İçeriğe atla Altbilgiye atla

Mars Etkili İkizler Burcunda Dolunay

mars-etkili-ikizler-byrcunda-dolunay

İkizler burcunda Retro Mars etkili dolunay 8 Aralık Perşembe günü saat 07:08’de İkizler burcunun 16 derecesinde meydana gelecek. Rigel sabit yıldızı ile etkileşimli bir dolunay olacaktır.

Zihniniz şimdiden çok hızlı, çok aktif ve çok mu dolu? Evet çünkü bunun sebebi dolunayın ikizler burcunda olmasıdır. İkizler iletişim, haberleşme, zihnimiz, düşünceler, fikirler gibi konulara işaret ederken dolunayla çok yakın bir derecede olan Mars’ın geri gidiyor olması iletişimde özellikle yaşanabilecek krizlere, tartışmalar ve hatta daha önceden yaşanmış tartışmaların tekrar gündeme gelerek şiddetlenmesine sebebiyet verebilir. Önümüzdeki özellikle 10 günlük süreçte ağzımızdan çıkan sözlere dikkat edelim, fazla düşünüp hesaplamadan sarfedilmiş sözler olabilir.

Rigel sabit yıldızı aslında iyidir şans ve tanınırlık verir. O nedenle satış, pazarlama, e-ticaret, basın, yayın gibi iletişim ile bağlantılı yapılacak işlerle ilgili sonuçlar alınıp anlaşmalar yapılabilir. Satürn’ün destek vermesi ile de birlikte toplumda yine bu alanlarda yeni gelişmeler, icatlar, keşifler duyurulabilir.

Eğitim alma isteği, bilginin paylaşımı çok fazla artabilir, Mars’ın etkisi sebebiyle bilgiler hızlı, yanlış ya da ikilemli olarak görünebilir. Bilgi kirliliğinin çok fazla artacağı, sosyal medya ya da dijital ortamlarda gerilimli paylaşım ve yorumların artacağını söyleyebilirim.

Aslında bu dönemde en çok da kazalara dikkat etmek gerekir, yay burcu yolculuklarla da ilgilidir ve çok sık seyahat fırsatları çıkabilir, aracınızın bakımını yaptırmayı ve tüm tedbirlerinizi alarak çok dikkat etmeyi unutmayın.

İlişkiler, açık düşmanlar, ortaklıklar alanında gerçekleştiği için dolunay en çok da bu alanlarda sizlere bazı sorunlar, tartışmalar, mücadele vermeniz gereken deneyimler yaşatarak daha önceden yapmanız gereken ama yapmadığınız sonlandırmalara mecbur bırakabilir. Unutmayın dolunaylar doğum demektir, bir şeylerin görünür olması, ortaya çıkması ile ilgilidir, özellikle yay burcundaki yeni ayda aldığınız kararlar ya da attığınız adımlar biraz hırçın bir görünümde de olsa ortaya artık çıkacaktır.

İkizler ve Yay burçları başta olmak üzere Başak ve Balık burçları da en yoğun hissedecek burçlardır. Hayallerimiz, inançlarımız, eğitim aldığımız konularda ve aynı zamanda uçaklar, yolculuklar alanlarda yaşayacağımız krizler bizi derin bir değişime götürebilir.

Sert etkilere olabilecek bu dolunay Türkiye haritasının da 12. Evinde gerçekleşmekte, Ay genel olarak halkı anlatır ve Halk göstergesi Ay Natal haritada da ikizler burcunda yerleştiğinden bu dolunay halkın sağlığı, hastaneler, hapishaneler gibi kapalı alanlarla iligli mücadeleleri, iğneli, aşılı hastalıklarda artışı tetikleyebileceği gibi, halk olarak mücadele verdiğimiz konular bizlerde genel bir aydınlanma ve gerçeklerin ortaya çıkması, arkamızdan çevrilen işlerin anlaşılması, gizli düşmanların açığa çıkmasına vesile olabilecektir. Bu ay işçi ve sendikalar ile iligli gelişmeler de gün yüzüne çıkabilir, asparagas haberler gündemi çalkalayabilir. Ay sonuna kadar her habere, her yazılana hemen inanamamanızı tavsiye ederim.

5 Ocak itibari ile etkilerine başlayan dolunay yaklaşık olarak 15 Aralık civarlarına kadar etkili olacaktır, bilgi akışına dikkat, kullandığımız sözlere dikkat ve kavgalardan uzak durmaya çalışalım.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Yorum Yap