İçeriğe atla Altbilgiye atla

Balık Burcunda Dolunay

balik-burcunda-dolunay

Hepinizin merak ettiği Balık Burcunda Dolunay bugün yani 10 Eylül Cumartesi İzmir saatine göre 12:59’da başladı etkisini 1 hafta öncesinde hissetmeye başladığımız dolunay yaklaşık 15 gün kadar daha bizleri etkilemeye devam edecek. Hatta daha geniş perspektiften bakarsak yıl sonuna kadar hayatımızdaki gelişmelerde tetiklenmelerin sebebi olacaktır.

Dolunaylar açığa çıkma, farkındalık, değerlendirmeler ve sonuçların alındığı zamanları gösterir bize. Balık ise; hassasiyet, fedakârlık, iyileşme, duygusal konular, mistik, kapalı konular bazen de kaçtığımız temaları gösterir. Balık burcu haritanızda hangi evinize denk geliyorsa o evin konularında bitişler, başlangıçlar, psikolojik, duygusal ve hassas etkiler alabilirsiniz.

Biz genel olarak herkesi etkileyebilecek temaları tabii ki gözlemleyeceğiz ve bunun için an haritasını değerlendiriyor olacağız.

Sevgili yol arkadaşlarım; beni takip eden yazılarımı okuyan kişiler çoğunlukla tarot ve astroloji gibi spiritüel alanlara ilgili kişiler olduğundan ve bu alanların en önemli teması şifa ön plana çıktığı için sizlere hemen söylemeliyim ki bu Eylül ayında özellikle şifalanma ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ya şifacı olduğunuz yanlarınızı fark edebilir ya da beklediğiniz şifanın geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Tabii ki bu konu öyle hemen sihirli bir değneğin size dokunması gibi olmayacaktır, öncelikle herşey alt üst olabilir, özellikle de duygularınız, geçmiş yaşam sorunları, anne ile ilgili konular, bilinçaltı problemleri daha çok gün yüzüne çıkmaya ve sizi etkilemeye başlayabilir. Ben bu etkileri verdiğim danışmanlıklarda da gözlemliyorum, Eylül ayına girdiğimizden beri alt üst olan kişi sayısı ve danışmanlık almak isteyen sayısı o kadar yoğun ki size anlatamam. Burada yazdıklarımı aslında yaşamaya başladım bile. Benim için de mesela önemli bir dolunay çünkü ASC Balık, Güneş Başak tam da dolunay aksında seyrediyorum. Ne demek peki bu demek ki ben daha çok kendimle ilgili, kendimi ortaya koymak, kimliğimi ön plana çıkarmak belki bununla ilgili yeni projeler ve planlar yapmak, daha fazla hizmet etmek ???? daha fazla kendini feda etmek enerjisi tavan diyebilirim. Bir de benim 1-7 aksı ilişkiler aksıma geldiğinden ilişkilerimle ilgili de bazı sonlanmalar, gerginlikler, git geller yaşatabilir, mantığım ile duygularım arasında kalabilirim. Peki ben bunları görerek ne yapıyorum? İşte astrolojinin faydası da tam da burada ortaya çıkıyor; oturup eyvah bunlar başıma gelecek acaba ne olacak demiyorum ve yaşadığım olaylar karşısında neden yaşadığımın farkına vararak sinirleneceksem sinirlenmiyorum, kestrip atacaksam atmıyorum, neyi görmem ve farketmem hatta neyi değiştirmem gerektiğine odaklanıyorum böylece sorunlar büyümüyor tam tersi küçülüyor. Bir de kadersel temalar var hani irademizle değiştiremeyeceğimiz, önceden ön göremeyeceğimiz olaylar onlar için de akışta kalmaya ve evrenin planına saygı duymaya çalışıyorum. Balık – Başak aksı da tam olarak bunu da deneyimletir evrenin akışına güven sen müdahale edemezsin ve herşeyi sen planlayamazsın der bize.

Peki başka neler var an haritamızda; bir kere dolunay 4-10 aksına denk geliyor yani aile, anne, baba, köklerle ilgili konular (Zeytin Ağacı dizisinin Balık dolunayı sürecinde meşhur olması tesadüf değildir), kariyer, toplum önündeki statümüz, başarı gibi konuları vurgulayacaktır.  Bir de Yay burcu  yükseliyor tabii ki; tüm bu saydığımız temalarda değişkenlik ve hareket enerjisini getiriyor bize. Sahnede Neptün’ü görüyoruz yine bağımlılıklar, hayaller, kandırmalar, göz önüne inen sis perdesi olması mümkün. Yani hayal satıcıları çoğalabilir ve bu kişiler bu dönemde her yerde karşınıza çıkabilir, mantığınızı devrede tutmaya özen gösterin lütfen. Yine denizler, sular, deniz kenarındaki şehirler ve ülkelerle ilgili de bazı gelişmeler yaşanabilir. Mars da çok tatlı bir açıda değil o nedenle özellikle ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda verdiğiniz sözlere dikkat edin, anlık bir güdü ile yaparım deyip sonra fikrinizi değiştirip kaçmak zorunda kalabilir ya da bunu yapan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bu ay aldığımız verdiğimiz sözlere dikkat edelim ve emin olalım ????  Ayrıca Hem Balık burcunun hem de Asc Yay burcunun yöneticisi Jüpiter’de önem kazanıyor, Jüpiter Retro pozisyondaki Merkür ile karşıtlık yapıyor olması da az önce yazdıklarımı destekliyor. Ancak bu Merkür retro daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizde yenilenme, eksiklerin giderilmesi konusunda da fırsatlar getirebilir. Uranüs’ün destekleyici açısı güzel yenilikleri getirebilir, özellikle de yine sular ve deniz sorunlarına kalıcı çözümler gelebilir, bazı hayallerinizi ya da uçuk fikirlerinizi yaşamak, hayata geçirmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz ancak bu fırsatları değerlendirmeniz ve taşın altına elinizi koymanız gerekecektir.

Not: Bu dolunay şifalandırmak iztediğiniz tarot desteniz, doğal taş ya da kristalleriniz için de ço güzel bir dolunaydır, lütfen değerlendirin.

Bu dolunay için anlatacaklarım gelen olarak bu kadar, bir sonraki yazıda görüşmek üzere ????

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk www.tarotasor.com

Yorum Yap