İçeriğe atla Altbilgiye atla

İyi ki Doğdunuz Başak Burçları – Eğitim ve Bereket Zamanı

iyiki-varsiniz-planli-basak-burclari

Merhaba Sevgi Yol Arkadaşlarım, bugün itibari ile Güneş Başak burcuna geçmiş bulunmakta yani bu ay ben dahil tüm Başak Burçlarının doğum gününü kutlarım, yeni yaşımız hayırlı olsun ???? Ben kaçıncı yaşımı doldurdum 30’larımın başlarında kaldım diyelim, öyle hissediyorum öyle yaşıyorum ????

Bu yazı sadece Başak burçlarını ilgilendirmiyor tabii ki herkesi ilgilendiriyor neden mi? Çünkü Güneş sistemi ayakta tutan güç ve bu güç ş an Başak burcu özelliklerini herkes için, tüm evren için yansıtıyor olacaktır. Eğitim döneminin Başak burcu zamanına gelmesi sizce tesadüf mü? Tabi ki değil çünkü Başak burcu düzenleme, sınıflandırma, eğitim, araştırma, analiz, planlama, geleceği planlama, ayağını sağlam basma, sağlık konularını anlatırken bize aynı zamanda Başak demek yararlı ve yararsızı ayrıştırarak hasattı tamamlamak, kış için hazırlıklar yapmak, ambarları stoklamak demektir. Soğuk ve zorlu kış şartlarına hazırlanarak sadece kendi ihtiyacını değil, diğerlerine de katkı sağlamaktır amacı. Analisttik, hizmet, çalışkanlık, saflık misyonlarını yüklenmesi mevsim koşullarından kaynaklanmaktadır. O nedenle bu önümüzdeki 1 ay boyunca daha baskın ortaya çıkacak ve uğraşacağımız konular az önce saymış olduğum Başak konularında olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=R8QgYmqkPKo

Gölge yanı ise eleştiri ve kaygıdır. Toprak elementi doğasında olduğundan Başak eleştirel bir yapıya sahiptir. Bir taraftan gerçekçi, realisttik bir bakışı yaşarken diğer taraftan değişken doğası sebebi ile arada denge kurmaya çalışır. Her durumu en ince ayrıntısına kadar hesaplayarak analiz ettiğinden detayları görür ve gölge yanı baskınsa bu detaylara takılı kalabilir. Gidersem mi daha güvenilir olur? Kalırsam mı diye düşünürken mesela her iki olasılığında potansiyellerini hesaplayarak analiz edip mükemmeliyetçi yapısı sebebi ile en doğru seçeneği seçmeye çalışır. Halbuki hayat böyle midir? Planlayıp hesaplayabilir miyiz her şeyi? Bu mümkün olabilir mi? Olamaz değil mi? Bazen biz planlar yaparken akıp giden hayat özellikle Başak tekamülünde Balığa git der, geniş pencereden bakmayı öğren, rahat ol, biraz ana bırak olayları der, her şeyi planlayamazsın hesaplayamazsın der ve bir Başak aslında her ne yaşarsa yaşasın yaşamı boyunca bunu öğrenmeye çalışır. Ve bu ay belki de her birimiz hayatımızın bazı alanlarında bu deneyimi de yaşayabiliriz.

Başak burcunun yöneticisi olan Merkür’de şu an Başak burcunda seyrine devam ediyor ve yetenekli olunan alanlar, ellerle yapılan işler, hesap kitap işleri, planlama, analiz etme konularını ön plana çıkaracaktır.

Mars ise Güneş’e Kare açı pozisyonunda tüm bu yaşayacağınız deneyimlerde kendinizi ön plana koyma noktasında özellikle zorlayıcı, mücadele etmeniz gereken sorunlar yaşatabilir ancak pes etmez ve mücadeleye devam ederseniz istediğinizin de fazlasını elde edebilirsiniz. Mars İkizler burcuna yeni girdi o nedenle çok taze bir enerjiye sahip ve peregrin dediğimiz asaletsiz bir durumda. 8 Eylül’e kadar plansız konuşmalar, ani duyurular, ortalığı karıştıracak dedikodu ya da söylentiler, hırsla sarfedilen cümleler gibi medyada ya da çevrenizde bu tarz gelişmeler yaşayabiliriz.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap