İçeriğe atla Altbilgiye atla

Aslan Burcunda Yeni Ay “Gölgelerin Gücü Adına”

Aslan Burcunda Dolunay

28 Temmuz  günü İzmir saatine göre 20:55’de Aslan burcunun 5 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Jupiter etkili olan bu yeni ayda kendinizi daha güçlü hissedebilir ve yeni başlangıçlar için yeterli enerjiyi bulabilirsiniz ancak Jupiter burada biraz büyütme etkisi getirebilir ve abartılı davranışlarda bulunabilirsiniz. Eğlenceyi, gezmeyi, bazen dinlenmeyi, bazen de içimizdeki gücü büyütüp abartılı kullanabiliriz ????

An haritasının 6. Evinde gerçekleşen yeni ay genel olarak çalışma ortamlarınızı, evcil hayvanlarınızı, sağlık sorunlarını ( Aslan kalp ve omurgayı yönettiğinden bu konularda hassasiyet yaratabilir.), hizmet alanlarını ve hizmet aldığımız kişilerle ilgili konularda hareketlilik yaşayabilirsiniz.

Güneş’in Aslan burcunda olması zaten bu ayın güç, ego, kibir, gurur, inat gibi duyguları ön plana çıkarırken aynı zamanda çocuklar, eğlence, dinlenme, sabitlik temalarını da hissettirecektir.

Tüm bunları yaşarken Jüpiter bir taraftan şans getirirken diğer taraftan da abartı ve büyütme etkisini yansıtacaktır.

An haritasının ASC aksında yer alan Satürn de dikkatimi çekiyor, yeni konuları, işleri, projeleri, ilişkileri başlatma enerjisine sahip yeni ayda sınırlama, kısıtlama ve baskı hissi oluşturabilir özellikle de kova burcundaki geri hareketinden dolayı karmanızda yer alan veya geçmişten gelip temizlenmesi gereken konular gündeme gelerek daha özgür olmak istediğiniz bu dönemde özgürlüğünüzün elinizden alınmış olması duygusu abartılı ve baskın olabilir.

30 Temmuz gününe özellikle dikkat etmek gerekli, Marsla kavuşumda olan Uranüs Merkür ile olumsuz bir açı yaparak bu yeni ayın etkisi ile birleşince duygularınızı ani tepkiler, ani mesajlar, anlık düşünmeden yapılan konuşmalar eşlik ederek sonradan pişman olabileceğiniz davranışlar yaptırabilir.

Bu Yeni Ay’dan en çok etkilenecek burçlar Aslan, Akrep, Kova ve Boğa olacakken bu burçların 5 derecesinde bir gezegeni olanlar da etki alabileceklerdir.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap