İçeriğe atla Altbilgiye atla

Kova Burcunda Dolunay – Hangi birini anlatayım?

kova-burcunda-dolunay

Merhaba arkadaşlar, neresinden tutup hangi bir açısını anlatacağımı şaşırdığım bir dolunay ile karşı karşıyayım ????

En güzeli en baştan başlayalım, bizim için bir haritanın kapısı ASC dediğimiz gökyüzünde o anda yükselen burcu gösteren bir göstergedir. Ve dolunay anında gökyüzünde Aslan burcunun yükseldiğini görmekteyiz. Bu da özgürleşeceğiz demektir, kiminiz duygulardan, kiminiz sınavlarınızdan, kiminiz uğraştığınız işlerden, baskı altında hissettiğiniz ya da sıkıştığınız durumlar var ise işte tüm duygu ve düşüncelerden özgürleşebileceğimiz, bu noktada gücümüzü fark edebilir, destek alabiliriz.

Ben buradan girişte hemen bizi karşılayan ve bu dolunayda en önemli rolü üstlenmiş olan Satürn’e geçiyorum. Karmanın lordu olarak bilinir, kova burcunda geziyor olması yine bize bir özgürlük temasını veriyor; ancak kıstırılmış bir özgürlüktür bu, sürekli çatışma halindedir, eski düzen mi yeni düzen mi derken tam burada özgürlükçü bir gücün dolunay olarak gelmesi ile birlikte arkadaşlar ne olur? İsyan olur, topluluklar ve grupların taşkınlıkları olur, yeter artık diyen sözler uçuşur, bireysel ve toplumsal bu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Bakalım bu aylarda en çok yeter artık darlama beni mi diyeceksiniz ya da etrafınızda çokça bu cümleyi mi dinleyeceksiniz? Bana da yazmayı unutmayın lütfen ????

Geleyim buradan Kapı girişine yeni asılmış gösterişli bir Aslan figürlü, altın işlemeli çerçeveli yağlı tabloya ???? bu tarifim Aslan burcuna taze giriş yapmış Venüs içindi, Aslan burcunda Venüs bir evin içinde bu şekilde tarif etmek istedim… Derece olarak dolunaya çok yakın olmasa da Aslan burcuna yeni adım atmış olduğu için bu dolunayı oldukça etkileyeceğini düşünüyorum. Hazlarımız, değerlerimiz, para konuları, ilişki konularımız, hatta altın, para piyasalarında ön plana çıkan konular olabilecek ve hatta karşısında Satürn baskısı yer aldığından, dolunayın da ortaya çıkarıcı, aydınlatıcı etkisi olduğundan baskılar ortaya çıkacak, kim neye nasıl baskı yapıyor ve de bu baskılar nasıl işe yaramıyor hep beraber izliyor olacağız.

Geldik evin salonuna açtık haberleri: Algol yıldızının da 25 derece Boğa burcuna gelen Mars ile kavuşuyor ve Mars’da Ay’a kare yapıyor… Ne diyorum ben yahu ???? 1-7 aksında yer alan dolunayda ülkeler ile ilgili olan ilişkilerimize dikkat etmemiz gerekiyor, halk yine kemerleri sıkmak durumunda kalabilir. Bireysel olarak da ilişkiler ve ortak yapılan işlerle ilgili de dikkat edilmeli.

Elektrik, elektronik aletleri, araştırma, insan, medeni haklar, hukuk, davalar gibi alanlarda da sorunlar sıkıntılar ve baskılar görülebilir. İthalat ihracat konuların yeniden ele alınması gereken konular olacaktır. Sağlıkla ilgili yine konu ve olaylar da önümüze gelebilir. Çok dikkatli adımlar atmamız gereken bir dönem olacak hepimiz için. Jüpiter’inde olumlu yönde ilerleyişi İmar affının onaylanacağını gösteriyor olmalı diyerek noktalayım.

Ama bir dakika öğrencilerimi de unutmadan bir not düşeyim;

12 Ağustos’a gireceğimiz gece doğal taş, tarot destesi gibi dolunayın enerjisini kullanarak şifalandırmak ve arındırmak istediğiniz nesneleri ay ışığına bırakabilirsiniz ancak dolunayın tam açısı sabaha karşı gerçekleşeceğinden bir gün sonraki gece de koymanızı tavsiye ederim.

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap