İçeriğe atla Altbilgiye atla

JÜPİTER KOÇ BURCUNDA “Şansımız Alevleniyor”

koc-burcunda-jupiter

Jüpiter bizleri pek çok alanlarda etkileyen çok önemli bir gezegendir. Şans gezegeni olan Jüpiter büyüten genişleten, talih ve şans getiren bir gezegendir; para konuları, hukuk, inançlar, yolculuklar, felsefe, yurt dışı, yayıncılık, turizm, akademi, israf ve abartı gibi konularda mevcut etkilerini gösterecektir. Bunları peki nasıl gösterecek? Bu durumu da geçiş yaptığı burçlar gösterir. Balık burcundan Koç burcuna geçiş yaptı ve 1 yıl kadar bu burçta seyahat edecek, arada gerileme yaparak bir süre Balık burcuna tekrar gerileyip yeniden Koç burcuna dönecek ancak genel olarak Koç burcunun etkisini Jüpiter konularında hissediyor olacağız. Ve Koç burcu ateş elementi yapısında olduğundan bireysel, özgür, hırslı, öncü, aceleci olabileceğimiz bir sürece işaret ediyor. Enerjimiz aşırı derecede yükselecek olup tahammül sınırımız azalacak ve farklı deneyimleri yaşama isteği de ön plana da çıkacaktır. Pek çok yeni girişimin başarısız olma ihtimali olduğundan başlattığınız işleri bitirmeden bırakmamaya biraz daldan dala konma duygusundan uzak durmaya çalışmamız gerekiyor.

Kişisel haritalarınızda da Koç burcu hangi evinizi kesiyorsa o ev konuları ile ilgili Jüpiter Koç enerjisini yaşayabilir o ev alanlarında şansınızın, bolluğun, güzelliğin, motivasyonun arttığını görebileceksiniz. Başlatma enerjiniz artacak, daha özgür ve kendinizi daha bağımsız hareket etme eğilimi ve daha cesur olabileceksiniz.

Dünya geneline baktığımızda da önce 2010 yılında Jüpiter’in Koç burcuda seyahat ettiği bir dönemde Türkiye’de neler yaşanmış bir bakalım:

Genel olarak liderlerde, parti başkanlarında ayrılmalar, değişimler, istifalar yaşanmış ve o yıl genel seçime gidilmişti. Yangınlar, patlamalar, savaşlara verilen destekler ve özellikle eğitim, hukuk alanlarında da yeni kararlar, kanun değişikleri yaşanmıştı. Bu yıl da benzer temalar mı yaşayacağız? Yaşayıp göreceğiz ????

Bu yılki Jüpiter’in Koç burcundaki seyrini izlediğimizde öncelikle 25 Mayıs’dan sonra Mars’ın da Koç burcuna geçmesi ile yangınlarda artış yaşanabileceği ve de çıkan yangınların büyüyebileceği ihtimalleri çok yüksek görünmekte. Yine bu tarihten sonra daha saldırgan tavırlar artabilir ve patlamalara da açık bir dönem olacaktır dikkatli olmakta fayda var. Düşmeler, çarpmalar ve kazalara da açık olunabilir. Türkiye haritasına baktığımızda özellikle 25 Mayıs civarlarında başlayan T Mars- N Mars karşıtlığı 3 Haziranda kesinleşiyor ve bu süreçlerde yönetim, toprak konuları, emlak sektörü, Ülkenin Dünya gözündeki konumunu etkileyecek bir gerilimin yaşanabileceğini düşünmekteyim. Hatta ve Hatta bu durum Hükümetle ve Başkanla alakalı gerilimli durumlar da söz konusu olabilir. Koç’un antisyasının Başak olması sebebi ile çok konuşulacak, eleştirilecek ve incelenmesi araştırılması gereken durumları da yaşatabilecektir. Hakkımız da hayırlısı…

2010 yılında yaşanan gelişmeleri detaylı gözlemlemek isterseniz buradan inceleyebilir özellikle 15 Haziran sonrası yaşananları değerlendirebilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk | Youtube @astrologyturk

Yorum Yap