İçeriğe atla Altbilgiye atla

Koç Burcunda Dolunay 2022

Koc-Burcunda-Dolunay

Koç Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım, Chiron ve Venüs etkili bir dolunay 9 Ekim Pazar günü İzmir saatine göre 23:55 civarlarında Koç burcunun 16 derecesinde gerçekleşiyor olacak.

Koç dolunayının etkileri neler?

Peki öncelikle Koç burcundan ve bu dolunaya etkisinden bahsedelim. Koç burcu öncü, atılgan, hırslı, azimli bir burçtur dolayısı ile dolunayda üzerimizdeki etkisi baskın bir şekilde bu yönde gerçekleşecektir.

Dolunaylar bize ne anlatır derseniz kısaca ortaya çıkarma ve doğurma etkisi yaratır aynı koç burcu doğasında çalışır. Demek ki biz ortaya koymak istediğimiz konularda azimli, hırslı, istekli olabilecekken Koç’un gölge yanı olan aceleci olma isteklerimizi hemen elde etme dürtüsü ile de baş etmek zorunda kalabiliriz. Daha çok yarışmacı, kıyaslayıcı, güdüsel davranışlar sergileyebiliriz.

Chiron’un Koç dolunayındaki rolü nedir?

Chiron astrolojide kullandığımız önemli bir yıldızdır. Kendisine yaralı şifacı deriz. Chiron’un bulunduğu burç, ev ve aldığı açılar yaşamda hem yara alabileceğimiz alanları gösterir hem de aynı alanlarda insanlara nasıl şifa olabileceğimizi anlatır. Özellikle zorluk yaşadığımız ve duygusal anlamda yara aldığımız alanları Chiron’a bakarak analiz edebiliriz. Bu yaraları görüp, kabul ettiğimizde ve benzer yaralara sahip insanlara yardım ettiğimizde kendi yaralarımızı da şifalandırabiliriz. Ayrıca yine Chiron kendimize fayda sağlayamadığımız ama uzmanlaşabileceğimiz konuları gösterdiğinden bu alanlarda çok başarılı olabileceğimize de işaret eder. Chiron’un bu etkisinden dolayı Koç burcunda gerçekleşen bu dolunayda hedeflediğimiz girişimde bulunduğumuz konularda özgürleşme isteğinde tereddüt, başarısızlık korkusu gibi duyguları yaşatabilir sizlere.

Koç burcu dolunayı hangi burçları daha çok etkileyecek?

Özellikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunda ya da yükseleni bu burçta olanlar ya da bu burçların 16 derecesinde gezegeni olan kişiler bu etkileri daha fazla, daha yoğun yaşayabilirler.

Koç dolunayında nelere dikkat etmelisiniz?

İlişkilerde Ego ve güç savaşlarına dikkat! Ve bu arada Koç – Terazi aksında gerçekleşen dolunay ilişkiler, adalet, hukuk ve para konularında gelişmeler yaşatabilir. Hastalıklı, sağlıksız, kangren olmuş ilişkiler bitebilir ve bu alanda şifalanmanıza yardımcı olabilir. Ancak inat eder ve böyle bir ilişkiyi devam ettirmek için mücadele ederseniz kendinize zarar verebilirsiniz. Bu süreçlerde meditasyon, yürüyüş, anda kalmayı deneyimleyerek daha kolay atlatabilirsiniz.

Ve Venüs…

İlişkiler demişken Venüs’ün de bu dolunayda devrede olduğunu görmekteyiz ve bu etki koç – terazi aksı özelliklerinin daha da ortaya çıkacağını destekler niteliktedir. Bu dolunayın etkisi ile finansal anlamda yaşadığımız gidişatın büyüyebileceğini, ihtiyaçlarımızı karşılama noktasında zorlu şartların temelini oluşturabileceğini üzülerek belirtmek isterim. Yaşanılan bazı sorunlar karşısında kendiliğinden gerçekleşen ve yapmak zorunda kaldığımız tedbirler, önlemler olabilir.

Koç dolunayının Türkiye’ye etkileri

Türkiye haritasındaki etkilerine baktığımda da Ülkenin değişimi ve dönüşümü noktasında da kilit bir etkiye sahip olduğunu söyleyebilirim. Türkiye haritasının 4 – 10 aksında gerçekleşen dolunay genel gidişatını ve maddi kaynaklarını anlatan evleri yönetmektedir. Bu sebeple de dönüşüm yönetim, liderler, hükümet ile bağlantılı olarak ülkenin toplum önündeki duruşunda maddi kaynaklar gelirler noktasında etkili bir enerjiye sahip olacaktır.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Gizem Yılmaz

Yorum Yap