İçeriğe atla Altbilgiye atla

Mars Chiron Karesi “Yaralı Şifacı Geldi”

mars-chiron-karesi

Merhaba Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Bugün sizlere biraz Mars’dan bahsetmek istiyorum. Çünkü bu yıl Mars etkileri ziyadesiyle gündemimizde yer alacaktır hem bireysel anlamda hem de toplumsal anlamda. Bir önceki yazımda Mars lokomotifin başını çekiyor demiştim, yılın ilk ayından başlayarak arka arkaya yaptığı etkileşimlerle her birimize hem ateş elemnti hem de koç burcu doğasını yakından hissettirecek gibi görünüyor.

Mars Yaralı Şifacı Chiron ile Kare Açı Yapıyor

Mars Oğlak – Chiron Koç karesini daha önce 1971 Mart ayında da deneyimlemiştik ve o yıllarda yaşanan en dikkat çekici olayları incelediğimde, iç karışıklık, öğrenci ve işçi sendikalarında ayaklanmalar göze çarparken bir de darbe girişimi olduğunu gördüm. Bu olayların başlamasında 2 yıl kadar sonra da genel seçimle hükümet değişikliği meydana gelmiştir. O dönemin haritasında Chironla Kavuşum yapan Güneş elbetteki başkanları ve ülkedeki otorite sistemini etkilediğini görmüş olduk.

Bugün meydana gelen Mars- Chiron Karesinde Güneş ile olan bağlantısı biraz daha irade açısı dediğimiz sekstile yaklaşmakta. Dolayısı ile Sisyasi anlamdaki sistemlerimizde meydana gelecek değişim otorite figürlerinin isteklerine bağlı destekleyici tavır ve kararları ile yapıcı bir şekilde sonuçlanmasına olanak sağlamaktadır.

Koç burcunun zodyakta yönetici gezegeni Mars’tır. Mars gezegeni, enerjimizi, cesaretimizi, fiziksel gücümüzü, hareketli oluşumuzu, girişimci ve rekabetçi yapımızla birlikte liderlik ve öncülük yönlerimizi de ifade eder.

Yönetici gezegeni olan Mars’ın Chiron ile kavuşumu da gerçekleşiyor ve tabi ki Oğlak burcundaki Mars ile de birbirlerini kare açıdan görüyorlar.

Kare açılar korkulacak ya da kötü düşünülecek bir açı değildir, aksine tetikleyici ve eyleme geçirici özelliği vardır. Kısacası, bu kare açı aslında bizleri “Koç burcu doğasına veya özelliklerine” doğru yönlenmemizi sağlayacaktır. Bu durumu dürtüsel ve güdüsel olarak, düşünmeden attığımız adımlarda görebileceğiz. Özellikle ayağı yere sağlam basan kişilerden bile “Hayret yahu ben düşünmeden hareket etmezdim” cümlesini çok fazla duyabiliriz.

Peki Chiron (Şiron) Nedir?; doğum haritamızda bulunduğu ev konularına göre anlamları değişse de, aslında en derin yaralarımızı (zihinsel, ruhsal ve duygusal alanlarımızı) ifade ederken, onları nasıl iyileştirmeye çalışacağımızı da temsil eder. Bundan dolayı “Yaralı Şifacı” diye adlandırırız. Çünkü hem kendi yaramızın ne konuda olduğunu biliriz hem de bu yaraya ait iyileşme/iyileştirme yöntemlerini de başkalarına şifacı olarak anlatabiliriz. Şimdi şöyle bir kendinizi düşünün, kendinizde yapamadığınız ancak başkalarını yapması için cesaret vererek desteklediğiniz yönleriniz neler? Bu sorunun cevabı size chironunuz hakkında bilgi verebileceği gibi yaralı olduğunuz konuları da anlamanızı sağlayacaktır.

Ve gelelim Türkiye haritasındaki etkisine;

Mars, yabancı devlet konularını ve savaşları anlatan evden, hükümeti ve uluslararası prestiji anlatan evde Chiron’a kare açı yapıyor. Ülke olarak bu kare açının etkisi ile yaralı olduğumuz bu alanlardaki konuların stratejik davranarak, planlı ve organize olarak üstesinden gelinebilecek ve şifa tohumları ekilebilecektir.

Bireysel olarak baktığımızda da Oğlak ya da Koç Burcunun denk geldiği evlerin konularında daha atak, cesur ve savaşçı bir ruha sahip olup sistemli, planlı ve düşünerek hareket etmeyi başardığınızda ileriki dönemlerde burada ektiğiniz tohumların filizlerini görebileceksiniz.

Mars  4 Şubat’ta Jupiter ile yaptığı sekstil açıdan sonra Chiron’a ilerledi, o nedenle önce size bir miktar şeker uzatıp belki de sizi büyük umutlara sokup hatta ve hatta içinde bulunduğunuz duruma bir büyüteç yaklaştırarak daha da büyütmenizi sağlamış olabilir. Arkasından gelen Chiron transiti ile şeker çok tatlı gelmişti ama şimdi de sana sunduğu fayda ve zararlarını değerlendir bakalım diyor.

Yarın itibari ile de Uranüs ile 120 lik bir açı yapacak bakalım neler olacak bu konunun detayları bir sonraki yazımda ????

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap