İçeriğe atla Altbilgiye atla

MERKÜR RETROSU “Yavaşlama Zamanı”

merkur-retro-yavaslama-zamani

Merkür Retrosu 9 Mayıs’ta S pozisyonda dediğimiz durağan konuma gelmişti 11 Mayıs itibari ile gerileme hareketine başlayacak. Bu S pozisyonlarında olduğu günler de Retro hareketi kadar etkilidir hatta bazen daha da sert olabilmektedir. Merkür retrosu İkizler burcunda başlayacak olup 22 Mayıs’tan sonra Boğa burcuna gereçerek burada gerilemesine devam ediyor olacak. Taa ki 4 Haziran’a kadar devam edecek. Kendini toparlaması 5-6 Haziran civarlarını bulacaktır.

Biliyorsunuz ki yıl içerisinde çeşitli aralıklarda Merkür geri gidiyor ve biz de kendisinden sık sık bahsediyoruz. Çünkü her seferinde farklı burçta ve farklı açılar aldığında bizlere yaşattığı etkilerde değişiklik gösterebilmekte. Detaylarına bakmadan genel olarak Merkür Retrosunun etkisini artık hepimiz öğrenmişizdir değil mi  Elektronik aletlerde, mesajlarda, iletişim alanlarında kendisi aksaklıklar yaratabiliyor o nedenle Merkür Retrosuna girmeden önce verilerinizi yedeklemekte fayda vardır. Hiç yaşanmayan aksilikler de yaşatabilir mesela dün S pozisyonundaydı bir sunum dosyası hazırlıyordum bir anda klavyemin dili değişti onu düzelteyim derken bilgisayar kapandı dosyayı kaydetmemişim merak etmeyin biliyorum bilgisayar açıldığında kaydedilmese bile önbellekten geri alınabiliyor ancak ben ne yaptım bilin bakalım, hiç okumadan kaydetmeye basmışım ve tüm yaptıklarım yok oldu  eski bilgi işlem uzmanı olarak bilgisayardan çok iyi anlarım hele ki ofis programları geri getirme yöntemlerinin hepsini denedim yok yaptığım değişiklikler bildiğiniz uçtu, ne yaptım ah S Merkür bu kadarına şükür dedim ve yeniden yazdım  İşte Merkür buna benzer etkileri yaşatır, internet kesilir, telefonlar kopar, mesajlar yanlış kişiye gidebilir aman dikkat  gibi gibi…

Şimdi 22 Mayıs dedik bu süreye kadar Merkür ikizler burcunda ve çok güçlü olduğu bir pozisyonda, ilişkiler, iletişim, pazarlama, satış, sosyal ortamlar, kitaplar, yazarlar gibi alanlarda da işlerin geri gitmesi, zorlukların çıkması gibi sorunlar da yaşanabilir. Fakat 22 Mayıs’dan sonra Merkür biraz daha para piyasalarını, güvenlik, güzellik, bakım, estetik gibi alanlarda yeni şeyler yapmak, yeni girişimlerde bulunmak sorunlara sebep olabilir ancak daha önceden başlatılmış bir işiniz varsa onu tamamlamanız için de destekleyici olabilir.

Yani özetle ne yapıyoruz? Retro zamanlarında yavaşlıyoruz, sakinleşiyoruz, düşünerek hareket etmeyi öğreniyoruz, yarım kalan işleri, eksik kalan konuları tamamlıyoruz, Ex’den Next olmazmış diyoruz  Dikkat ediyoruz mümkünse yeni konuları başlatmıyoruz çünkü iki tutulma arasında başlayan bir Retro çok da güzel etkiler getirmeyebilir  ağır ağır gösterecek ve düzeltmemiz gereken yerleri gözümüze sokacaktır bazılarınız için ise yeter artık sen kendin değiştirmiyorsan ben o değişimin olmasını sağlarım diyecektir.

Her Retro olumsuz değildir bu arada 2021 yılının ocak ayında tam Retro başlangıcında bir grup açmıştım tüm yıl planladığımız üzerinde sınıf ve eğitimler açmamı destekledi çünkü Retro aynı zamanda tekrar tekrar demektir o zaman arkasında güzel bir dolunay etkisi vardı, astrolojide hiçbir veriyi tek başına değerlendirmemek gerektiğini de unutmayın lütfen çevresinde gelişen olaylar ve aldığı etkiler değişkenlik gösterdikçe olumlu mu olumsuz mu etkileneceğimiz konusu değişir

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk

Yorum Yap