İçeriğe atla Altbilgiye atla

Venüs ve Mars Kova Burcuna Geçiş yapıyor “BEN değil BİZ olma vakti!”

venus-mars-kova-burcuna-geciyor

Afrodit’i temsil eden aşk ve sevgi sembolü Venüs, Savaş ve mücadeleleri temsil eden Mars ile birlikte Kova burcuna geçiş yaptı.

Bir süredir birlikte Oğlak burcunda hareket eden bu iki gezegen şimdi de birlikte Kova burcundaki etkileşimlerini hissettirecekler bizlere.

Kova burcunda özgürlükler ve toplumlarla ilgili konular ön plana çıkarken bu alanda bir hareketlenme yaratacaklar. Kova burcu etkisi hepimizde bir yenilenme isteği doğuracak, yeni bakış açıları, yeni aşk ilişkileri, sınırları aşma, özgür düşünme, toplumsal hareket etme bu etki ile birlikte gündeme gelecek. Özgürlük mücadeleleri, toplumlarda barış için ayaklanmalar ve protestolar olabilir. Dünyada artık bu konu beni ilgilendirmiyor, her koyun kendi bacağından asılır deme lüksümüz kalmadığını göreceğiz. Dünya’nın bir başka ucunda gerçekleşen salgınların etkisi bize kadar geldi, yine Dünya’nın bir başka ülkesindeki savaş, kargaşa, sorunların tüm ülkeleri de etkileyebildiğini gördük. Demekki artık toplumsal olarak çevremizde gelişen olaylara tepkisiz kalamayacağımız beni değil bizi düşünmemiz gerektiğini öğreten sınavlardan geçeceğimizi söyleyebiliriz. Bireysel anlamda da bunu bu şekilde olacağınızı görmeye başlamalısınız. Venüs ve Mars Kova burcunda ilerlerken Natal haritanızın hangi alanından geçiyorsa sizler de bireysel olarak bu alanlarda deneyimlerinizi yaşayarak öğrenmek durumunda kalacaksınız.

Venüs 5 Nisan’da Balık burcuna geçiş yaparken Mars 15 Nisan’da Kova burcundan çıkmış olacak. Yani 5 Nisana kadar bu ikilinin birlikte bir rol oynayacağını düşünebiliriz.

Güneş burcunuza göre haritalara bireysel olarak bakılması gerekir ancak Yükselen burcunuzu biliyorsanız aşağıda yükselen burcunuza göre etkileneceğiniz alanları özetlemeye çalışacağım:

Koç Burcu: Yükselen burcunuzun yöneticisi olan Mars, Venüs ile birlikte Sosyal yaşam, arkadaşlık ilişkileriniz, katıldığınız gruplar ve aşk ilişkileri ile ilgili gelişmeler yaşatabilir. Arkadaş çevrenizden biri ile aşk ilişkisi gündeme gelebilir.

Boğa burcu: Kariyer alanınıza hız ve hareket getirecek bu etki sizin ve işlerinizin daha görünür olmasını ve ön plana çıkmasını sağlayabilir. Enerjinizi daha çok severek, yaptığınız işten keyif alarak yapmanızı sağlayabilecekken bu duyguyu kendi başınıza değil başkaları ile birlikte paylaşmanız gerekebilir.

İkizler Burcu: Uzaklar, seyahatler, yabancılarla ilgili konular ve bazı eğitim konuları bu dönemde hızlanabilir. Yine yurtdışına bir seyahat konusu da gündeme gelebilir.

Yengeç Burcu: Hayatta dönüştürmeniz, değiştirmeniz gereken konular ön planda olabilir ve hızlı gelişmeler yaşanabilir. Miras ile ilgili sorunlar çözülebilir. Vergilerine, giderlerinize, ödemelerinize de dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir.

Aslan Burcu: Tam karşıt alanınızda olan bu geçiş sizin ikili ilişkiler, ortak yapılan işler alanınızı son derece hareketlendirebilir. Evlilik kararları, ortaklık konuları ile ilgili girişimler söz konusu olabilir.

Başak Burcu: İş alanınızda, çalışma ortamınızda, hizmet aldığınız kişiler ya da evcil hayvanlarınız ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Sağlık konusuna da dikkat etmeniz gerekebilir.

Terazi Burcu: Aşk, hobi gibi yapılan işler ve çocuklar alanında hızlı gelişmeler ve kararlar olabilir!

Akrep Burcu: Aile, yuva, ebeveynler ya da  eviniz ile ilgili konular ön planda olurken bir ev ya da arsa alım – satım konusu da gündemde olabilir.

Yay Burcu: İletişim, sözleşmeler, iş birlikleri ve seyahatler konularında hızlanmalar olacak. Yeni bir işe veya iletişime başlamak söz konusu olabilir… Kardeşler, kuzenler, komşular ve yakın akrabalarla ilgili bazı konular gündemde olabilir…

Oğlak Burcu: Gelirleriniz ile ilgili gelişmeler getirebilecek bu etki ile daha çok yeni parasal konular ve adımlar gündeme gelebilecek…

Kova Burcu: Sizin burcunuza ve hayatınıza hareket getirecek bu etki ile pek yerinizde duramayacaksınız. Yeni girişimler ve bir şeylere adım atmak için harika bir dönem olacak. Kendinizi ortaya koyabilmeniz için ihtiyacınız olan enerjiye ve şevke sahip olabileceksiniz.

Balık Burcu: Sizin için daha bilinç altı konuları ve de içsel yansıyacak bu etki olacaktır. Kendi içinizde yaşayacağınız bir değişim ve yenilenme isteğini getirebilir. Bırakmak istediğiniz alışkanlıklarınıza yönelebilirsiniz bu dönemde. Sağlık konuları ve bir operasyon konusu da gündemde olabilir…

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap