İçeriğe atla Altbilgiye atla

Mars Retro Ne demektir? Marsın durağan olduğu zamanlarda geçmişte neler yaşandı?

Mars Retro Ne Demektir

Biliyorsunuz ki Güneş sistemindeki tüm gezegenler Güneş’in etrafında ve aynı zamanda da kendi eksenleri etrafında dönerek hareket ederler. Bizler Dünya’dan gök yüzündeki gezegenleri incelediğimizde her zaman aynı yönde ilerlediğini gözlemlerken bazı gezegenler belirli periyotlarda geriye gidiyormuş gibi göründüğünü gözlemleriz ve bu dönemlerde bu gezegenlerin olağan yaydığı enerjinin farklı yönde çalıştığını deneyimleriz. En çok bilinen retro Merkür’ün gerçekleştirdiğidir mesela, hepiniz duymuşsunuzdur. Merkür retro zamanlarında düz hareketindeyken iletişimi destekleyen Merkür’ün geriye doğru gidiyor gibi gördüğümüz hareketlerinde iletişim konusunda sorunlar yaşattığına şahit oluyoruz. Bu şekilde ışık kaynakları dışında kalan kollektif ya da kişisel gezegenlerin tamamında ileri ve geri hareketler gözlemleriz. Şuan gündemimizde Mars’ın geri hareketi var o nedenle bu yazımızda Mars retrosundan bahsedeceğiz.

Mars neyi sembolize ediyor?

Öncelikle bu sorunun cevabını verelim; Mars savaş gezegeni dediğimiz en ön planda mücadele etmeyi anlatan bir gezegendir. Güçlü olduğu konumlarda mücadele enerjimiz artar, zayıf olduğu konumlarda mücadele vermekte zorlanabiliriz. Mars kesici aletler, bıçaklar, silahlar, patlayıcı maddelerin pimi, yıkıcı zarar verici her türlü madde, savaş, hırs, özgürlük isteği, yüksek enerji, demir, gemicilik, güç ve hareket içeren meslekler, baskınlar, saldırılar, öfke, kavgalar, kazalar ve iğneler… gibi pek çok sembolü temsil etmektedir.

Mars geri hareketinde neler olur?

Marsın retro zamanlarında temsil ettiği konularla alakalı zorlanmalar, mücadele vermede yetersiz bir enerji, kendini ifade edememe, doğru zamanda hamle yapmakta zorlanma, ani karar alma ya da hiç karar alamamaktan dolayı işlerin gidişatında yaşanan gecikmeler, sorunlar, kazalara, düşmelere, çarpmalara yatkınlık, birden parlama ya da hiç olmadık yerden çıkan kavgalar Mars’ın retro zamanlarında yaşanabilecek olası konulardır. Ancak Marsın bulunduğu burcu ve diğer gezegenler ile olan etkileşimi de önemlidir. Mesela Mars’ın retro olduğu Mayıs 2014 süreçleri Soma faciası ile ilgili ayaklanmalar hak ve özgürlük arayışlarının olduğunu görebiliriz çünkü Mars Terazi burcunda gerilemekte ve terazi hak, hukuk, adalet, eşitlik konularını anlatmaktadır. 2020’nin Ekim – Kasım aylarına yine baktığımızda Mars gerilemesinin koç burcunda olduğunu ve tekrar eden yayılan yangınlara işaret ettiğini görebiliyoruz. Mars gerilemesinin bitip düz hareketine geçtiği zamanlarda da ilk aşı denemesinin yapıldığını gözlemleyebiliriz, hatırlarsanız Mars için iğneleri de temsil eder demiştik.

Mars’ın durağan hareketinde neler yaşadık?

Tüm geri hareket yapan gezegenler geçiş zamanlarında yaklaşık 2 gün civarlarında durağan dediğimiz bir pozisyona geçerler ve her 2 yılda bir gerçekleşen Mars’ın geri hareketinde de başlangıcında ve bitişinde 4 günlük durağan süreçleri olur. Bu günlerde de yine Mars’ın temsil ettiği konularda bir durgunluk, durdurma, hareketin kısıtlanması gibi temaları gözlemleriz.

Mars’ın durağan pozisyonunda geçmişte yaşanan bazı örnek olaylar aşağıdaki gibidir:

Mars Terazi burcunda durağan hak, adelet, hukuk konuları ile bağlantılı kazı yaparak siper hazırlamak vurgusunu görebiliyoruz.

19 Mayıs 2014 Mars durağan ve terazide, yine hukuk konuları ile alakalı gelişmelerin yaşandığını görebiliyoruz.

29 Haziran 2016 Mars durağan Akrep burcunda, Hava alanında canlı bomba sebebi ile uçuşlar durduruldu, Mars Akrep etkisi ile burada yaşanan kaosu ve durağan etkisi ile de uçuşların durdurulmasını sembolize etmiştir.

Günümüze dönecek olursak 30 – 31 Ekim 2022 de durağan pozisyonu yaşayacak olan Mars İkizler burcunda retro hareketine başlayarak 12 – 13 Ocak 2023 tarihine kadar geri hareketine devam ederek 14 Ocak 2023 de düz hareketine geçmiş olacak. Geçmiş haberleri incelediğimizde yaşanan olayları gözlemledik buna göre Ocak 2014’e kadar da Mars’ın ikizler burcunda yaşatacağı etkileri gözlemliyor olacağız. İkizler demek satış, pazarlama, iletişim, anlaşmalar, sözleşmeler, konuşmalar, dedikodular, yüzeysel bilgiler ya da yüzeysel çabalar başta olmak üzere bu ve benzeri alanlarda zorlanmalar, geçmiş zamanlarda başlatılan mücadelelerin tekrarlanması, daha önce tam olarak sonuçlandıramadığımız kavgaların tekrarlanması, yanlış ya da yüzeysel bilgi aktarımı veya dedikodu sebebiyle yaşanabilecek kavga ya da kargaşaları gündeme getirebileceğini söyleyebiliriz.

Bireysel olarak haritaları incelediğimizde ikizler burcunun bulunduğu ev ya da Mars’ın retro geçişinde açı kurduğu gezegenleriniz ile ilgili konularda bizler de bireysel olarak benzer mücadeleyi verebiliriz.

Yorum Yap