İçeriğe atla Altbilgiye atla

TAROT’TA KUPALAR SERİSİNDEKİ KARTLARIN GENEL ANLAMLARI

tarot-kupalar-serisi-kartlar

Bu makalede Tarot destesi içerisinde yer alan “Kupalar Serisi” genel anlamları, Astrologyturk Tarot Master Danışmanları tarafından hazırlanmıştır.

KUPA ASI

Elementi: Su
Şanslı ve pozitif bir kart olan kupa ası bilinçaltımızı, beş duyumuzu, rüya ve iç güdülerimize güvenebileceğimizi de anlatır.
Bir aydınlanmanın, yeniliklerin aşkın bilinç yüzeyine çıkacak olan ilişkilerin şefkatin ve yaratıcılığın sembolü olduğunu göstermektedir. Aşk ve ilişkiler konusunda şanslı bir kart olan değnek asının bu teklifini güzel değerlendirmekte fayda vardır.

YELİZ KÖSE

KUPA İKİLİSİ

Elementi: Su
Sayısal Değeri: 2
Bu kart, uyum, barışma, uzlaşma kartıdır.
Kişilik özellikleri olarak; Uyumlu, cömert, dengeli, sosyal, özverili birini tanımlar.
Kupa İkilisi kartında genç bir erkek genç bir kadına kupa sunmakta ve kadın bu kupayı kabul etmektedir. Bazen yolların birleşmesini ve bir araya gelerek fikir alışverişi yaparak ortaya güzel bir eserin çıkarılması ile ilgilidir. Aynı zamanda bir kararın konuşulup tartışılması için bir araya gelme ya da toplantılarla da ilgili bir karttır.
Kupa İkilisi aşk hanesinde çok olumlu bir karttır. İlişkide bir fikir uyuşmazlığı ya da anlaşmazlık varsa bu kart bu anlaşmazlıkların son bulacağına ve ortak bir yönde ilerleme sürecinin başlayacağına işaret eder.

ESRA ALPAY

KUPA ÜÇLÜSÜ

Elementi: Su
Sayısal değeri:3
Kupa üçlüsü, alınan bir haberle bir kutlama yapacağımızı gösterir. Ortada mutlaka sevinilen bir konu vardır. Bu bir bebeğin doğum haberi de olabilir, yeni bir işin olması, beklenen haberin, olayın gerçekleşmesi de olabilir. Bazen yaşayacağınız güzel şeyin birileri tarafından ‘’Keşke benim olsa ‘’ dercesine  gizli bir kıskançlık, imrenme durumu da olabilir.

GÜL AÇIKGÖZ

KUPA DÖRTLÜSÜ

Kupa dörtlüsü kartımız yorgun bir karttır. Kollarını kavuşturmuş olan kahramanımız çevresine kapalıdır. Fırsat potansiyellerini görmemekte ve kaçırmaktadır.
Motivasyonunu kaybetmiştir. Kahramanımızın yolda ilerlemesi durmuştur. Diğer yorgun enerjili kartlardan farkı bu kişinin kendi seçimidir. Depresif bir ruh halindedir.
Tabi ki bazı dönemlerde durmayı, kendi içimize dönmeyi deneyimlememiz gerekir ama bu kart açılımlarımızda çıktığında artık dışarı çıkmaya başlamamız çevremizdeki potansiyellerle ilgilenmemiz gerekir.

DİDEM AKARLI

KUPA BEŞLİSİ

Sayısal değeri: 5
Elementi: Su
Küçük Arkananın en kederli kartlarından biri kabul edilen Kupa Beşlisi genel anlamıyla bir hayal kırıklığı ve kabullenilemeyen bir kaybın simgesidir. Kartta siyah pelerin çok belirgindir ve siyah her zaman karamsarlık ve matem rengidir. Devrilmiş üç kupa için artık yapılacak bir şey yoktur. Onlar elimizden çıkanların göstergesidir fakat hala ayakta duran iki kupa elimizde kalanların simgesidir. Siyah pelerinli erkeğe dikkatli baktığımızda pişmanlık ve matem duygularını sezmek mümkündür. Bu erkeğin pişmanlığı çok geç kaldığı ve tekrar geri kazanamayacağı kayıpları içerir. 
Kupa beşlisi yas ve kederi temsil ettiği için yakın geçmişte büyük bir üzüntü duyduğunun da anlamına gelebilir. Duygusal çöküntü ve istikrarsızlık kartıdır. Aynı zamanda küçük arkana kartı terk etme kartıdır. Sizin için önemli bir kişi tarafından terk edildiğinizi temsil edebilir. Ya da hayatınızdaki bazı insanları sizin terk edebileceğinizi de gösterebilir. Ancak bu kartın olumsuz tüm yönlerinin altında olumluda bir mesaj bulunmaktadır. Bazen işler ne kadar kötü görünse de her zaman gümüş bir alternatif olduğunu da hatırlatır.

HATİCE SÖNMEZ

KUPA ALTILISI

Elementi :Su
Sayısal değeri:6
Bu kart özlem ve hasret kartıdır.  Dengeyi, uyumu ve sevgiyi, Güzel haberlerin ve güzel olayların habercisidir.
 Hayalini kurduğumuz özlemini çektiğimiz şeylerin gerçekleşeceğinizde gösterir. Geçmişten gelecek olan birini, geçmişe duyulan özlemi ve birine duyulan hasreti anlatır. 
Memleketten gelen birini, kavuşmaların olacağının da işaretini verir. Nostaljik bir karttır geçmişi ziyaret geçmişten bir ziyaret çocuksu bir coşkuyu da anlatır.

HAZAL HAVAT

KUPA YEDİLİSİ

Hayal kurmak güzel fakat sen olma ihtimali olmayan, maddi olarak senin gücünün, imkanlarının çok üzerinde olan bir hayal dünyasının içindesin. Gerçeklikten çok uzaklaşmışsın. Bu hırsların sana ve çevrene maddi olarak ciddi zararlar veriyor. Durmalı, isteklerini-hayallerini gözden geçirmeli, sana verdiği zararların farkına varmalı ve ona göre davranmalısın.

NAZLIHAN SAYAR

KUPA SEKİZLİSİ

Bazen gitmek gerekir. Arkamızda bıraktıklarımız hüzün verse bile..
Mecburi ayrılış enerjisi ile dolu kartta bir belirsizlik de mevcuttur. Asamıza tutunarak ve bazı durumları, kişileri geride bırakarak henüz bilmediğimiz bir yola çıkıyoruz.
Çok derin anlamda ise düşünce olarak da bırakmak zorunda olduğumuz olgulardan da bahsedebiliriz.
Buradaki diğer bırakışlardan ayrı bu kartımızda biraz direnmemiz, mecbur kalmamız ve zorlanmamız mümkündür…
Bu kartın önerisi gerekiyorsa mevcut yaşam konforumuzda kalmaya direnmemeli, değişmeli ve bizi özgürleştirecek olan yola doğru ilk etapta belirli olmasa da yürümemizdir. Bu cesaret bir süre sonra ödüllendirilecektir.

DİDEM AKARLI

KUPA DOKUZLUSU

Temsil ettiği burçlar; Akrep, Yengeç, Balık
(Başarı, doyuma ulaşmak, memnuniyet, tatmin, huzur)

Karta baktığımızda kupaların önünde tahta bir bakın üzerinde elini kolunu bağlamış ben yaptım şeklinde gururlu bir erkek görürüz. Bu erkek yaptıklarından, başardıkların dan memnun, huzurunu sağlamış ve istediği tatmin duygunu yaşamaya başlamıştır.
Artık verdiğin emeklerin karşılığı olan tüm güzel duyguları yaşamakta ve kendiyle barışık ve mutlu bir haldedir. Kendinden sonra gelecek olan kart yeni ve güzel bir başlangıcın haberini verecektir.
Çok çalışmış, çok emek vermiştir beklediği hedefe son bir adım kalmıştır ve şimdi biraz bu sevinci yaşama zamanıdır. Burada oturmuş halde görmemiz de o yaşanılan çabaların yorgunluğunu hafifletmek için biraz mola ve başarının huzurunu duymak olarak düşünülebilir. 
Başarı elbette mutlu eder ancak fazlaca övünmek de rehavet de iyi değildir, dikkat etmekte fayda var.

MERAL YILDIRIM

KUPA ONLUSU

Kupa Onlusu özellikle ilişki açılımlarında gördüğümde çok mutlu olduğum adeta içimi açan bir enerji.
Özetle Artık tamamlandın, uyumu yakaladın der ki tamamlanma vurgusu hepimizin hayatında en büyük arzudur.
Açılışlardaki niyetlerimize göre karttaki güzel aile ile güzel bir aile kurma ve çocuklar ile doğurganlığı, artış potansiyelini müjdeler. Öğrenci isek başarılı mezuniyetleri, Dertlerimiz var ise artık bitişe geçtiğini yepyeni bir sayfa açacağımızı iletir.
Kişi yerine geldiğinde ise bu kart muhtemelen evli, mutlu ,çocuklu, kaygısız bir kişidir.
Yolculuğumuz daha bitmemiştir ama yolun en güzel yerlerinden birine gelmiş olduğumuzu anlatır.

DİDEM AKARLI

KUPA PRENSİ

Çok daha anlamlı bir kart olmasına rağmen Kupa prensi bende ideal kısmettir.
Kibar, hoş, şefkatli, romantik ve insana yeni kapılar açan bir kısmet.. Tam bir romeo..
Prensler genç, tutkulu ama maalesef biraz da acemi enerjilerdir. Ama bu prensimizin kupasındaki balık iyi şansları da temsil eder.
Saygılı bir reveransla bu şansı size sunar. O nedenle her ne kadar kapıyı eş kısmetinden açsam da kariyer ve niyetinizdeki diğer konularda şanslı teklifleri temsil eder.
Açılımlarımızda çıktığında güzel haberlere sizi mutlu edecek tekliflere açık olun…
Hayal gücünüzü çalıştırmayı da atlamayın, su grubu özelliklerine sahip olan bu prens sezgilerimizi ve hayal gücümüzü harekete geçirir…

DİDEM AKARLI

 

KUPA ŞÖVALYESİ

Elementi: Su
Durağan bir dönemden hareketli bir döneme geçişi simgeleyen bu kart aynı zamanda ilerleyişin hamle yapmak sırasının sizde olduğunu da temsil etmektedir.
Elinde gururla kupa taşıyan bu şövalye duygusal, huzurlu barışçıl bir yapıya sahiptir. Beyaz atlı prensin tam karşılığı olabilir… Romantik şiirler yazan sanatçı bir kişiliği temsil eder. Kalbi tarafından yönetilir. 
Akrep, Balık, Yengeç burcunu temsil eder.

NİHAL PİŞKİN

KUPA KRALİÇESİ

Elementi: Su
Bu kraliçenin sezgileri çok kuvvetlidir. Sevecen ve sempatiktir, çevresindekiler ona kolayca açılır, içlerini kolayca dökerler, güven vericidir çünkü. Bir açılımda, orta yaş, su grubu kadını temsil eder.
Biraz da düşüncelere dalmıştır ve, duygusal bir konuyu çözmeye çalışmaktadır.
Kartın tavsiyesi; duygulara tamamen esir olmadan, ruhunu sakinleştirmesi, iç sesini ve sezgilerini dikkatle almasıdır.

NURİYE YAĞCI

Yorum Yap