İçeriğe atla Altbilgiye atla

25 Ekim 2022 Parçalı Güneş Tutulması

2022-parcali-gunes-tutulmasi

25 Ekim Salı günü 13:48 de Akrep burcunun 2 derecesinde Parçalı güneş tutulması gerçekleşiyor olacak. Türkiye’den izlenebilecek ancak çıplak gözle bakılması gözünüze ciddi zararlar verebilir, lütfen özel filtreli gözlük kullanın!

Tutulmalar bizi nasıl etkiler?

Tutulmalar arkadaşlar aslında kadersel olarak yaşamamız gereken konuları önümüze sürer. Tekamülümüzü gerçekleştirirken değiştirmemiz, aşmamız, bırakmamız gereken konularda çeşitli gündemler yaratarak eğer göremediklerimiz var ise bunları göstermeye çalışır.

Akrep burcunda tutulma etkileri nelerdir?

Krizler, kaoslar, kıskançlıklar, takıntı, derinlemesine araştırma, iç huzursuzluk, zihin doluluğu, karmaşa gibi akrep burcunun gölge taraflarını tutulma ile birlikte kişiler daha fazla hissedebilirler.

Güneş tutulması ne kadar süre etkilidir?

Tutulmalar aslında hayatımızdaki yaşam cetvelimizde atılan birer çentik gibidir. Her tutulma 6 ay kadar etkili olabilirken aynı zamanda da yıllar öncesinin ya da yıllar sonrasındaki olayların tetikleyicisi ya da sonucu gibi birbirine bağlanarak da etki sağlayabilirler. Bir de diğer gezegenlerin durumları ve etkisi de önemlidir tabii ki!

25 Ekim Güneş Tutulmasında başka hangi gezegenler etkili olacak?

Venüsyen bir güneş tutulması ile karşı karşıyayız. Venüsün kendini ortaya koyamadığı ve zarar gördüğünü düşünebiliriz. Venüs konuları para, finans, bankacılık, sigorta, değerlerimiz, geçim kaynaklarımız, yeme içme alışkanlıklarımız, sanatsal konularımız gibi özetleyebiliriz. Bulunduğu pozisyon sebebi ile bu konularda önümüzdeki en azından 3 aylık bir süreçte kendimizi çok iyi ifade edemeyebilir ya da bu konularda kadersel deneyimler yaşayabiliriz.

Bir de Satürn’den bahsetmem gerekli bu noktada sizlere. Çünkü Satürn de tam tutulma zamanlarında düz hareketine geçiş yapıyor olacak. Kova burcunda düz hareketine geçeceği için kollektif alanlarımızda bize öğrenmemiz gereken ya da değiştirmemiz gereken konularda sıkışıklık duygusu yaratabilir. Bir örnekle açıklayayım; Mesela bir konsere gitmek ve eğlenmek istersiniz ama bazı kurallar ve yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz, babanız git ama akşam 10.00 da evde ol diyebilir mesela ????

Ülkemiz için de tutulmanın etkisi yıllar içerisinde yeni yapı ve sistemlerin gelmesi için yaşamamız gereken değişimi göstermektedir. Bu konuda çeşitli sayfalarda ya da yayınlarda yazılan büyük mesajlar, büyük kehanetler sizleri endişeye düşürmesin lütfen. Şöyle düşünün geçmişten günümüze çağın gelişimi hep oldu, savaşlar, krizler, yokluk, kuyruk ???? her şeyi gördük değil mi? Peki sonra ne oldu yeni sistemler geliştirildi, sürekli ilerleyerek ve yenilenerek devam ettik, bu olmak zorunda, bizim bir kaderimiz olduğu gibi ülkemizin de bir kaderi vardır ve bazı şeyleri engelleyemezsiniz.

Bireysel ya da toplumsal tüm deneyimlerde an’da kalmayı ve kabule geçişi öğrenerek ruhsal anlamda ilerlemeye çalışmamızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Vicdanı temiz, iyi niyetli, sabırlı ve pozitif düşünen kişiler her zaman avantajlı olabilecek ve her ne yaşarsak yaşayalım bu tarz kişiler avantajlı olarak yollarına devam ediyor olacaklar. 2 yıldır çeşitli platformlarda anlatmaya çalıştığım bir şey vardı, bireysel düşünmeyin, bencil olmayın, sadece kendi kazancınızı ön planda tutmayın diye seslenmiştim sizlere, işte bunu başarabilenlerin sıyrılarak yükseleceği ve diğerlerinin ciddi sınavlar vermek zorunda kalacağı bir döngünün başlangıç noktasındayız. Hala geç değil!

Yükselen burçlara göre tutulmanın etki ettiği alanlar nelerdir?

Koç: Alacak, verecek, miras, vergiler, başkalarından gelen gelirler ile ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir.

Boğa: İlişkiler ve ortaklıklar ile ilgili alanlarında deneyimler yaşayabilir.

İkizler: Sağlık, çalışma ortamı, evcil hayvanları gibi konularda gelişmeler yaşanabilir.

Yengeç: Hobileri, zevk aldığı uğraşlar, aşk, arkadaşlıklar gibi alanlarda ani gelişmeler yaşanabilir.

Aslan: Aile ve Kariyer konularındaki deneyimleri daha baskın olabilir. Ev almak, satmak konuları gündeme gelebilir.

Başak: Yakın çevre, iletişim konuları, eğitim alanları ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Terazi: Gelirler, giderler, güvenlik ihtiyacı ile ilgili durumlar ön plana çıkabilir.

Akrep: Kendini dönüştürmesi gereken deneyimler yaşarken yakın çevresindeki ilişkileri ile ilgili krizler söz konusu olabilir.

Yay: : Geçmişten gelen ya da bilinç altı konularında bir değişim yaşanabilir.

Oğlak: Tutulmadan en çok etkilenecek burçtur, an haritasında oğlak yükselmektedir. Disipline olması gereken ya da aşırı bağımlı olunan konular ile sınanabilir.

Kova: Kariyer ve toplum önündeki statüsü ile ilgili temalar baskın olabilecekken aile ile ilgili meseleler de gündeme gelebilir.

Balık: Yükseleni balık olanlar için yolculuk konuları biraz daha ön plana çıkabilir, yurt dışı ile bağlantılı işler de uğraş verilmesi gerekebilir.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap