İçeriğe atla Altbilgiye atla

Venüs ve Mars Plüton ile Kavuşuyor “ Savaş mı? Barış mı?”

venus-mars-pluton-ile-kavusuyor

Venüs ve Mars Plüton ile Kavuşuyor “ Savaş mı? Barış mı?”

2 Mart günü Oğlak burcunun 27 derecesinde Savaş ve mücadele gezegeni Mars Dönüştürücü derin gezegenimiz Plüton ile buluşuyor hemen arkasından da Aşk gezegenimiz Venüs’ün Plüton ile buluşmasını yaşayacağız.

Yıkıcıdır Mars ve Plüton birlikteliği, yasak meyveyi tatmak, tabuları yok saymaktır. Ama bu yıkıcı enerji yaratıcı bir yöne odaklanırsa kişi bir büyücü gibi mucizeler yaratabilir.

Mars ve Plüton kavuşumu öldürme dürtüsü, seks skandalları, tecavüzle, bulaşıcı hastalıklar, ateşle ilgili kazalar, patlamalar, asker ve polis gücüyle ilgili bulunur. İntikam peşindeki baskıcı insanları, diktatörleri, nükleer silahları ve küresel terörü temsil edebilir. Suçla ilgili her şey ve suçlulardır. İstila edilen yerler ve istilacılardır. Bedenimizi ve zihnimizi zehirleyen şeylerdir.

Yani bu kavuşum bize; Dünyayı yıkıp yok edenlerin karşısında dirayetle durmamız ve pes etmememiz gerektiğini, uğruna yaşanacak anlamlı şeyler inşa etmeyi, bize zarar veren insanlardan, düşüncelerden ve toksinlerden arındırmayı öğretecektir.

Bir tarafta bir önceki yazımda anlattığım Merkür ve Satürn kavuşumu zihnimizdeki baskıcı, geleneksel düşünce yapısını öne çıkartırken diğer taraftan harekete geçme eğilimimizi gösteren Mars dönüştürücü bir etkiyle temas kuruyor. Eski yapılar korunmalı güdüsü ile acaba savaş açma eğilimimizi mi tetikleyecek ? ne dersiniz? Türkiye haritasının 8. Ev girişinde gerçekleşen bu kavuşum maalesef bazı kayıpları, toplu ayaklanma, topyekun savaş, komşularımızla bağlantılı konulardan bize sıçrayan durumlar gözlemlenebilirken, patlayıcı maddeler ile ilgili durumlar da yaşanabilir. Umuyorum ki bu haftaki kavuşumlar yok etmekle ilgili değil yeniden yapılanmakla ilgili çalışır ☹

Oğlak burcu doğasında olan Venüs – Pluto kavuşumu, hedef odaklı, disiplinli ve geleceğe dönük yapısı ile ilişkilerde güvenilirlik, gerçeklik, dürüstlük, bağlılık, itibarımızın farkında olma, profesyonellik ve güç (iktidar) ile olan ilişkimizi güçlendirmek konularında dönüştürücü özelliğini tetikleyecektir. Venüs aşk ve güzellik, cazibe gezegenidir. Plüton ise gizemli bir dönüşüm gücü. Ne dersiniz siz olsanız? Hem de oğlak burcu gibi soğuk, ciddi, kalıpları olan, değişime direnen bir burçta. Venüs ne kadar sevgi ile çözmeye çalışsa da Plüton’nun karanlığı yadsınamaz. Aşk mı kazanır sizce bu düello da Güç mü? Bireysel anlamda bu seçim size ait olabilir belki ama toplumsal ve global anlamda da sevgi gücümüzü birleştirelim ve aşk kazansın yani barış…

Şimdi diyeceksiniz ki bana eyvah neler olacak! Şimdi biraz içinize su serpmek istiyorum, evet kavuşumlar sert ve etkili geliyor ancak burada Venüs ile kavuşunca çok güzel etkilere sebep olabilecek bir sabit yıldız da mevcut. Ve bu sabit yıldız, güç, zenginlik, sponsor, desteklenmek anlamlarına gelmekte aynı zamanda da kurnazlık da veriyor. Ben de diyorum ki Türkiye ile alakalı gelişecek olaylarda biz biraz kurnazca davranarak gücümüze güç katarak dönüşebiliriz. Yere düşüp bir avuç toprakla kalkmak gibi düşünün ????

Bu hafta yeniayın da etkisi ile bu hareketler yumuşayabilir ya da muhtemel etkisinden daha az bir etkileşim yaratabilir diye düşünüyorum. Ancak verilen kararlar, atılan adımlar, kendimizi ortaya koyuş şeklimiz ve içgüdü kontrol mekanizmamız da hem bireysel anlamda hem de global anlamda önemli olduğunu görmekteyiz.

Dönüşümlerimizi barış ile – aşk ile –  sevgi ile yaşamak dileğiyle…

Sevgi ve ışıkla kalın,

AstrologyturkGizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap