İçeriğe atla Altbilgiye atla

8.8. Galaktik Kapı Açılıyor “Nasıl Dilek Dilemelisiniz?”

8-8-galaktik-kapi

Merhaba Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Sizlere ilk önce Yer ile Gök arasındaki galaktik kapının açılmasında başrol oynayan Sirius Yıldızından bahsetmek istiyorum:

Sirius yıldızı; aslında iki yıldızın bir arada hareket etmesiyle oluşan, Dünya’ya çok yakın ve oldukça parlak olması ile bilinen bir yıldızdır.  

Kur’an’ı Kerimde adı geçen tek yıldız olan Sirius Şi’ra’dır الشعرى arapçada “işaret, rehber, kılavuz” anlamlarına gelir. Diğer bazı dillerde; “Sothis” (Eski Mısırca adının Grekçe’ye uyarlanmış hali) “Sigi” (Dogonlar’da) “Sigo” (Bambara’larda) “Şira” (Araplar’da) “Seirios” (Hellenler’de) “Sirius” (Romalılar’da) “Kak-si-sa” veya “Kak-si-di” (Asur-Babil’de) “Kak-si-si” (Hititler’de) “Tistirya“, “Tishtrya” veya “Tiştria” (Farsça: Zerdüştlüğü benimsemiş kavimlerde) “Sima Kayne” (Bozolar’da) “Sirona” (Galyalılar’da) “Hu-Şi” (Çinliler’de ) şeklinde yazılmaktadır.

Kutsal yıldız olarak da bilinmektedir. Birçok uygarlık sirius yıldızını şans günü, bereket günü, güç ve mutluluk günü olarak kabul etmektedir. Sirius yıldızını, uygarlıktaki bazı toplumlar “Ra’nın Güneşi” olarak bilmiştir. Yani bir anlamda güneş sisteminin güneşi olarak görmüşlerdir.

Eski Mısır’da, Mısırlılar takvimlerini Sirius’un helyak (Helyak doğuşu: Sirius’un ufuk çizgisinin altında kaldığı 70 günlük sürenin ardından tekrar ufuk çizgisinin üstüne çıkması demektir) doğuşuna göre düzenlenirdi. Bu takvimde esas alınan gün ise, Sirius’un doğuşunun Güneş’in ışığından yeterince uzaklaşmış olmasından sonra, Güneş’in doğuşundan hemen önce açıkça görülür hale geldiği gündü. Sirius’u (Sothis) ifade eden hiyeroglifin glifleri üçgen, beş uçlu yıldız ve yarım dairedir. Sirius eski Mısır panteonunda İsis ilahesi ile özdeşleştirilirdi ki, İsis, eşi Osiris ve oğlu Horus ile bir üçlem oluştururduğu bilinir. Sirius’un gökyüzünde görülmediği söz konu 70 gün, öte-alemde seyrettikleri dönemi simgelerdi. Ve Sirius’un Yengeç burcunun 14 derecelerinde gökyüzünde yükseldiği en üst noktaya geldiği bu noktada Güneş ile hizalanarak gök yüzünde galaktik bir kapı açıldığına inanılır.

Biliyorsunuz 6 Temmuz’da Sirius’un Güneş ile kavuşumundan da bahsetmiştik ve bu kavuşum esnasında da dilek ve dua zamanlarının olduğunu söylemiştik. Bu süreçten sonra Temmuz ayı sonuna doğru Güneş’in Aslan burcuna geçişi ile birlikte Sirius’un da yükselişi başlar. Bu Aslan Yeni Ay’ı (28 Temmuz 2022) ile başlayan yükseliş Güneş’in Siriusla aynı derecelere geldiği anda da zirve noktasına ulaşmış olur ve bu anda “Aslan Kapısı” olarak adlandırılan galaktik kapı açılarak dilek, dua ve hayallerimizi evrene iletebileceğimiz çok güçlü bir enerji oluşur. Bu kapı Güneş’in Aslan burcundan çıkışına kadar açık kalır. 8.8 diye bilmemizin sebebi prosesyon sebebiyle günümüzde kayma olmuştur, açılışı bu tarihleri bulmuştur. Ancak bizler 8.8 enerjisini de böyle bir zamanda kullanmak isteriz ve 8 Ağustos günü saat 8 de dilek, dua, meditasyon ve sonsuzluk enerjisi yayan numarrolojik zaman dilimini kullanarak bu enerji akışını daha da güçlendireceğine inanırız.

Efsanelere göre yaradılışın gizeminin Sirius yıldızında saklı olduğuna inanılır. Duymuş olduğum efsanevi bir hikâyeden bahsetmek istiyorum sizlere:

Sirius Yıldızının Efsanevi Yaratılış Hikayesi:

Rivayete göre 4 kardeş cennetin kapısına ulaşmak için yola çıkarlar. Kardeşlerden biri savaşçıi biri şair, biri de aşıktır, sonuncusunun ise yanından ayırmadığı bir varlığı vardır o da köpeğidir. Köpeği olan en küçük kardeş diğer kardeşlerini yolculuk esnasında kaybeder ve onları bırakarak yoluna devam eder. Cennet kapısına ulaştığında köpeği cennete kabul edilmediği için kendisi de cennete girmek istemez. Sonra cennettekiler sorarlar neden kardeşlerini bıraktın da köpeğini bırakamıyorsun? Küçük kardeş cevap verir, Onlar kendi kaderlerini yaşamayı seçtiler ama benim köpeğim bana büyük bir bağlılıkla sadıktır der. Bu olay üzerine köpek cennette bir takım yıldızına dönüştürülür ve bu nedenle de Hint astrolojisine göre Sirius yıldızının köpeğin kalbi olduğuna inanılır ????

Peki 8.8. Aslan kapısı olarak bilinen Sirius’un bu özel zamanında nasıl dilek dilenmeli? Öncelikle nerede ne zaman bir dilek diler ya da dua edersek evrene ulaştırmak istediğimiz mesajın net olması gerektiğine inanıyorum, ucu açık ya da çok genel mesajlar iletilmemeli ve ne olursa olsun ama bu olsun, herşeye rağmen bunu istiyorum gibi koşulsuz şartsız dilenen isteklerde size koşulsuz şartsız dönüşler olabilir ve dönüşlerin nasıl olacağını bilemeyiz. Mesela ne olursa olsun bir evim olsun derseniz, o ev size gelebilir ama yanında bazı bedeller ile gelebilir. Ben dualarımı sağlık, huzur, mutluluk ve hayırla birlikte şu şekilde bir evim olsun şeklinde dilerim. Ve imajinasyon çalışması ile bu dilek ve hayallerinizi böyle özel zamanlarda detaylı bir şekilde evin kapısı, içi, oda sayısı, bahçesi gibi detayları ile zihnimde hayal eder ve o evin içinde sağlıklı, huzurlu ve mutlu olduğumu da mutlaka imgelerim. Sizlerde yalnız ve sessiz bir ortamda zihninizi boşaltarak böyle bir çalışma yapabilir ya da kâğıda isteklerinizi yazarak gözünüzün önünde bir süre görerek ve her seferinde bu dilekleri sesli bir şekilde okuyarak bu enerjiyi çalıştırabilirsiniz. İsterseniz hayalinizin bir remini yapıp duvarınıza asın ve her baktığınızda o hayalin içerisinde yaşadığınızı hayal edin. Neyi ne şekilde dilerseniz dileyin niyetiniz saf ve temiz olsun, kalbinizde şüphe, endişe ve korku gibi olumsuz duygular olmasın.

Instagram hesabımı takip ederseniz; mümkün mertebe böyle özel zamanlarda canlı yayınlar yaparak Reiki ile birlikte enerjiyi odaklayarak sizlerle birlikte bu çalışmaları yapmaya çalışıyorum, bu yayınlara katılabilirsiniz.

https://www.instagram.com/astrologyturk/

Astroloji, Tarot, Reiki, Evrensel enerji, sembol okuma ve uygulama konularına merakınız varsa bu alanlarda çeşitli atölye ve eğitimlerle sizlere bilgilerimi ve tecrübelerimi aktardığımı bilmenizi isterim. Benimle iletişime geçebilirsiniz.

Aslan kapısı ve 8 enerjisini en güzel hayalleriniz için değerlendirmeniz ve kalbinizden geçen güzel niyetlerinizin evrene akarak size geri dönmesi dileklerimle…

Sevgi ve Işıkla Kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap