İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür Yay Burcunda Gündem Yoğun!

merkur-yay-burcunda

Merkür Yay Burcunda!

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

Şimdi biraz Merkür’den ve Merkür’ün Yay burcundaki etkisinden bahsetmek istiyorum sizlere. Neden mi şimdi? Çünkü ben bu yazıyı size yazarken Merkür Yay burcuna geçiş yapacak ???? ve burada seyahati 13 Aralık 2021 saat 20:30 civarlarına kadar devam edecek.

Merkür için her zaman iletişim diyoruz hatırlarsanız, yani bizim iletişim, düşünce, zihnin çalışma şeklini sembolize eden bir gezegendir. Yay ise felsefeyi, gezmeyi, özgürlüğü, yabancı dilleri, yabancı ülkeleri temel olarak simgeler. Bu nedenledir ki Merkür Yay burcuna geçtiği zaman sözlerimiz, düşüncelerimiz, bakış açımız daha özgür olabilir, bu dönemde daha derin düşünmek isteyebiliriz, daha sabırsız olabilir, söylemek istediklerimizi özellikle söylemek için can atabiliriz. Tabii biraz da dom dom konuşmalar artabilir ????

Merkür’ün Yay burcundaki yerleşimi zararda bir pozisyondadır ve çok da rahat çalışmaz. Bu nedenledir ki düşüncelerimizi odaklamakta zorlanabilir, düşüncelerimizde dağınıklıklar ve hızlı karar alarak yanlış yapma eğilimimiz olabilir.

Yurt dışı gezileri, spor yapmak, yabancı kültürler, dinler, inançlarla ilgili araştırmalar yapmak, yabancı dil öğrenmek, zihin egzersizleri yapmak gibi konular için uygun bir zaman dilimi olabilir.

Sözlerinize dikkat edin, bu dönemde verilen sözleri tutmak zor olabilir ya da farkında olmadan birçok kişiye aynı anda söz vermiş olabilirsiniz. Ancak bu durumu tolere etmek için de yay burcunun getirdiği espri kabiliyetinden faydalanabilir ve şakayla kendinizi belki affettirmeyi deneyebilirsiniz ???? Espriler de gırla gidebilir aynı zamanda.

Değişken yapıdaki bir ateş elementine geçiş yapan Merkür bize aklımıza eseni yapmamız, risksiz olmaz, risk alma zamanı geldi diyebileceğimiz bir süreci yaşatacak. Tabii ki bu dönemde anlaşmalar, imzalar, kesinleş kararlar, atılan küçük adımların büyümesi ile birlikte enerjimizi daha çok düşünme ve faaliyete geçirme konusunda kullanabileceğiz.

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter de bize adalet ve hukuk konularını anlatır, demekki önümüzdeki süreçte bu alanlarda alınan yeni kararları, bekleyen davaların çözüme kavuşması, hukuk ve adalette hızlanma, beklenmedik kişilerin yargılanması gibi konuların gündeme geldiğini görebileceğiz. (Bu konuyu 4 Aralık Yay burcundaki tutulma yazımda detaylandıracağım)

Türkiye haritasının 6. Evine de giriş yapan Merkür yine bana çocuklarla ilgili alınabilecek yeni kararları, sağlık alanında yaşanabilecek yeni gelişmeleri, özellikle de Mars ile yapacağı sekstil ile çocukların aşılanması gibi sağlık ve de güvenlikleri ile ilgili ya da eğitim konuları ile ilgili gelişebilecek yeni gündemleri anlatmaktadır.

Türkiye’nin progress haritasında Merkür’ün konumunu incelediğimde ise bu akşam itibari ile 11. Ev’den alacağı Ay’dan Üçgen açı: Mecliste yapılacak bazı konuşmaların gündem yaratabileceğini, medyada bolca konuşulacak olan yeni duyuruların yapılabileceğini, bu konuların eğitim, iletişim, medya, tv kanalları, ticaret, komşu ülkeler ve iş birliği yaptığımız ülkelerle ilgili olabileceğini gösteriyor.

Ve bu konunun haricinde bugün 24 Kasım Öğretmenler günü, Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım, sevgi ve saygılarımı iletirim.

Sevgi ve ışıkla kalınız efendim

Gizem Yılmaz | OPA Member | @astrologyturk

Yorum Yap