İçeriğe atla Altbilgiye atla

Merkür bizi şu sıralar nasıl etkiliyor?

merkur-bizi-nasil-etkiliyor

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,

Bugün birazcık Merkür’ün gökyüzündeki seyrini inceleyim bakalım bizi nasıl etkisi altına almış ve önümüzdeki günlerde nasıl bir etkileşim sağlayacak. Bugünlerde geçmişe çok mu gidiyorsunuz? Aile kökleri ile ilgili sorunları çözme eğiliminiz mi var? Artık yüklerinizden kurtulmak için içinizdekileri dökmek mi istiyorsunuz? Neden böyle düşünüyor ve hissediyorsunuz yazının devamını okuyunca gökyüzünün etkilerini anlayabileceksiniz…

Merkür Sekstil Saturn

Bu hafta sonuna Merkür’ün Satürn ile yaptığı sekstil ve Ay’ın da Yengeç burcunda seyretmesi sebebi ile aile, geçmiş, baba, sorumluluklar, kısıtlandığımız alanlarlarımız, kendimizi baskı altında hissettiğimiz geçmiş hikayelerimiz ile ilgili düşünceler, anılar, maziide bırakmaya çalıştıklarımız bir dilimize dökülebilir. Bu hafta sonu geçmiş yaralarımızı şifalandırmak, bir kağıda bağlantımızı koparmak istediğimiz anılarımızı yazıp yakarak, onlardan kurtulmayı deneyimlemek için uygun bir zaman. Aile dizilimi gibi çalışmaları da yine yapmak için uygun bir zaman diyebilirim.  Hep kötü anılarımız olacak değil güzel anılarımız da olabilir ve onları hiç unutmak istemezcesine hafızamızda tutmak isteyebiliriz, unutmak istemediklerinizi de rüyalarınızda görerek bu günlerde daha kalıcı hale gelmesi mümkündür.

Merkür sekstil Mars

Bugün itibari ile de sevgili Merkür’ümüz Mars ile sekstil bir açı yapıyor, bu uyumlu bir açıdır yani bu günlerde konuşmak, anlatmak, yazmak, dile getirmek, hatırlamak istediğiniz konularla ilgili harekete geçme enerjisi sizin elinizde olacak istediğiniz taktirde gereken eforu ve mücadele isteğini kendinizde bulabileceksiniz. Unutmayın istemek önemli…

Merkür kare Plüton

Ateş’in üzerine toprak atarsanız ne olur? Söner değil mi? Buna benzer bir etki ile geliyor Merkür Plüton Karesi de.

Koç burcundaki Merkür zaten sivri bir dil verir insana, Plüton derinden sarsan etkisi ile yıkıcı bir açıda olduğundan bu ateşin sönmesi iyi mi olur yoksa başka bir soruna sebep mi olur bilemeyiz. Bildiğim tek bir şey var ki ağzınızdan çıkanlara şu sıralar özellik bu hafta sonu çok dikkat edin derim. Düşünmeden sarf edilen sözler hiç beklemediğiniz bir anda bir tartışmaya dönebilir. Özellikle de eğitim, yabancı diller, yurt dışı, iş, çalışma ortamınız, evcil hayvanlar, sağlık konuları, gündelik rutinleriniz ile ilgili konularda ani ve büyük kararlar alma eğilimi olabilir. Okulunuzu ya da işinizi bırakmak istiyorsanız bu kararı bu hafta sonu vermemenizi tavsiye ederim. Geri dönüşü olmayan ve çok üzerine düşünülmeden verilmiş bir karar olabilir.

Merkür transitini Türkiye haritasında incelediğimde Natal Mekür ve Satürn ile bir karşıtlık söz konusu; gökyüzü anının tüm diğer etkileşimleri ile birlikte harmanladığımda Türkiye için yabancı ülkeler, komşularımız ile ilgili meselelerde ve siyasi liderlerle ilgili konularda geçmişte açılmış davalar olabilir, geçmişte konuşulmuş konular olabilir, geçmişle bağlantılı bazı temaların yeniden açılarak gündeme gelerek belki bazı davaların yeniden görülmesi sağlanarak yeni kanunlar, yaptırımlar ve yeni kararlar uygulanabilir. Uzun süreli ve göz önündeki ilişkiler ile ilgili ölüm, kayıp, ayrılık gibi spekülasyonlar çok konuşulabilir.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap