı gözden geçirin, geleceğinizi planlayın, sosyal gruplara ve akticitelere katılın, hediyeler verin, sosyal sorumluluk projelerine katılın bütçenin hiçbir önemi yok :)

Herkese olumlu, pozitif, huzurlu, keyifli bir yeniay haftası dilerim…

Sevgi ve ışıkla kalın,

Yorum Yap