İçeriğe atla Altbilgiye atla

Boğa Burcunda Uranüsyen Çılgın Tutulma

boga-burcunda-uranusyen-cilgin-tutulma

Yılın son tutulması 8 Kasım Salı günü Ay’ın Boğa burcunun 16 Derecesinde meydana gelecek.

Mars’ın yavaşlaması ile birlikte zaten bu ay hareketimizi yavaşlatmamız gereken, atılım, agresyon, hırs yapma, savaş başlatma gibi durumlardan bu dönemde kaçınmamız ve sakin kalmamız gereken bir dönemden geçtiğimizden bahsetmiştim. Şimdi bu konu ile birlikte 8 Kasım Ay Tutuşması duygusal anlamda bizi etkileyeceğinden, iç dünyamız, bilinç altı konularımız, sezgilerimiz karışabilir, mantığımızla duygularımız arasında kalacağımız deneyimler yaşayabiliriz. Bu sebeple de değişimden korktuğumuz, elimizdekini korumaya çalıştığımız, güvenli alanımıza sığındığımız zamanlar ön plana çıkacaktır.

Tutulmalar her zaman hayatımızda kadersel süreçleri yaşatır, karmik olarak şifalanmamız gereken ya da karmik borçlarımızı bize ödeten süreçlerdir. Boğa – Akrep aksında gerçekleşen bu tutulma hayatımızın hangi alanında gerçekleşirse gerçekleşsin aslında önüne geçemediğimiz ve olması gerekenlerin olacağı ve buradan çıkarılacak derslere odaklanılması gerektiğidir. Değişim ve dönüşüm sürecimizin devam ettiğini unutmayın ve değişime açık olun.

Ülkemizin ve dünya düzenindeki bazı kalıp yapıların da kadersel olarak değişim zamanının geldiğini düşünmekteyim. Tabi ki değişim bir günde ve sihirli bir değnek dokunmuş gibi olmaz, zaman ister ve eski yapıların kırılması için de biraz ortalığın dağılmasını ister. Dolayısı ile gerek Ülkemiz gerek de Dünya genelinde 8 Kasım ‘dan sonra yapılan açıklamalar, konuşmalar, bilgi kirliliği, para, finans, sanal paralar, bankalar, yabancı yatırımcılar, borsa ile ilgili aniden ortaya çıkan konular olabilir, özellikle ekonomi alanında bir deprem olma olasılığı yüksek. Elektrik, internet, iletişim araçları ile ilgili alanlarda da beklenmeyen durumlar yaşanabilir.

Tüm bu çalkantılar 12 Ocak’ta Mars’ın düz harekete geçmesi, 18 Ocak’ta Merkür’ün düz hareketine dönmesi, 23 Ocak’ta Uranüs’ün Düz hareketine dönmesi ve Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile partil partil rahatlama etkileri oluşarak taşlar yerine oturmaya başlayacaktır.

Yükselen burcunuza göre Tutulmanın Etkileri nelerdir?

Yükselen Koç: Sizin gelirler evinizde gerçekleşiyor bu tutulma. Para, gelirler, giderler ve ihtiyaçlarınız ile alakalı konularda etkilenebilirsiniz.


Yükselen Boğa: Bu tutulma sizin kendi evinizde gerçekleşiyor o nedenle önemli, Güneş burcunuzda Boğa’nın 16 derecesinde ise bu etkiyi daha fazla yaşayabilirsiniz. Genel olarak hayatınızdaki kişilerle yaşadığınız güven ihtiyacı daha fazla ön planda olabilir.


Yükselen İkizler: Tutulma sizin bilinçaltı, iç dünyası, kapalı alanlarınız ile ilgili konularda gün yüzüne çıkabilecekken, evcil hayvanlarınız, çalışma ortamınız özellikle de kedi besliyorsanız bu alanlarda sınanabilirsiniz. Kadın gizli düşmanlarınız iş ortamınızdan çıkabilir varsa böyle bir durum tutulma etkisi ile aydınlanma yaşayabilirsiniz.


Yükselen Yengeç: Sizin arkadaşlar, gruplar, sosyal çevre alanlarınızda etkili olabilir, aşk ilişkileriniz ile iligli de bilmeniz gereken konular gündeme gelebilir, ya da yaşadığınız deneyim size kendiniz ile ilgili dönüştürmeniz gereken yönlerinizi ortaya çıkarabilir.


Yükselen Aslan: Kariyerinizle ilgili konular başta olmak üzere baba ve aile konularında da bazı kaoslar aslında görmeniz gerekenleri ortaya dökebilir ve bu olaylar ne yönde ilerlemeniz gerektiğini görebileceğiniz deneyimleri yaşatabilir.


Yükselen Başak: Eğitim, inançlar, yurtdışı, yabancı diller konularını ön plana çıkarabilir ve bu alanlarda iletişimle ilgili de krizler yaşanabilir. Takıntılarınıza dikkat edin bunları artık bırakmanız gerekebilir.

Yükselen Terazi: Para, gelirler, giderler, başkalarından gelen kazançlarınız, miras konuları, eşinizin gelirleri, vergiler, ödemeler, borçlar ile ilgili konularda bazı krizler yaşayabilir ve dönüştürmeniz gereken konuları deneyimleyebilirsiniz.


Yükselen Akrep: Yükselen Akreplerin evlilikler ve ortaklıklar evinde gerçekleşen bu tutulma, ilişkilerinde yaşadığı krizlerde öğrenmeniz gereken konuların açığa çıkmasını sağlayacaktır.


Yükselen Yay: İş ve çalışma ortamı, evcil hayvanları, sağlık konularında çözümlenmesi konular ortaya çıkabilir, bu dönemde ortaya çıkan sorun her ne ise şifası ve çözümü de sizde olacağını unutmayın.


Yükselen Oğlak: Aşk, çocuk, ilgi alanlarınız, arkadaşlıklarınız gibi konularda bazı deneyimler yaşayabilirsiniz. Aniden gelişen bu konulara dikkat edin ve neyi dönüştürmeniz gerektiğini farkedin.


Yükselen Kova: Anne, aile, kökler ile bağlantılı kariyer ve toplum önündeki statünüz ile alakalı konular gündeme gelerek değiştirmeniz gereken yanlarınızı fark edebilirsiniz.


Yükselen Balık: İletişim, konuşma, yazma, elektronik cihazlar, kısa yolculuklar gibi konularda daha fazla tedbirli olması ve güvenlik ihtiyacının ön plana çıkacağı bir süreç olabilir.

Sevgili arkadaşlarım tüm bu etkileri önümüzdeki 2 aylık süreç içerisinde yaşanabilecek olası potansiyellerinizdir. Yükselen burcunuza göre hangi evinizde genel olarak alabileceğiniz etkileri kısaca vurgulamaya çalıştım. Ocak ayının 12’si itibari ile konular ve gündem değişmeye başlayacaktır.

Yorum Yap