İçeriğe atla Altbilgiye atla

MERKÜR OĞLAK BURCUNA GEÇİYOR “Beklenmedik Gelişmelere Hazır Olun”

merkur-pluto-kavusumu

MERKÜR OĞLAK BURCUNA GEÇİYOR “Beklenmedik Gelişmelere Hazır Olun”

Merhaba Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte hayatınızda ya da kendinizde biraz daha yoğunluğu ve enerjiyi fark etmiş olmanız lazım ???? Arka arkaya gelen işler, araya sıkıştırılmaya çalışılan görüşmeler gibi gibi… Sonra bir bakmışsınız ne kadar çok işle uğraşmışsınız nefes bile aldığınızı hissetmeden akşam oluvermiş.

Şimdi sıra Merkür’e geldi. Merkür Oğlak burcuna geçiş yapıyor yalnız gerileme yani Retro hareketi esnasında bu pozisyona geçtiğini unutmayalım. 6 Şubat’a kadar gerilemesi devam eden Merkür imzalar, sözleşmeler, anlaşmalar, yazışmalar, haberleşme, iletişim konuları ile ilgili olduğundan özellikle iş ve kariyer alanınızdaki konularda bu gerileme bitene kadar önemli kararlar almamaya almak zorundaysanız da sözleşmeleri ya da işin detaylarını tekrar tekrar kontrol etmeye özen göstermenizi tavsiye ederim. Retro zamanlar önceden başlatılmış işlerin tamamlanmasında sorun yaşatmaz, az önce bahsettiğim uyarı yeni yapılacak girişimler için geçerlidir.

Merkür Kova burcundan Oğlak burcuna dönüş yapacağı için ayın ortalarında gelen özgürlük ve farklılık hissi, kalıpları kırma arzusu bu günlerde sekteye uğrayabilir. Bu sebeple retro döneminde çok radikal kararlar alınmasını tavsiye etmem. Diğer yandan bu retro online işlemler, dijital temalarda çöküşler yaratabilir. Verilerin yedeklenmesinde şiddetle fayda var. Ayrıca şifre, kişisel bilgilerin çalınması gibi olaylara açıklık olabileceğinden şifreler ve hesap güvenliğini de dikkate almak önemli.

Toprak burcu olan oğlak, yaşamımızı destekleyen, sırtımızı dayadığımız yapıtlarımızdır. Çabalarımızın sonunda, karşılığını alacağımızdan emin, izleyeceğimiz yolu seçmektir.  Merkür’ün Oğlak’taki varlığı, kısa süreli sıkıntılara göğüs germekle, sonunda uzun soluklu başarılar kazanmak arasındaki ilişkiyi anlamamızı sağlayacaktır. Şimdi gayret gösterirsek, vakti geldiğinde gayretimizin meyvelerini toplayacağız demektir. Tabii Retro bir zamanda olduğumuzdan daha önce sarf ettiğiniz çabaların sonuçlarını da bu dönemde alabilirsiniz. Bazı işlerin fazla çaba sabretmeden sonuçlanabilir.

Bu geçiş esnasında an haritasında Başak burcunun yükseliyor olması bazı konulara takılmanızı sağlayabilirken daha detaylı düşünerek hareket etmenize de destek verebilir, abartmamaya gayret edin tabiiki ????

Türkiye haritasında Merkür’ün Oğlak burcuna geçişini değerlendirdiğimizde de; Ülkemizin borçlar ve vergi konularında eskiden gündeme gelen konuların yeniden açılması ve yeni yapılandırılmalara gidilmesi söz konusu olabilecekken, savaş veya doğal afetlerle ilgili de hareketlilik söz konusu olabilir. Popüler ve ünlü kişilerin ani ölüm haberlerine şahit olabiliriz.

Sevgi ve Işıkla kalın,

Astrologyturk
Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap