İçeriğe atla Altbilgiye atla

Tarotta Tılsımlar Serisindeki Kartların Genel Anlamları

Tarot'ta Tılsımlar Serisindeki Kartların Genel Anlamları

Bu makalede Tarot destesi içerisinde yer alan “Tılsımlar Serisi” genel anlamları, Astrologyturk Tarot Master Danışmanları tarafından hazırlanmıştır.

 

Elementi: Toprak, Sayısal Değeri: 2  

Tilsim-Asi

Tılsım Ası’nı gördüğünüzde şans şans kapıyı çalmış demektir. Bütün aslar gibi tılsım asında da kendi serisinin temsil ettiği objeyi tutan el bulutların içerisinden gelmektedir. Bu aslında yoktan var edilişi ya da zihnin ürettiği bir projenin daha somut hale geleceğinin simgesidir. Bir sayısı tüm sayıların babası ve ilkidir ve birden öncesi sadece boşluk ya da yokluktur. O yüzden aslında bulutların içerisinden hiç yokken birden beliren bu el daha önce yaptığımız hiçbir işle ilgili olmayan yepyeni bir başlangıcın müjdesini getiren eldir. 

Tılsımlar hayatımızın parasal yönünü daha çok ilgilendiren kart serisi olduğu için kaderin bize sunduğu bu fırsat belki de sonu maddi refaha varacak bir fırsattır der.

YELİZ KÖSE

Tılsım İkilisi

Elementi: Toprak, Sayısal Değeri:2

Tilsim-Asi

Bu kart bize; kısır döngüyü, aşırı meşguliyeti, bu meşguliyetten dolayı zamanın çok hızlı geçtiğini ve gelen paranın gelir gelmez el değiştirmesinden bahsetmektedir. Kişilik özellikleri olarak; Yoğun, pratik, başını kaşıyacak vakti olmayan, çocuksu, yerinde duramayan, birini tanımlar. Tılsım İkilisi kartındaki bu genç iki tılsımı döndürmekte ve tılsımları düşürmeden bunu oldukça uzun bir süre yapmaktadır. Genç elindeki paraları çevirmeye o kadar konsantre olmuştur ki çevresinde olup biten hiçbir şeyin farkında değildir. Onun bütün enerjisi ve dikkati sadece elinde çevirmekte olduğu iki tılsıma yoğunlaşmıştır.

Aşk hanesinde beliren Tılsım İkilisi ilişkide her şeyin yolunda olduğunu gösterir. Ancak bu kart aynı zamanda tekdüzeliğin ve monotonluğun ilişkiyi sıkıcı hale getirebileceği konusunda uyarı içerebilir. İlişkiye tat vermek adına ufak sürprizler yapmakta fayda vardır.

ESRA ALPAY

Tılsım Üçlüsü

Elementi: Toprak 

Tilsim-Uclusu-450x800

İş, meslek konularında becerinin ön planda olduğu durumları, el becerisi ile yapılan mesleği ve bu becerisini kullanarak para kazanabileceği yan ısıra projesini  sunmanın ve kendini göstermenin zamanının geldiğini söylemektedir.

Tılsım üçlüsü aşk hayatınızda da güzel haberler alacağınızı ilişkinizde bulunduğunuz süreçten bir üst kademeye geçilip bu süreçte de her şeyin yolunda olacağını göstermektedir. Kişi hediye vermeyi hediye almak kadar çok sevdiği gibi bunu mümkünse kendi el emeği olan bir hediye ile taçlandırması da bilir. Bu kart aynı zaman da el sanatları ile ilgili olduğunuzu da bize anlatmaktadır

GÜL AÇIKGÖZ

Tılsım Dörtlüsü

Tilsim-Dortlusu

Bu kart materyal dünyaya dört elle sarıldığımızı gösterir. Kart sembolü olan ve parayı temsil eden tılsımı bu kadar kucaklama eylemi elimizdekileri kaybetme korkusunu yoğun yaşadığımızı da simgelemektedir. Kişi bu dönemde bir şeyleri saklayıp içinde tutmaya da gayet açıktır. Bu dönemde hem maddi hem de manevi paylaşmaya açık değildir.

Yine sembollerden yola çıkarak pek de eylem yapamayacağımızda açıktır. Çünkü hareket edersek sarıldıklarımızı kaybetmekten korkarız.

Bu kişinin maneviyatı zayıflamıştır. Kariyer, para gibi maddesel işler onun için daha önem arz etmektedir. Kafasını meşgul eden durumlarda hep bu yöndedir. Aslında bu bir tutsaklık halidir. Bu durumu fark edip tutsaklıktan kurtulması gerekmektedir. 

DİDEM AKARLI

Tılsım Beşlisi

Sayısal Değeri: 5 Elementi: Toprak

Tilsim-Beslisi

Tılsım beşlisi sahip olduğumuz düzen ve istikrar ı kaybederek kendimizi bir şeylerden  mahrum hissettiğimiz  zaman karşımıza çıkar.Yada o zenginliği aslında hiçbir zaman elde etmemişizdir.Bu kart maddi kaynakların ihtiyaçların çok daha altında olduğunun da işaretidir.Bu kaynaklar o kadar yetersizdir ki tıpkı kartta iki  figürün ayaklarına ayakkabı bile olmaması gibi kartı gören kişi bir şeylerin eksikliğini feci bir şekilde hisseder.Bu eksiklik her  zaman parasal olmak zorunda değildir .Bazen sevgi eksik tir bazen kişinin ihtiyaç duyduğu biri yanında değildir bazen eksik olan sadece özgüvendir.Kısaca bu kart belirdiğinde kişi mutlaka bir şeylere ihtiyaç duymakta fakat ihtiyaç duyduklarına sahip olamamaktadır.

HATİCE SÖNMEZ

Tılsım Altılısı

Tilsim-Altilisi

Bu kart bize zenginliği verir. Bu zenginlik maddi zenginlik olabileceği gibi gönül zenginliğini de anlatır. Kart sahibinin elinin açık olduğunu, adalete, dengeye ve eşitliğe önem verdiğini cömert ve hayırsever olduğunu da göstermektedir. Bolluk bereketin habercisi olduğunun yanı sıra mirasla ilgili güzel gelişmelerin yaşanacağının da işaretini verir.

Aynı zamanda bu kişi eşitliğe ve adalete inanır. Elindeki terazide onun için adaletin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

HAZAL HAVAT

Tılsım Yedilisi

Tilsim-Yedilisi

Bugüne kadar çok çalışmış, çok çabalamış, çok emek vermiş, sabretmişsin. Tılsım 7’lisi sana gösterdiğin sabrın sonunda ektiklerini biçeceğini, verdiğin emeklerin karşılığını maddi olarak alacağını, yatırımlarının meyvelerini vereceğini müjdeler.

Eğer geçmişte karşına çıkan bir fırsatı, yatırımı değerlendirememiş kaçırmışsan, bu fırsatın yeniden önüne geleceğini de söyler.

NAZLIHAN SAYAR

Tılsım Sekizlisi

Tilsim-Sekizlisi

Bu kart verilen molanın bittiğini gösterir. Artık hedeflediğimiz her ne ise odağımız o noktadadır.

Biraz mola verdiğimizden dolayı aradaki zamanı kapatırcasına hedefimiz için çalışmaktayızdır. Eğer devam edersek sonucu çok güzel olacaktır bu kart ile bu bellidir artık.

Bu kart yeni başladığımız iş, ilişki, proje her ne ise usta olmaya başladığımızı, olan durumun yoğunlaştığını ve geliştiğini de anlatır. İlk başlarda kendimizi çırak olarak kabul edersek artık usta olma yolundayız.

Bir hobimizi geliştirmek ve para kazanacak bir iş haline getirmek istiyorsak bu kart doğru yolda olduğumuzu söylemektedir.

DİDEM AKARLI

Tılsım Dokuzlusu

Toprak Grubu

Temsil ettiği burçlar; Boğa, Oğlak, Başak (Bolluk, servet, maddi zenginlik, verimlilik)

Tilsim-Dokuzlusu

Bu kartta baktığımızda mor üzüm salkımlarının arasında kolunda bir kuş ile gezen güzel bir kadın görülmektedir. Kadının yüzüne baktığımızda mutu huzurlu olduğu oldukça net bir şekilde görünüyor. Mor renk lüksü ve konforu üzümler bolluğu bereketi ve verimliliği simgelemektedir.           

Geçmişte maddi anlamda ne tohumlar ekildi ise şimdi o tohumlar büyüdü serpildi ve meyve vermeye başladığını gösterir. Üzümlerin olgunlaşmış durumda olması zamanında yapmış olunan yatırım veya maddi olarak planların güzelliklerini yaşamanın vakti geldiğini artık rahata ve huzura kavuşmanın keyfini yaşayabileceğinizi göstermektedir. 

Finansal olarak kaygılardan arınmış, maddi olarak kendini güvende hisseden bir durumda olduğunu anlayabiliriz. Kadının arkasında görülen evin ihtişamlı olması ailesinden yana da tasaları kaygıları olmadığı belki de ailesinden gelen bir zenginliğe de sahip olabileceğini söyleyebilir. Belki de kazançlarınızın ailemize de yetecek kadar bolluk içinde olacağının da haberini verir.

MERAL YILDIRIM

Tılsım Onlusu

Tilsim-Onlusu

Tılsımlar hayatin materyal ve maddi kısımlarını temsil eder.

Tılsım onlusu ise bu anlamda çok pozitif bir karttır. Sizi düşünen destek olan bir aileyi işaret ettiği gibi bu yardımla maddi refah sağlanacağını da düşünebiliriz. İlişkilerde istikrar ve sağlamlığı gösterdiği gibi bu olguları kariyer, eğitim ilişki açılımlarında da aynı şekilde değerlendirebiliriz. Özetle bu kartı gördüğümüzde arkamıza yaslanıp tamam bundan sonrası rahat diye düşünebiliriz.

Aramızda kalsın ama güncel bir duruma çevirdiğimizde bende ‘’stalk’’  olarak çalışır. Aklınızdaki kişi hala istikrarlı bir şekilde sizi düşünmekte hatta takip edebildiği her yerden sizi gözetlemektedir.

DİDEM AKARLI 

Tılsım Prensi

Tilsim-Prensi

Tılsım serimizde maddiyat ve maddi konular baskındır. Prenslerdeki fırsat temaları ile birleştirecek olursak en özet hali ile maddi fırsatları bize anlatır.

Yolun başında olan acemi prensimiz bu yolda motivasyonunu kaybetmeden yürüdüğünde sonu maddi genişlik olacaktır.

Kılıçtaki aman dikkatli olalım, acele kararlar vermeyelim mesajını bu kartta büyük düşün olarak vermektedir. Hayallerinde açan çiçekler büyük olasılıkla gerçeğe dönüşecektir.

Prenslerden hep başlangıç enerjisi almalıyız. Âmâ sonu belirsiz bir başlangıçlar değildir bunlar hep güzel kapı açılışları vaat eder.

Yeni işe girdiysen başarı, ilişkilerinde ise yenilik ama materyal bazda yenilikleri semboller. Yeni bir eve taşınma, birlikte maddesel bir işe başlama gibi.

Bu prensimiz karşımıza çıktığımızda bize romantizm değil her niyetimizin madde karşılığını temsil edecektir. Diğer prenslerimizden ayıran özelliği budur. Çünkü toprak grubuna ait olan enerji elle tutulan sonuçlardan bahsetmektedir.

DİDEM AKARLI

Tılsım Şövelyesi

Tilsim-Sovalyesi

Tılsım Şövalyesi’nde Sadık, sorumlu, sebatkar, koruyucu, muhafazakar, inatçı, hırslı, çalışkan, kârlı, tuttuğunu koparan, istediği şey için çalışan, hayallerini sebat yoluyla gerçekleştiren, bilinçli, aşkta istikrarlı ve kararlı bir kişiliğin göstergesidir. Aktif bir bekleyiş içindedir. Hamle yapmak için uygun zamanı bekler. Kendi işinin patronu bu karttan çıkar… 

Boğa, Başak, Oğlak burcunu temsil eder.

Özgür iradenizle verdiğiniz kararlarınızda Şövalyelerin , Atların, Zırhların ışık olup yolunuzu aydınlatmasını dilerim…Sevgiler

NİHAL PİŞKİ

Tılsım Kraliçesi

Tilsim-Kralicesi

Bu kart yüksek statüye sahip, refah ve zenginlik içinde, organizasyon becerisi olan, olgun bir toprak grubu kadını temsil eder. Sadık, besleyici ve misafirperverdir, çok isabetli hayat tavsiyeleri verir.

Sağlam, istikrarlı bir partneri veya destekleyici bir anneyi işaret eder. Ayrıca başarı için çaba sarf etmek gerektiğini gösterir.

NURİYE YAĞCI

Tılsım Kralı

Elementi: Toprak

Burcu: Başak, Boğa, Oğlak

Tilsim-Krali

Maddi değerlere (para, toprak, miras, maddi kazanç) düşkünlük, maddi başarıları fazla olan, güven veren, zengin, haz düşkünü, muhtemelen evli bir erkeği temsil eder.

Ödenmeyen borçların ödeneceğini, Finansal istikrarın sağlanacağını, Beklenen paraya ulaşılıp, Arzu edilen kariyere sahip olmayı, Devletten ya da erkek otorite figüründen gelen güzel haberi, maddi desteği, geçim sıkıntılarının artık sona ermesi, Hayalindeki üniversite/bölüm okumak, Hayalindeki mesleği yapmayı da temsil etmektedir.

Finansal güvenliğini kendisi ve sevdikleri için sağlamıştır. Diğer tüm krallar gibi zirveye ulaşıldığını anlatır. Diğer krallardan farkı ise, son kral olmasıdır. Bu zirve; parasal bir başarı ya da dünyevi zevklerle ilgilidir. Uzun zamandır beklenen şey nihayet elde edilmiştir.

ÖZGÜL GÜL 

Yorum Yap