İçeriğe atla Altbilgiye atla

KOÇ BURCUNDA YENİ AY “Kendin Ol”

koc-yeniayi

1 Nisan 09:24 ‘de başlayacak olan Koç Yeni Ayı bize neler getiriyor?

Hava ve Ateş elementinin hakim olduğu bu Koç Yeni Ay’ında hırslar, tutkular, kendini on plana alma, özgürleşme, direnme, fikirler ve düşüncelerde ani değişimler, alışverişe eğilim, harcama yapma dürtüsü, düşünmeden hareket etme baskın bir şekilde artabilir. Hareket ve iletişimi özetle ön plana çıkaracaktır.

Yeni Ay’ın an haritasında İkizler burcu yükseliyor, ikizlerin yöneticisi Merkür ve o da koç burcunda, Koç burcunun yöneticisi Mars ve o da Kova burcunda bir Satürn etkileşimi içerisinde yer alıyor. Yeni Ay’ın 11. Evde yer aldığını da unutmuyoruz.

Şimdi tüm bunları değerlendirdiğimizde yanıltıcı haberler söz konusu olabilir, aceleci oluşturulan yazılarda, iletişim konularında, maillerde, mesajlarda, konuşmalarda yanlış anlaşılmalar ya da yanlış yazma bilgiyi yanlış aktarma gibi durumlar biraz daha fazlalaşabilir. ( Bu yazımda da bir Başak olarak detaylıca tekrar tekrar kontrol ettiğim halde yazım yanlışları görüyorsanız benim değil Koç burcunda ilerleyen Merkür’ün suçudur ???? ) Sevgili Yeni Ay, kendimiz olmamız gerektiğini bize hatırlatacak, hırslı, öncü, atılgan, özgür ruhlu, hareketli, savaşma enerjisi, mücadele etme ruhumuzu ortaya serecektir. Yöneticisi Mars’ın yerleşimi ile birlikte toplumsal konularda kısıtlamar, zorlanmalar, öğrenmemiz gereken temaları deneyimlememiz için hayatımıza giren baskıları görebileceğiz. Özellikle gruplar ve topluluklar ile ilgili konularda gelişmeler yaşanırken; aksiyonlar, şovlar, protestolar artabilir.

Türkiye haritasına baktığımızda ise ülkenin gizli düşmanlarının açığa çıktığı, yöneticilerin hızlı ve ani kararlar aldığı, sert ve sivri çıkışların yaşandığı, Ülkeler arası savaş konularında sorumluluk alabilir, yaptırımlar karşısında mücadele vermek zorunda kalabileceğimiz bir dönem görebiliriz.

Galeyana gelip aklımıza ilk geleni mi söylememeye çalışalım, yoksa gerçek sorunla yüzleşmekten kaçabiliriz. Canımız yanıyor diye saldırgan davranma potansiyelimiz artabilir. Ama içimizdeki o ateşli enerjiyi esas sorunu çözmek için kullanmamız gerekiyor. Koç’un gölge yanı olan sabırsızlık ve bencillik tuzağına düşmeyelim. Daha somut değerlere odaklanarak bu 2 haftalık dönemi olumlu yönde kullanabiliriz.

Önü burç grubunda olan Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları bu yeni aydan daha çok etkilenebilir ya da haritasında bu burçların 11 derecesinde güçlü yerleşimi olanlar…

Yine bu 2 haftalık süreçte baş bölgelerimizdeki sorunlarda artış görülebilir dikkat edelim.

Sevgi ve ışıkla kalın,

Astrologyturk Gizem Yılmaz | OPA Member
Instagram @astrologyturk

Yorum Yap