İçeriğe atla Altbilgiye atla

4 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASI – Karmanın Getirdikleri

4-aralik-gunes-tutulmasi

4 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASI – Karmanın Getirdikleri

4 Aralık 2021 saat 10:42’de başlayacak olan Güneş Tutulması büyük çerçevede baktığımızda 6 ay etkisinin sürdüğünü görebileceğiz ancak en etkili zamanları 1 ay kadar sürecektir.

Yay burcundan son zamanlarda sık sık bahsettik, çünkü pek çok hareket ikizler-yay aksında gerçekleşti ve bu aks bizleri bu sene oldukça güçlü etkiledi, 2022 yılında ise boğa-akrep aksı ile deneyimlerimizi yaşıyor olacağız.

Güneş tutulması genel anlamda karmik konuların gündeme geldiği, kadersel olayları yaşadığımız, etkiye tepki aldığımız, temizlenmesi gereken konuların gündeme geldiği, bırakmak istediklerimizi artık bırakabildiğimiz bir süreci deneyimleyeceğiz. Peki bu deneyimleri hangi konularda yaşayacağız, tabii ki yay burcunun konuları olan; eğitim, yurt dışı, yabancı diller, inançlar, uzun yolculuklar, din, hukuk, yabancılar, akademi, üniversite, uçaklar, deniz ve hava yolculukları gibi alanlarda deneyimlerimiz olacaktır. Merkür’ün de tutulmaya kavuşum yapması ile birlikte bu bahsettiğimiz konulara ithalat, ihracat, anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar ve iletişim konuları da eşlik edebilecektir.

Antares sabit yıldızı, kraliyet yıldızı olarak da bahsedilir, bu tutulmaya yine eşlik etmektedir. Yay burcunun getirdiği etkiden dolayı Altares burda fanatik yaklaşımları biraz daha ön plana çıkarabilir. Aslında Merkür ve Jüpiter doğasında olan bu yıldız kimilerinde cesur, inatçı, anarşist bir yapı verirken, genel anlamda ise yeni keşifleri, buluşları, uzun vadeli ve kalıcı başarılara imza atılmasını da gündeme getirebilir. Bu dönemde maddi ve manevi anlamda herkesin dengeyi korumaya çalışmasında fayda vardır.

Tutulma esnasında an haritasında Oğlak burcunun yükselmesi ayaklarımızı sağlam basmamız gerektiğini, uzun vadeli planlar için yavaş ve sakin hareket ederek acele etmeden doğru kararlar vermemiz, planlı ve stratejik davranmamız gerektiğine vurgu yapacaktır.

GÜNEŞ TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

Türkiye haritasının 6.evinde gerçekleşen tutulma bu evin konularında; sağlık, hastaneler, yeni tedaviler, hizmet sektörü, işçi, memur hakları, ordu, polis, jandarma konuları öne çıkartacaktır, ülkeler arası ilişkiler, diplomasi, siyasi konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Askeri hareketlilik, sınırlar, mülteciler konuları gündeme gelirken; ekonomik olarak zam ve fahiş fiyatlar, altının ve dövizin yükselişi, özellikle tarımsal ürünlerde pahalılık yaşanabilir. Ayrıca 19 Kasım’da yaşadığımız ay tutulmasının etkilerinin de hala devam etmekte olduğunu düşünürsek bu iki tutulmanın hükümet, devlet, yöneticiler alanında da ani beklenmedik değişimleri ortaya çıkarabilir, ani görevden alınmalar, istifalar, görev değişiklikleri şok edici olabilir. Toplum olarak da daha fazla içe dönüp şifalanmaya çalıştığımız, iç değerlendirme yaptığımız uzun bir dönem bizleri bekliyor.

Bu zor sınavları verdiğimiz dönemlerde daha fazla meditasyon yapmak, kendimizi dengelemeye çalışmak için metafizik ve spiritüel alanlara eğilmek pek çoğunuza fayda sağlayacak, farkındalığınızı arttırma ve ne istediğinizi anlama noktasında yolunuzu aydınlatmada yardımcı olacaktır.

 

GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARI ETKİLEYECEĞİ KONULAR

YÜKSELEN KOÇ

Eğitim alanında, yurt dışı bağlantılı işlerde veya ticari konularda bitişler ve riskli alanlara atılım yapma eğilimi olabilir. Kararlı olun, düşünerek adım atın.

YÜKSELEN BOĞA

Para konuları ve giderlerle ilgili dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Vergiler, cezalar, başkalarından gelen gelirlerle ilgili deneyimler yaşanabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Evlilikte, ortaklıkta veya ikili ilişkilerde yeniden şekillendirme ya da son verme gibi deneyimler yaşanabilir. İkili ilişkilerde karşılaşılan zorlukları arkadaşların desteği ile daha atlatabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ

Günlük işleriniz ve çalışma ortamınızın koşulları ile ilgili harekete geçmek isteyebilirsiniz. İleri dönük hedefleri değiştireceğiniz bazı olaylarla karşılaşabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarıyla beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Aslanlar kendileri ile ilgili önceliklerini netleştireceği, kendisi için önemli olanı göreceği ve sorumluluklarla ikili ilişkileri dengede tutmayı öğreneği deneyimler yaşayacaktır.

YÜKSELEN BAŞAK

Ev ve aile konularında netlik kazanacak gelişmeler gündemde olacak. Korkularından arınmak için güzel fırsatlar yakalayacaktır.

YÜKSELEN TERAZİ

Yakın çevre, iletişim ve ticaret gibi alanlarda bazı krizler yaşanarak yeni başlangıçlar için geride bırakılması gereken konular gündeme gelebilir. Kendinizi iyi hissettiğiniz yerlerde bulunarak rahatlayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Gelirleriniz ile ilgili konularda bitişler yaşayabilir ve yeni başlangıçlar için adımlar atmayı düşünebilirsiniz. Yeni bir eğitime katılabilir ya da kısa yolculuklarla kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY

Kendinizle ilgili konularda bazı değişimler yaşayabilir hem iş hem de özel hayatta tamamlanması gereken konular gündeme gelirken sonrasında da yeni başlangıçları getirebilir. Bu tutulma en çok sizi etkileyecektir.

YÜKSELEN OĞLAK

Aile kökleri, geçmiş hayatlarla ilgili bazı gizemler açığa çıkabilir, daha çok bilinç altına yönlendiğiniz ya da şifalandığınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA

Bu tutulma sizin sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkileri ile ilgili deneyimler yaşatabilir. Gitmesi gerekenler gider kalması gerekenlerle bağlar güçlenebilir. Çocuklar ya da hobilere bu dönemde daha çok zaman ayırabilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK

İş ve kariye yani toplum önündeki statü aynı zamanda baba ve aile konularında tıkanılan noktalar da netleşme yaşanabilir. Kariyer yaşamınızda bazı iletişim problemleri gündeme gelebilir ancak ileriye yönelik hedeflerinize inancınız devam ederse o zaman destekleyici olaylar yaşayabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın…

Yorum Yap