İçeriğe atla Altbilgiye atla

166 YILDA BİR DENK GELEN MİSTİK KAVUŞUM “Hayallerimi Yaşıyorum”

mistik-kavusum

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

Öncelikle bir anlaşma yapalım sizinle ve yazının tamamını lütfen okuyun çok önemli! Çünkü Jüpiter ve Neptün kavuşumunu biraz detaylı anlatmak istedim, ayrıca bugün gerçekleşen Güneş – Satürn Sekstili de devreye girecek bu açıları nasıl kullanabilirsiniz, bu yılın en olumlu açılarını gördüğümüz bu ayı en iyi nasıl değerlendirebilirsiniz diye düşünerek keyifli bir yazı hazırlamaya çalıştım ???? Ayrıca yazının sonunda sizlere kendi kullandığım ve öğrencilerime de mutlaka öğrettiğim keyifli bir ritüeli de paylaşıyor olacağım.

Jüpiter ve Neptün 13 yılda bir kavuşuyorlar ancak Balık burcundaki kavuşumları 166 yılda bir gerçekleşmektedir. Bu nedenle de oldukça önemli, 166 yıl sonra yeniden böyle bir deneyim yaşama fırsatımız oluyor, evren sanki dile benden ne dilersen diyor…

Peki neler olmuş acaba 166 yıl önce?

Paris Antlaşması ile Kırım Savaşı sona erdi, ABD’de James Buchanan 15. başkan oldu, Dolmabahçe Sarayı kullanıma açıldı. Gözleve Muharebesi’nın bitişi, TCDD kuruldu. Gregor Mendel genetik üzerine yaptığı araştırmalara başladı. Islahat Fermanı gibi olaylar 166 yıl önce yani 1856 yılında yaşanan olaylardır.

Neptün ve Jüpiter Balık burcunun yöneticisi olduğundan oldukça güçlü bir konumdalar bu nedenle bu kavuşumun etkisi oldukça vurgulu ve güçlü bir enerjiyle hayatımıza yansıyacaktır.

Balık burcu şifa ile ilgilidir, mistizm, hayaller, kendini feda etme, korkular, maneviyat, huzur, barış, sakinlik, sular, denizleri sembolize eder. Neptün’ün sembolik mesajları da oldukça aynı çerçevededir. O nedenle maneviyat, bilinç altı, sezgiler, iç dünyamız gibi konulara ağırlık verir, Jüpiter’in etkisi ile de burada çalışan enerji oldukça büyük ve genişleyerek yayılacaktır.

O nedenle özellikle bugün itibari ile imgeleme yaparak hayallerinizi yazın, okuyun, ritüeller yapın, anlatın. Bolca hayallerimizi konuşma eğilimimiz olabilir, kendimizi sürekli hayal kurarken, düşlere dalarken belki çoğunuzda da bu sebeple deniz kenarına gitmek, denizi izleme isteği çok daha fazla artabilir.

Bu esnada bir de Güneş Satürn Sekstili var bu nedenle de bu hayallerinizi gerçekleştirmeniz için ya da bir adım atarak başlatmak için irade kullanmanız gerekecek. Somut adımlar için de hayallerin rehavetine kapılıp gitmeyelim bir yerden başlamak lazım değil mi? Güneş’in Satürn ile olan bu uyumlu açısını ancak sizin isteğinizle kullanabileceğiniz bu zamanı iyi kullanın, sabah erken saatte uyandığınızda yatak sizi çekip daha fazla rüya görmeniz için cezbedebilir ama sizin yapmanız gereken hayallerimi gerçekleştirmek için harekete geçmeliyim deyin ve yatmayın zamanı kullanın, illaki bir şeyler yapmak da gerekmez, hayallerinizi yazmanız, anlatmanız, resmetmeniz ya da bir şekilde somutlaştırmış olmanız bile bir adımdır unutmayın.

Tüm bunların ışığında savaş konusunda olumlu gelişmeler bekliyorum, biraz sakinleşme belki biraz ara verme ya da geçici anlaşma gibi bir durum gerçekleşebilir. Dünya genelinde yeni müzik aletleri, şifa alanlarında yeni gelişmeler, sanatsal alanlarda büyük gelişmeler bekliyorum. Bunun yanı sıra tabiiki sularla ilgili de pek istemeyeceğimiz konular gündeme gelebilir; tisunami, seller, su baskınları, su taşkınları gibi denizler ve sularla ilgili olaylar da bu ay artış olabilir.

Ancak Neptün ve Balık burcu aynı zamanda bağımlılıklar da demektir, hayallere dalmayı abartıp bağımlılıklar geliştirme, varsa da abartma riski mevcut. Lütfen bu konuya dikkat edin!

Tarot gibi mistik alanlarla ilgilenmek, imgeleme çalışmaları yapmak, ritüeller yapmak, özellikle bu alanlarda bir hayali olanların hayallerini gerçekleştirmek için somut adımlar atabileceği ya da hayallerini netleştirerek evrene bu sinerjiyi yayabilecekleri harika bir zaman… Yine kitap yazmak, beste yapmak, resim yapmak, sanatın hangi dalı olursa olsun üretmek için şahane bir zaman ????

Şimdi Astroloji ve Tarot’u birleştirerek geliştirdiğim 4 Element Ritüelimi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Malzemeler: 1 adet mum, 1 adet tütsü, 1 ağzı açık kapta su, doğal taş (yoksa toprak ta da tuz )

Malzemelerin bir araya koyun, mumu yakın, tütsüyü yakın 4 malzeme bir arada yer alsın, meditasyon müziği açın, hiçbir şey düşünmeden 5 dk zihninizi boşaltın. Aşağıdaki cümleyi tekrar edin:

“Jüpiter neptün kavuşumunu aktive ediyorum ve dileğimin hayra dönerek olmasını hayatıma davet ediyorum.”

Sonra gözlerinizi kapatın ve dileğinizi hayal edin, nerede olmak istiyorsunuz? Nasıl olmak istiyorsunuz? Hayallerinizi zihninizde görerek ve hissederek yaşamaya çalışın. Hayal kurmanız bittiğinde ( bu size bağlı istediğiniz kadar hayal kurabilir ve bunun keyfini çıkarabilirsiniz ancak abartılı bir eğilime dönüşmemesi açısından fazla uzatmamakta da fayda var ???? ) gözlerinizi açabilirsiniz.

“Bütünün hayrına olanı kabul ediyorum, evrene teşekkür ediyorum.” Diyerek ritüelinizi bitirebilirsiniz.

Hazır bu enerjiyi aktive etmişken de doğal taş, kristal ya da Tarot destelerinizi tütsüden geçirerek temizleme işlemi de yapabilirsiniz.

Rahmetli Anneannemin çok kullandığı bir sözüyle yazımı bitirmek istiyorum:

Allah gönlünüzün muradını versin…

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap